TV İnternet Aparatı Kablosuz Fiyatları (Televizyonu Akıllı yapma)

TV internet aparatı, akıllı olmayan bir televizyonu akıllı bir televizyona dönüştürmeye yardımcı olan bir cihazdır. Televizyonunuzun HDMI bağlantı noktasına bağlanarak, çeşitli içerikleri yayınlamanıza, çevrimiçi uygulamaları kullanmanıza ve hatta oyun oynamanıza olanak tanır.

İnternet üzerinden yayın yapan platformlarda hayatımıza girince bu platformları televizyonda daha rahat ve geniş ekranda seyretmek istiyoruz. İşte tam da bu noktada devreye wifi akıllı TV si olmayanlar için televizyon internet aparatı giriyor. Televizyon internet aparatları bilgisayarınızı televizyona bağlamanızı sağlar. Böylece istediğiniz platformları seyretme imkânına sahip olabilirsiniz.

TV İnternet Aparatı Kablosuz

Wifisiz TV yi wifili yapma, düşünüldüğü kadar zor bir işlem değildir. Kablosuz internet ağları belli bir alan sınırı içinde farklı birçok cihazla paylaşılabilir. Wifi özelliğini televizyona bağlamak için televizyonun bazı özelliklere sahip olması şarttır.

  • Eğer televizyonunuz akıllı bir televizyon ise bir sorun yok çünkü bu özelliğe sahip televizyonlarda wi-fi ayarları mevcuttur.
  • Ekran yansıtma uygulaması ile ağ paylaşılabilir.
  • Smart TV’ye sahip değilseniz medya akışını sağlamak için Google Chromecast fonksiyonunu kullanabilirsiniz.
  • Fonksiyondan farklı olarak televizyonda bulunan microUSB bağlantısını HDMI çıkışına dönüştüren kablo seçeneklerini de düşünebilirsiniz.

Xiaomi Mi Box S 4k Android Kullananlar Yorumları

Genel olarak, Xiaomi Mi Box S 4K Android, akıllı olmayan bir televizyonu akıllı hale getirmek isteyenler için harika bir seçenektir. Uygun fiyatlı, kullanımı kolay ve çok çeşitli özellikler sunar.

İşte Xiaomi Mi Box S 4K Android kullananlardan bazı yorumlar:

  • “Akıllı olmayan televizyonumu bu kutuyla dönüştürdüm ve çok memnun kaldım. Kurulumu kolaydı ve 4K HDR içerikleri sorunsuz bir şekilde izliyorum.”
  • “Netflix, YouTube ve Amazon Prime Video gibi tüm favori yayın uygulamalarıma erişimim var. Google Assistant, sesi kullanarak içeriği bulmamı ve kontrol etmemi çok kolaylaştırıyor.”
  • “Bu kutu, eski televizyonumu yeni bir akıllı TV’ye dönüştürmenin harika bir yolu. Çok uygun fiyatlı ve çok yönlü.”

bknz. Bim TV Fiyatları

bknz. A101 Televizyon

Televizyon Wifi Aparatı Fiyatı

Tv internet aparatı fiyatları

Televizyon Wifi aparatı fiyatı, kullanmayı tercih ettiğiniz yönteme göre değişiklik göstermektedir. TV internet aparatını Online almayı tercih edebileceğiniz gibi, fiziki mağazalardan da satın almayı düşünebilirsiniz.

  • Next Nextstar Next 2000 Hd 500 TL
  • Xiaomi Mi TV Stick 1080P Android TV 1,096 TL
  • Xiaomi Mi Box S 4K Android Tv Box 2,000 TL

TV’ye Wi-fi Adaptör Kurulumu

Televizyon i̇nternet aparatı

Akıllı TV ‘niz yoksa internet TV’ye erişim sağlamanız için TV’ye Wi-Fi adaptör kurulumuna gereksiniminiz olacaktır. Bu modüller akıllı TV’lerde TV paneline yerleşiktir. Ancak diğer TV’lerde bu parça ayrı olarak satın alınmalıdır ve TV’ye wi-fi adaptör kurulumu sağlanmalıdır.

Normal TV nasıl akıllı TV olur?

Normal bir TV’yi akıllı bir TV’ye dönüştürmek için, bir akıllı TV kutusu veya dongle veya yeni bir akıllı TV satın almanız gerekir.

Akıllı TV dönüştürücü nedir?

Akıllı TV dönüştürücü, mevcut bir televizyonunuzu akıllı bir televizyona dönüştürmek için kullanılan küçük, taşınabilir bir cihazdır. Akıllı TV kutuları gibi, akıllı TV dönüştürücüleri de çeşitli içerikleri yayınlamanıza, çevrimiçi uygulamaları kullanmanıza ve hatta oyun oynamanıza olanak tanır.

TV Box hangi televizyona bağlanır?

TV kutuları, HDMI bağlantı noktası olan hemen hemen her televizyona bağlanabilir. Bu, eski CRT televizyonlardan modern LED ve OLED televizyonlara kadar her şeyi içerir.

TV için wifi adaptör nedir?

İnternetsiz TV için üretilen wi-fi aparatı kablosuz internet özelliğini televizyonunuza getirmektedir.

Kablosuz Ağ Adaptörü nasıl kullanılır?

“Wi-Fi otomatik kurulum’a” çift tıklayın bilgisayarınızdan bir ağa bağlan’a giriş yapın ve bir ağa bağlan seçeneğini seçin. Wi-Fi anahtarını girin ve kullanıma hazır hale getiriniz.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr