Okul Müdürü Maaşı 2022

Okul müdürü maaşı 2022 hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Okul müdürü nasıl olunur ve lise okul müdürü maaşı 2022 işte detaylar.

Okul müdürü maaşı 2022, ülkemizde birçok okul mevcuttur. Bu okullarda personel, öğretmen ve okul müdürü gibi görevliler yer alır. Okul müdürü okulun düzenini korumak, öğrenci ve orada çalışan personellerin disiplinin den sorumludur. Kurallardan ve oluşabilecek her türlü olumsuzluğa müdahale etmek zorundadır.

  • 2022 yılında asgari ücretlerin artmasıyla beraber okul müdürlerinin de maaşı merak konusu olmuştur. Okul müdürleri ortalama olarak 9.020 TL almaktadır. Tabi ki devlet veya özel okul olmasına göre fiyatlar değişiklik göstermektedir. En düşük maaş 4.500 TL, en yüksek maaşları ise 16.530 TL’ dır. Çalışılan kuruma göre ve şehirlere göre değişiklik göstermektedir.

Okul Müdürü Nasıl Olunur

Okul müdürü nasıl olunur, müdür olmak istiyorsanız ilk olarak devlet mi yoksa özel okulda mı müdürlük yapmak istediğinize karar verin. Çünkü müdür olmak için farklı prosedür içermektedir her ikisi de. Sizler için iki okul kurumu için ayrı ayrı ele aldık.

  • Devlet okulunda müdür olmak istiyorsanız aranan şartlar şunlardır; Eğitim fakültesinden 4 yıllık okuyarak mezun olmanız ve kadrolu öğretmen olmanız gerekir. İki yıl boyunca müdür yardımcılığı yapmanız gerekir. Şartlarınız uyduğu sürece başvuru yapabilirsiniz. Başvurudan sonra sözlü sınava tabi tutulacaksınız. 70 puan ve üzeri aldıysanız başarılı olmuşsunuzdur.
  • Özel okullarda müdür olmak isterseniz; resmi veya özel okullarda iki yıl öğretmenlik yapmanız yeterlidir.
Lise Okul Müdürü maaşı
Lise Okul Müdürü maaşı

Lise Okul Müdürü maaşı 2022

Lise okul müdürü maaşı 2022, okul müdürü yönetim ve temsilinden sorumlu eğitim ve öğretim lideri olarak tanımlanabilir. Öğretmenlerin iş dağılımından tutun, personellerin seçimine kadar okul müdürü sorumludur. Haftalık ders programlarından tutun çoğu görevi okul müdür üstlenir. Okulun düzeni için tüm tedbirleri almak zorundadır. Personellerin sicil ve disiplini, öğrencilerin disiplini işlerini yöneten kısımdır. Özellikle disiplin konusunda en çok zorlayan öğrenciler lise öğrencileridir. Lise ’de okul müdürü olmak çok zordur.

  • Lise de okul müdürleri genel itibari ile aldıkları maaş özel okul ve devlet okulu olmasına gör değişiklik gösterir. 5.000 TL ile 16.000 TL arasında değişiklik gösterir.

Okul Müdür Yardımcısı Maaşları 2022

Okul müdür yardımcısı maaşları 2022, müdür yardımcıları, okul müdürünün olmadığı zamanlarda okul yönetimini üstlenir. Okula ilişkin her türlü öğretim faaliyetlerinden, güvenlik, temizlik, nöbet gibi okul ihtiyaçlarından sorumludur. Rehberlik ve denetim işlerinde görev alır. Okul müdür yardımcısı olmak isterseniz şunları yapmanız gerekir; Eğitim fakültesinden mezun olmanız ve öğretmenlik yapıyor olmanız gerekir. EKYS sınavına girmeniz gerekir. Sınavdan başarılı olursanız atanabilirsiniz.

  • Okul müdür yardımcılarının aldıkları maaş ise 5.815 TL ile 8.200 TL arasında değişiklik göstermektedir. Ortalama olarak 7.000 TL civarında maaş almaktadırlar.

Matematik Öğretmeni Maaşı

Beyin Cerrahı Maaşı

Dul ve Yetimlere Faizsiz Kredi

Yaşlılık Maaşı Nasıl Alınır

Gelirin Kaç Katı Kredi Çekilebilir

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu