Sarılırken kendine bastıran erkek hakkında yapılan pek çok araştırma bulunmaktadır. Bu araştırmalar, özellikle partneri bu durumu gerçekleştiren kişiler tarafından merak edilmektedir.

Sarılan Erkek Ne Hisseder?

Sarılmak, iki insan arasında yaşanan ve fiziksel olarak çok büyük bir mutluluk kaynağı olan aktivitedir. Sarılma esnasında vücut oksitosin salgılar ve bu sebeple sarıldığınız insan ile bağlarınız kuvvetlenir.

  • Oksitosin hormonunun salgılanması ile birlikte sarılan iki kişi de kendini çok daha mutlu ve iyi hissetmeye başlar. Hemen ardından ise sarıldığınız insana karşı duyduğunuz sevgi ve bağlılıkta kuvvetlenmeye ve güçlenmeye başlar. Tüm bu etkenler göz önünde bulundurulduğunda sarılmanın insanlar üzerinde pek çok olumlu etkisi olduğunu söylemek kesinlikle yanlış olmayacaktır.
  • İki kişi arasındaki sevgi pek çok farklı şekilde dışarıya vurulabilir. Bunlardan ilki ve belki de en önemlisi sarılmaktadır. Sarılmak sayesinde iki kişi birbirlerine olan sevgilerini ve özlemlerini gösterebilir.
  • Sarılmak denildiği zaman akla yalnızca birbirine aşk duygusu besleyen iki insan akla gelmemelidir. Bir anne çocuğuna ya da bir insan sevdiği bir dostuna da büyük bir sevgi ile sarılabilir. Sarılmak her kim için olursa olsun, insanları mutlu eder ve çok daha huzurlu hissettirir.
  • Eğer bir birlikteliğiniz varsa ve erkek arkadaşınıza sarıldığınızda onun ne hissettiğini merak ediyorsanız sarılan erkek ne hisseder hakkında araştırma yapmak isteyebilirsiniz. Erkeklerde tıpkı kadınlar gibi sarılma anında vücutlarında meydana gelen oksitosin hormonu artışı ile birlikte büyük bir mutluluk ve neşe hissederler.
  • Bunun yanı sıra sarılmanın tek başına cinsellik içermediğini de bilmek gerekir. Ancak partneriniz sarılma esnasında size daha yakın davranıyorsa, bu durum tensel bir temas kurmak isteyebileceğini gösterir.
Bir Erkek Sarılırken Neden Sıkar?

Bir Erkek Sarılırken Neden Sıkar?

Bir erkek sarılırken neden sıkar sorusuna verilebilecek çeşitli yanıtlar olsa da, bu kişisel bir durumdur ve iki kişi arasındaki bağ ile değişir. Bir erkeğin size daha sıkı sarılmak istemesinin nedeni sizi özlemiş olması olabileceği gibi, fiziksel olarak daha fazla yakınlaşmak istiyor da olabilir.


SONUÇ: Partneriniz sarılırken sizi kendine bastırıyorsa bu durum sizinle daha yakın bir temas kurmak istediği anlamına gelir. Bunun yanı sıra sarılmak pek çok faydası olduğu için, iki insan arasındaki duyguları ve bağı güçlendirir.


Sarılmanın Faydaları Nelerdir?

Sarılmak stresi azaltır, kan basıncını düzenler, acıyı azaltır ve derin ilişkiler kurmayı mümkün hale getirir. İnsanlar şefkat ve sevgi duygusunu göstermek için sarılmak ister.

Erkekler Öpüşürken Neyi Sever – Nerelere Dokunur ve Erekte Olurlar mı?

İlk İlişkiden Ne Kadar Süre Sonra Zevk Alınır – Kadınlar ve Erkekler Cevaplıyor

Erkekler Hangi Vajinayı Beğenir – Nasıl Daha Dikkat Çekici Olurum?

Comments are closed.