Samsung Galaxy Tab S8 Teknik Özellikleri Detaylandı!

Güney Kore merkezli teknoloji şirketi Samsung tablet pazarı için yeni modellerini üretmeye devam ediyor. Samsung Galaxy Tab S8 detaylandı.

Samsung’a yakın kaynaklar tarafından aktarılan bilgilere göre, Galaxy Tab S7’nin yerini alması beklenen yeni tableti Galaxy Tab S8 modelinin teknik özellikleri detaylandı. Sızıntılara göre Samsung’un yeni tableti, güçlü donanım ile birlikte gelecek.

Samsung’un yeni tablet modelinin önceli tablet modelleri ile karşılaştırıldığına önemli değişikliklerle birlikte gelmeyeceği belirtiliyor. Samsung’un yeni tablet modeli, Galaxy Tab S8 ve Galaxy Tab S8 Plus modellerine sahip olacak. Samsung’un her iki tablet modeli de gücünü Adreno 660 grafik işlemci ve Snapdragon X60 5G modemin de dahil olduğu sekiz çekirdekli işlemci olan Qualcomm Snapdragon 888 işlemcisinden alacak.

Samsung Galaxy Tab S8 Özellikleri

Galaxy Tab S8 modeli 120 Hz ekran yenileme hızına sahip 11 inç büyüklüğüne ekran ile birlikte gelecek. Güç düğmesine entegre edilen parmak izi okuyucusuna sahip olacak olan tablet modeli Qualcomm Snapdragon 888 işlemcisinden güç alacak. 8.000 mAh kapasiteli bir batarya ile birlikte gelecek olan modelin kamera özellikleri ise şimdilik bilinmiyor.

Galaxy Tab S8 Plus modeli de 120 Hz ekran yenileme hızına sahip ekran ile birlikte gelecek. 12.4 inç büyüklüğünde AMOLED ekrana sahip olacak olan tablet modelinin parmak izi okuyucusu ise güç düğmesine entegre edilecek. Modelin batarya kapasitesi ise 10.090 mAh olacak.

Her iki tablet modeli de 8 GB RAM ve 12 GB RAM seçeneklerinin yanında 128 GB, 256 GB ve 512 GB depolama seçeneklerine sahip olacak. Ülkemizde de satışa sunulması beklenen tablet modelleri Galaxy Tab S8 ve Galaxy Tab S8 Plus modellerinin muhtemel fiyatlarının ise 649 dolar ve 849 dolar olması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu