Samsung Galaxy S21 İçin Yeni İddia!

Samsung, zorlaşan rekabet ortamında avantajını ve satış sayısını korumak için hamlelerini daha güçlü kılmayı hedefliyor. Bunun için de Galaxy S21 ön planda. Samsung’un yeni çıkaracağı model olan S21 için çok fazla söylenti mevcut. Bunların arasına yeni bir iddia daha katıldı. O da kamerasıyla ilgili. Bazı söylentiler ortaya çıkmasına rağmen ekran altı kamera teknolojisinin karşısında hala çeşitli zorluklar yer alıyor. Kamera sensörünün maruz kaldığı yetersiz aydınlatma nedeniyle gerçekleşen görüntü kalitesi kaybının yanı sıra kamera sensörünün yerleştirileceği ekran alanının piksel yoğunluğunu ekranın geri kalanı ile eşleştirmek gibi zorluklar, bu teknolojinin önündeki en büyük engeller olarak karşımızda duruyor.

Kamera Anlamında tatmin Edici Oldu!
Samsung, bugüne kadar kamera teknolojisi noktasında pek çok konuda sektörde öncü oldu. Fakat bunu sürdürmek artık pek de kolay değil. Şirketin hem kamera sensörü hem de ekran teknolojileri konusundaki konumunu göz önüne aldığımızda ekran altı kamerayı ilk kullanan şirketin Samsung olması çok da şaşırtıcı olmayacaktır. Huawei ve Apple ise bu konuda karşısındaki en büyük rakip.

Samsung’un Galaxy S21 modelinde ekran altı kameranın gelip gelmeyeceği uzunca bir süre tartışılacak gibi. Sadece ekran altındaki kamera için çalıştığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Geçtiğimiz günlerde Oppo’nun da bir ekran altı kameraya sahip telefon prototipini gördük. Aynı şekilde Xiaomi’nin çalışmaları ve kendi uygulaması da görüldü. Huawei’nin de aldığı patentler akıllı telefon üreticisinin bu alanda çalıştığını gösteriyor.