Shiba Coin Geleceği, Yorum ve Fiyat Tahminleri

Shiba Coin Geleceği hakkında uzman yorumları ne diyor detaylı bilgilendiriyoruz. Shiba Coin Metaverse Projesi fiyat tahminini nasıl etkiler işte detayları.

Shiba Coin, borsalarda Shiba Inu adıyla bilinir. 2020 yılının Ağustos ayında listelenen bu coin, meme kripto parası olarak çıkarıldı. Meme coinler internet şakası olarak adlandırılır. Önceleri şaka olan bu coin daha sonra piyasadaki yerini sağlamlaştırarak, dünyadaki büyük bir topluluk tarafından kullanılmaya başlanmış ve kendini geliştirmiştir. Elon Musk ve Vitalik Buterin tarafından da ilgi gören ve Tweetlerine konu olan Shiba coin geleceği 2022 yılında nasıl olacak, Shiba coin yorumları neler anlatıyor, sizler için detaylı olarak araştırdık. İşte merak ettikleriniz…

Shiba coin nedir?

Shiba Coin Nedir?

Ethereum tabanlı olarak piyasaya sürülen Shiba, bir topluluk tarafından kullanılmaya devam eden kripto para birimidir. Adını efsane bir köpek cinsi olan Shiba Inu’dan almıştır ve simgesi de köpek temalıdır. Kendini Doge Katili olarak da adlandıran bu coin, Dogecoine rakip olarak piyasaya sürülmüştür ve kısa zamanda köpek temalı olan meme kripto paraları arasında en çok tercih edilenlerden biri olmuştur.

Elon Musk ve Vitalik Buterin tarafından da desteklendiği bilinen, geçtiğimiz yıllarda fiyat grafiği oldukça yükselen, fiyatı düşük olduğu için yatırımcılarına çok sayıda Shiba token almayı sağlayarak ciddi kazançlar sağlayan Shiba Coin nedir, özellikleriyle birlikte açıklayalım;

 • Shiba, zaman içinde canlı bir ekosisteme dönüşen, merkezi olmayan bir meme kripto para birimidir.
 • Başlangıç döneminde 1 katrilyonluk arza sahip olan bu coin’in %50’si Uniswap’a kilitli likidite olarak sağlandı. Diğer yarısını saklaması için de kurucu ortağı olan Vitalik Buterin’in cüzdanına verildi ve yakıldı.
 • Piyasada bulunan Shiba tokenlerin bir kısmı ise Hindistan’ın Covid yardım fonuna aktarılmıştır. Bunun amacı, Covid-19’un yıkıcı yayılmasını tersine çevirmektir.
 • Shiba tokenler, platformun resmi DEX borsası ola Shibswap’ta listelenir. Bu da kullanıcıların dünyanın dört bir yanından bu tokene sahip olmasını sağlar.
 • ShibaSwap, kullanıcılara gelişmiş ve pasif ödül sistemi sunar. Bu sayede kullanıcılar likidite sağlama, Hisse ve Swap jetonlarındasın WOOF getirileri sağlama imkanı elde eder.
 • Platformda bulunan ShibArmy, kullanıcılara kripto dünyasında basit ve sezgisel olarak gezinme imkanı verir. Bu sayede yaklaşan NFT’lere ve portföy izleyiciler için ek araçlara erişebilirsiniz.
Shiba coin projesi

Shiba Coin Projesi

Shiba Coin projesi, tamamen topluluk odaklı olarak geliştiriliyor. Bu proje, web sitesi üzerinden topluluğunu NFT piyasasına getiriyor ve dünyanın dört bir yanındaki köpek temalı eser sanatçılarından destek alıyor. Aynı zamanda kurtarma operasyonuna bağış yapmak için Amazon Smile üzerinden bir kampanya oluşturmuştur. Kurtarma derneğine bu kampanya ile destken veriliyor ve desteklenen köpekler arasında Shiba Inu adı verilen köpekler de dahil ediliyor.

Bu proje Dogecoin’in kullandığı Srypt tabanlı madencilik algoritmasının temelini Ethereum tabanlı olarak değişirmiştir. Shiba projesinde Leash ve Bone adı verilen tokenler de mevcuttur. Leash token bir daha fiyatı düşmeyecek olan token olarak ifade ediliyor. Shibaswap’ın ikincil jetonu olarak açıklanıyor ve sahiplerine kazançlı ödüller sunacağı vaat ediliyor.

Projede yer alan diğer bir jeton ise BONE’dir. Shiba ve Leash tokenleri arasında uyumu olacak şekilde tasarlanmıştır. Yönetişim jetonu olarak kullanılacak olan bu token, topluluğun yaklaşan tekliflere oy vermesini sağlayacaktır.

Shiba Coin Kimin?

Hem gösterdiği fiyat performansı ile hem de diğer meme kripto paralar arasından sıyrılarak piyasada sağlamlaştırdığı yeri ile dikkat çeken Shiba coin kimin sorusu, kullanıcılar tarafından merak ediliyor. Shiba, 2020 yılının Ağustos ayında geliştirilmiş ve piyasaya sürülmüştür. Kurucusu ise Ryoshi olarak bilinen anonim biridir.

Shiba Coin Hangi Ülkenin, Sahibi Kim?

Shiba coin hangi ülkenin sorusuna, Japon köpeği olan Shiba Inu karakteri kullanıldığı için Japonya’nın cevabı veriliyor ancak hangi ülkeye ve kime ait olduğu tam olarak bilinmiyor. Anonim bir kullanıcı tarafından piyasaya sürülen bu coin’in kurucuları arasında Vitalik Buterin’in de olduğu var sayılıyor.

