Overwatch 2 Oyun İncelemesi

Tüm dünyayı etkisi altına alan Overwatch 2 sezonu tüm hızıyla devam etmektedir. Blizzard tarafından yapılan açıklamada Owewatch 2 oyunun kapalı betasının 28 Haziran’da gerçekleşeceğini ve 4 Ekimde ücretsiz bir şekilde oynanacağını duyurmuştur. Overwatch 2 sezonunda 34. Kahramanın Junker Queen olacağı da söylenmiştir. 17 Haziran tarihinde 42 dakikalık bir video ile oyun severlerin karşılaşacağı yeni özellikler ve güncellemeler gösterilmiştir.

Güncellemeler sayesinde yeni görünümler eklenmekte ve oyuncuların kilidi açması için küçük meydan okuma etkinlikleri düzenlenmektedir. Overwatch direktörü tarafından yapılan açıklamada ücretsiz güncellemelerin gelmesiyle 9 haftada sürekli yeni içerik sağlamak ana hedeflerinden biri olduğunu dile getirmiştir. Overwatch 2 oyunun hayranlarına düzenli olarak yeni içerikler sunmayı amaçladığı bir formata geçildiğinin göstergesidir.

Dokuz haftada bir yeni kahraman, yeni mod, yeni harita geleceği açıklanmış ve daha fazla tema içerikleri, haftalık görev, savaş geçişlerine erişim gibi birçok özelliğinin olacağını bildirmiştir. Oyunun kurucu ekibi artırılmış ve oyunun birçok bölümü yapılandırılmaya çalışılmıştır.

Overwatch 2 oyununda hikaye içeriğinin eksiksiz bir hikaye anlattığını dile getirmiştir. Kampanya modu ve PVE içeriğini PVP çekirdeğinden çıkartıldığı açıklanmıştır. Yeni sezonda savaş geçiş sisteminin gelmesi ile ganimet kutuları kaldırılmıştır. Ganimet kutuları için geliştiriciler aralık ayında istenen görünümlerin elde edilmesi ve ödeme yapacakları bir alanın geleceği düşünülenler arasındadır.

Overwatch 2 oyunu karşımıza iki yeni kahraman ile gelecektir. Junker Quenn ve Born Odessa bu sezon sizlerle birlikte olacaktır. Junker Quenn 2017 yılından beri tozlu gölgelerde gizlenen ve efsanevi bir kahraman olurken Born Odessa düşmanlarını yaralamak için balta kullanan bir kahramandır. Overwatch 2 ile takımın sahaya alabilecekleri tank sayısı bire düşürülerek savunmacı kompozisyonlar ortadan kaldırılmıştır. Overwatch 2 oyununda yeni destek kahramanı eklenecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu