Stripe, Kripto Ödemelerini Tekrar Kabul Etmeye Başlıyor

Üç yıl önce Bitcoin’den geri çekilen Stripe, kripto sektörüne yeniden girmek istiyor. ABD finansal hizmetler devi Stripe, kullanıcıları için kripto ödemelerini etkinleştirmek için yeni bir blockchain ekibi işe alıyor.

Stripe, Kripto Ödemelerini Tekrar Kabul Etmeye Başlıyor

100 milyar dolarlık şirket, yavaş işlem süreleri ve artan ücretleri nedeniyle Bitcoin ödeme desteğini üç yıl sonra tekrar aktif etmeye hazırlanıyor.

Stripe’in web sitesindeki bir iş ilanına göre, firma altcoin sektöründe deneyime sahip dört “Yazılım Mühendisi” arıyor. Mühendislik başkanı Guillaume Poncin, ilanda belirtilen tasarımcı ve mühendisleri aradıklarını belirterek Twitter’dan yaptığı açıklamada geleceği kripto ödemelerin inşa edeceğini söyledi.

Web 3.0 Kullanan Şirketler

Kripto Para En Çok Kazandıran

İş ilanı, geleceğin mühendislerinin ve tasarımcılarının “web/mobil kullanıcı ara yüzlerinde , ödeme altyapısında ve kimlik sistemlerine kadar her şeyde” çalışmakla görevlendirileceğini belirtiyor.

Şirket yaptığı açıklamada “Ödemeleri kabul etmek, fonları taşımak, fiyat ve kripto arasında alışveriş yapmak vb. için bu alandaki geliştiricilerden ve kullanıcılardan artan bir ihtiyaç duyuyoruz. Bu sorunlara ve ihtiyaçlara odaklanarak, daha hızlı, daha güvenilir ve daha fazlasını hizmet listemize eklemeyi amaçlıyoruz” dedi.

DYP Coin Geleceği 2021 – DeFi Yield Protoco Coin Yorum

Stripe Kurucu Ortağı John Collison yaptığı açıklamada:

“Bitcoin fiyatı düştükten bir yıl sonra kod yazmaya başladık. Her zaman ilk biz destek verdik (örneğin Bitcoin desteği 2013-2015) ancak son birkaç yıldaki gelişmeler (L2’ler, yeni zincirler, sabit paralar, DeFi) özellikle heyecan verici.”

Kripto ödemelerini kabul etme hamlesi, Square, Paypal, Mastercard ve Square gibi büyük rakiplerin kripto sektörüne girmesinden sonra geldi. Square, 2018’de Cash App aracılığıyla BTC ticaretini başlattı, Paypal, Ekim 2020’de ABD müşterileri için kripto desteği başlattı, Mastercard ise bu yıl Şubat ayında ağında birden fazla kripto varlığını destekleyeceğini duyurdu.

Stripe, Bitcoin Ödemelerini Destekleyen İlk Şirketlerden Birisi

Stripe başlangıçta Bitcoin’i ( BTC ) 2014 yılında kabul etmeye başladı , ancak yavaş işlem süreleri ve artan ücretler nedeniyle dört yıl sonra desteğini geri çekti . 23 Ocak 2018 tarihli bir blog gönderisinde Stripe , Lightning Network’ün gelişimine ve Ethereum blok zincirinde ortaya çıkan “yüksek potansiyelli” projelere işaret ederek kripto ödemeleri “uygulanabilir” hale geldiğinde sektöre geri dönebileceklerini belirtti.

Stripe Şirketi Ne Zaman Kuruldu ?

Stripe, 2011 yılında kurulmuş ve yaklaşık 100 milyar $ güncel değere sahiptir. Mart 2021’de Stripe , 2019’daki 35 milyar dolarlık değerini iki katına çıkararak 95 milyar dolar seviyesine çıkardı. Şirket yine 2019 yılında bir yatırım turunda 600 milyon dolar topladı. Built With’ten alınan verilere göre, şu anda Stripe’in ödeme platformunu kullanan 784.256 aktif web sitesi var.

Haftanın Coin Yorumları: LINK ve XMR Teknik Analiz

Miota Coin Geleceği 2021 – Iota Coin Yorum