Shiba Coin Mining

Shiba coin mining, likidite havuzlarından yapılır. Bu coin’in madenciliğine izin verilemez ancak stake yoluyla elde edilebilir. Shiba platformunu kullanan kişilere likidite sağladıkları ve stake ettikleri için ödül olarak verilebilir.

Shiba coin hangi borsada, nasıl alınır?

Shiba Coin Hangi Borsada, Nasıl Alınır?

Shiba coin hangi borsada nasıl alınır sorusuna Binance, OKX, Bitget, Bybit, Kucoin, Gate.io, Coinbase borsaları cevabını verebiliriz. Bu borsalardan alım yapmak için öncelikle bir hesap oluşturmalısınız. Ardından hesabınıza giriş yaparak doğrulama ve KYC işlemlerini başarıyla tamamlamalısınız. Bu işlemlerden sonra TRY, USDT veya BUSD gibi para birimleri ile coininizi satın alabilirsiniz.

Shiba coin satın almak için aşağıdaki yöntemi de izleyebilirsiniz.

 • Ethereum tokenlerinin kullanıldığı ve kolayca takas edilip tek bir yerde toplanabildiği MetaMask cüzdanına sahip olun. Bunu, masaüstü bilgisayardan veya mobil uygulamadan yapabilirsiniz.
 • Dilerseniz doğrudan Metamask cüzdanınızdan dilerseniz de diğer borsalardan ETH alarak cüzdanınıza bağlayın.
 • Shibaswap platformuna giriş yaparak cüzdanınızı bu platforma bağlayın.
 • Elinizde bulunan ETH’leri takas yaparak, hemen Shiba token satın alın.

Shiba Coin Yakımı Ne Zaman?

Coinmarketcap güncel verilerine göre şu anda piyasada dolaşan Shiba coin miktarı yaklaşık 550 trilyon adettir. Toplam arz miktarı ise yaklaşık olarak 590 trilyon adettir. Düzenli olarak coin yakımı yapılmasının amacı fazla coinleri dolaşımdan çıkararak, toplama arzı düşürmektir. Toplam arzın düşmesi ise kısa ve uzun vadede coin’in değerinin artmasını sağlar.

Shiba Coin yakımı her zaman Shibaswap üzerinden yapılmaktadır. Bu yakım işlemine özellikle 2022 yılında ağırlık verilmiştir. Yer alan haberlere göre 2022 yılında, düzenli aralıklara ve sürekli olarak yakım gerçekleşecektir.

Shiba Coin Yorumları

Shiba Coin yorumları, son dönemlerde sürekli gündemde olan haberlere göre yapılıyor. Son alınan habere göre Shiberse adı verilen bir proje geliştirileceği açıklandı. Oldukça heyecan verici bu proje ile kullanıcılara metaverse dünyası sunulacak. Shiba resmi twitteer hesabında açıklanan bu haber sonrasında tokenin fiyatında artış görülmüştür.

Shiberse projesinde SHIB topluluğuna sürükleyici bir deneyim sunmak amaçlanıyor. Henüz detayları açıklanmayan bu projenin yalnızca Metaverse alanında olduğu biliniyor. Şu ana kadar yalnızca bir adet resmi yayınlanmış olan bu projenin ilerleyen günlerde detaylı şekilde açıklanması bekleniyor.

Shiba Coin hakkında yayınlanan son habere göre ise bir balina, yüksek miktarda alım yaptı. Whalestats, balina izleme platformu olarak görev yapıyor. Bu platforma göre anonim olan bir SHIB balinası, yaklaşık olarak bir milyar dolar değerinde alım yapmıştır. Bu da ortalama olarak 42 milyar SHIB token anlamına gelir. Bu alımın, tokenin değerinde artışa neden olması bekleniyor.

Ünlü analistler ve yatırımcılar tarafından FED faiz karaları ile birlikte ABD’deki diğer gelişmeler de yakından takip ediliyor. Şu anda gündemde olan gelişmelerin BTC fiyatlarını etkilemesi, aynı ölçüde SHIB fiyatlarını etkileyebilir. Rusya Ukrayna arasındaki savaş, dünya genelinde yaşanan enerji krizi, FED faiz karalarının nasıl olacağı gibi gelişmeler sonucunda BTC piyasasına bağlı olarak, SHIB fiyatlarının da yükselebileceği ya da düşebileceği ön görülüyor.

Uzmanlar, şu anda belirsizlik ve dengesizlik olan piyasada SHIB fiyatlarının da dengesiz olabileceği ve yatırımcıların tüm riskleri göz önünde bulundurması gerektiği açıklamalarını yapıyor. Yatırım yapacak olan kişilerin tüm piyasa verilerini ve grafikleri yakından takip etmesi gerektiğinin de altı çiziliyor.

Yatırım yapmak isteyeler için Shiba Coin hakkındaki verileri ise şöyle açıklayalım;

 • Piyasadaki en iyi kripto para birimleri sıralamasında 15. Sırada yer alıyor.
 • Piyasa hakimiyeti %0,74
 • Tüm zamanların en düşük değeri 0,0000000001 dolardır.
 • En yüksek değerini 9 Eylül 2021 tarihinde 0,00090 dolarla görmüştür.

Gelecek Vadeden Altcoinler – Uzun ve Kısa Vade Coin Listesi

Hangi Coin Alınır?

Blas S.

ali.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