Siro energy kimin sorusu son zamanlarda birçok kişinin merak ettiği konulardan birisi olarak karşımıza çıkmaktadır. TOGG’un ilk batarya prototipini üreten bu firma hakkında merak ettiklerinizi yazımızda ulaşabilirsiniz.  

Siro Energy, Togg ve Farasis Energy ortaklığıyla kurulan bir şirket olarak bilinir. Ülkemizde kurulum yeri ise Gebze’dedir. Bu şirketin kurulum amaçlarından biri enerji depolama çözümlerinin geliştirilmesidir. Yerli otomobilimiz olan TOGG’un batarya prototip üretim ve test aşamalarının bittiği açıklanmıştır. Peki Togg ne zaman piyasada yerini alır derseniz bu haberlerden sonra kısa süre içinde piyasalarda görebiliriz.

Siro Batarya Kimin? FARASİS ve TOGG

Siro Batarya Kimin? FARASİS ve TOGG

Elektrik otomobiller ve teknolojik ürünler için batarya kurulumunu gerçekleştirecek olan Siro Energy, tarafından oldukça önemli bir açıklama gelmiştir. Togg için ilk batarya üretiminin testleri tamamlandığını ve prototip üretimini gerçekleştiği açıklandı. Bu haberden sonra birçok kişi Siro bataryanın kime ait olduğunu merak etmektedir.  

Togg ve Çinli Farasis Energy ortaklığıyla Siro Batarya şirketi meydana gelmiştir. Siro Genel Müdürü ise Özgür Özel’dir. 2021 yılının Eylül ayında faaliyete geçe bu şirket seri üretimlere 2023 yılında geçiş yapılacağını dile getirmiştir. 2031 yılında ise bu şirket 20 GWs’lik üretim kapasitesiyle faaliyet göstermeyi planladığını açıklamıştır. Yeni nesil bataryaların yanında batarya hücrelerinde geliştirilmesi için hizmet vermektedir. Bu şirket kurulurken 30 milyar TL’lik yatırım için teşvik aldığı bilinmektedir.

Togg, Batarya Ömrü, TOGG Kaç Dakikada Şarj Oluyor?

Togg, Batarya Ömrü

Yerli otomobil için oldukça kısa bir süre kaldı. Gerçekleşen ve açıklanan haberlere göre Togg kısa bir sürede piyasada yerini alacaktır. Batarya konusunda bazı gelişmeler yaşandı. İlk batarya prototipinin üretimi gerçekleştiği açıklandı. Peki batarya ömrü ne kadar? 

En son çıkan haberlere göre Togg 8 dakikalık şarj edilerek 250 km gidebileceği ve 1.5 milyon km kadar kullanım ömürlerinin olacağı açıklanmıştır. 8 dakikalık şarj ile Togg otomobiller yaklaşık olarak %80 şarj dolum oranına sahip olacaklardır. Bu yeni nesil bataryaların TOGG otomobillerine uyumu 2025 yılında gerçekleştirileceği düşünülmektedir.  

Togg hakkında merak ettiklerinizi ve sorunlarınızı yorumlar kısmından lütfen bizlere iletin.

TOGG pil hangi ülke?

Lityum iyon pil üretiminde Çinli firma Farasis ile birlikte anlaşmalar yapılıp pilin TOGG araçlar için Türliyede üretilmesi sonucuna varılmıştır.

TOGG batarya ömrü kaç km?

TOGG araçların pil ömrünün süresi şu şekildedir. Batarya dolum süresi 30 dakikada yaklaşık %80’lik dolum ve batar ömrü 350.000 km ve 500.000 km arasında değişiklik gösterebileceği test edilmiştir.

TOGG Açılımı Ne Demek – TOGG Osmanlı Anlamı Nedir?

Elektrikli Araba Fiyatları – En Ucuz Elektrikli Araba Fiyatları

TOGG Yerli Otomobil Sipariş – TOGG İş Başvuru Formu