Powell Konuşması Bugün 2022 – FED Faiz Kararı Açıklaması

Powell Konuşması Bugün neler söyledi detaylandırıyoruz. FED Başkanı Açıklaması saat kaçta işte detayları.

Amerikan Merkez Bankası Başkanı olan Jerome Powell, enflasyon verilerine yönelik açıklama yapacağını duyurmuştu. Son dönemlerde FED tarafından yapılan açıklamalar piyasanın seyri yönünden yakından takip ediliyor. Geçtiğimiz günlerde FED Başkanı Powell 50 baz puanlık faiz artışı yaptıklarını açıklamıştı ve bu artışla birlikte piyasalarda gerileme görülmüştü. Powell konuşması bugün 2022 neler içeriyor, hangi açıklamalar yapılacak, merakla takip ediliyor.

Powell, piyasanın gidişatını belirleyen açıklamalarıyla gündemde kalmaya devam ediyor. Faiz artışı nedeniyle altın ve gümüş fiyatlarında artış görülürken borsalar bu durumdan kötü etkilenmişti. BTC ise geçtiğimiz hafta 27 bin dolar seviyesine gerilemişti. Yeni yapılacak olan açıklamaların ardından kripto para piyasasının nasıl seyredeceği tahmin edilmeye çalışılacak.

FED Başkanı Açıklaması

FED başkanı açıklaması, enflasyonun geriletilmesi yönünde adımlar atılacağının sinyallerini verdi. Powell tarafından yapılan açıklamada ABD enflasyonunun %2’ye gerilemesi için adımlar atılacağı, bunun için geç bile kalındığı ve tek yapılması gerekenin enflasyonun gerilemesi için çalışmalar olduğu belirtildi.

FED Başkanı Açıklaması

Enflasyonun gerilemesi için atılacak en önemli adımın şu anda faiz artışları olduğu belirtildi. Önümüzdeki dönemde yapılacak olan FED toplantısında 50 baz puanlık daha faiz artışı yapılması yönünde ciddi destek aldıkları vurgulandı.

Powell, son yaptıkları faiz artışında piyasaların tepki verdiğini görmenin güzel olduğunu ve enflasyonun gerilediğini söyledi. Bu nedenle faiz artırımlarının devam edeceğini ve bunu durdurmayı düşünmediklerini dile getirdi.

Yapılan konuşmada enflasyonun ciddi şekilde düştüğünü görmek istedikleri de belirtildi. Bu düşüş gerçekleşmediği takdirde daha agresif kararlar alınabileceği açıklandı. Enflasyonun bu faiz artışlarından sonra yavaşlaması halinde, artışların yavaşlatılabileceği de kaydedildi.

Bloomberg HT Canlı izle – Bloomberg TV Borsa Haber izle

Powel Konuşması Saat Kaçta 2022

Yapılan açıklamalardan sonra uzmanlar, piyasaların yine önümüzdeki dönemlerde kötü etkileneceğini, özellikle kripto para piyasalarında ciddi düşüş ve dalgalanmaların devam edebileceğini değerlendirdi. Buna Çin’deki kriz ve küresel hastalık salgınının patlak vermesi de eklenince, kripto para piyasaları sert tepki vermeye devam edebilir beklentileri hakim olmaya başladı.

Powel konuşması saat kaçta 2022 sorusu, en çok araştırılan sorular arasında yer aldı. Piyasanın bu konuşmadan sonra vereceği tepkinin hangi yönde olacağı merak ediliyor. Bu konuşmanın saat 21:30’da yapılacağı belirtilmişti. Açıklamanın ardından BTC fiyatında kısa süreli artış görülse de dalgalanma devam ediyor. İlerleyen günlerde yapılacak olan 50 baz puanlık faiz artışlarının piyasayı nasıl etkileyeceği merakla bekleniyor.

Alper Destici

Kripto Para piyasalarını takip ederek sizi bilgilendiriyorum. İTÜ Finansal Piyasalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu