Tedarik Bekleniyor Ne Demek – Ne Kadar Sürer, İnternet Alışverişlerine Dair Bilmeniz Gerekenler

Tedarik bekleniyor ne demek internet üzerinden sanal yollar ile alışveriş yapanların karşılaştıkları bir terim olması sebebi ile merak edilmektedir. Siz de herhangi bir internet alışveriş sitesinden alışveriş yaptığınızda bu terim ile karşılaşabilirsiniz. 

Tedarik Bekleniyor Ne Kadar Sürer?

Siparişiniz, banka onayı veya sipariş onayından sonra en geç 3 iş günü içerisinde stok durumuna bağlı olarak kargoya verilir. Mevcut değilse, markanın birlikte çalıştığı tedarikçi tarafından teslim edilecek ve gönderilecektir. Sipariş ettiğiniz ürün depoda mevcutsa sipariş ettiğiniz ürün hemen rezerve edilecek ve faturanız tarafınıza iade edilecektir.

  • Ardından ürün düzenlenir ve paketlenerek kargoya verilir. Tedarik süresi, satın alınan ürünün teslim alınması için geçen süredir. Teslim tarihi her ürün ve firma için farklılık gösterebilir. Ancak araştırmalar ürünlerin ortalama 5-10 gün içerisinde teslim edildiğini gösteriyor. Dolayısıyla tedarik bekleniyor ne kadar sürer sorusuna 5 ila 10 gün arasında yanıt vermek mümkündür.

Tedarik Edildi Ne Demek?

Tedarik edildi ne demek

Eğer alıveriş yaptığınız kaynak, sipariş verdiğiniz ürüne sahip değilse, önce başka bir kaynaktan tedarik etmek zorundadır. Bu noktada teslimat bekleyen müşteriler tedarik ediliyor ya da tedarik bekleniyor seçeneği ile karşılaşabilir.

Tedarik, teslimat aşamasında olan ürünler varsa kargoya verilmesini ve teslim edilmesini beklendiği anlamına gelir. Bu noktada tedarik edildi ne demek sorusuna, tedarikçi siparişini verdiğiniz ürünü satıcıya ulaştırdı anlamına gelir. Bu aşamadan sonra satıcı gerekli paketleme işlemlerini yapar ve sizlere ulaştırılması için kargoya verir.

Üreticiden Tedarik Bekleniyor Ne Demek?

Üreticiden tedarik bekleniyor ne demek

Tedarik, üretim sürecinde bir ürün sağlamak anlamına gelir. Tedarik kelimesi Arapçadan gelmekte ve “aramak, bulmak, incelemek” anlamına gelen “tadaruk” kökünden gelmektedir. Bu bağlamda temin kelimesi ‘sağlamak, temin etmek’ anlamında kullanılmaktadır.

Üreticiden tedarik bekleniyor ne demek sorusuna ise, satıcının sipariş verdiğiniz ürünü, tedarikçiden istediği ancak henüz teslim almadığı şeklinde yanıt vermek mümkündür.

24 Saatte Kargo Ne Demek?

24 saatte kargo seçeneği ile satın aldığınız ürünler, 1 gün içerisinde kargoya verileceği anlamına gelen ürünlerdir.

1 Günde Kargo Gelir mi?

Şehir içi kargoların pek çoğu aynı gün içerisinde alıcısına ulaştırılmaktadır. 

Trendyol Linkinden Para Kazanma – En Kolay Yollar Hangileri?

Trendyol Puan Nasıl Kullanılır – Puan Kaç TL ve Ne İşe Yarar?

Trendyol İş Ortaklığı Kazancı Nasıl Elde Edilir?

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr