Tiktok keşfet nasıl açılır soruları ve keşfete düşmek taktiklerinden bahsedeceğiz. Tiktok’un birçok kullanıcı sayısı bulunmaktadır. Kullanıcı sayısı artıkça içerik üretme ve videoların izlenme sayısı konusunda rekabet olmaktadır. Videolar ile beraber arkasına sesler ekleyerek içerik ürettiğimiz platformdur.

Tiktok keşfete düşme nedir?

TikTok keşfet, kullanıcıların ilgi alanlarına göre videolar bulabildiği bir bölümdür. Keşfete düşen videolar, daha fazla kullanıcı tarafından izlenme ve etkileşim alma şansına sahip olur. Bu nedenle, TikTok’ta popüler olmak isteyen kullanıcılar için keşfete düşmek önemlidir.

TikTok keşfete düşme, algoritma tarafından belirlenen bir süreçtir. Algoritma, videonun kalitesi, içeriği, ilgi çekiciliği, etkileşim oranı gibi faktörleri göz önünde bulundurarak videoları keşfete düşürür.

TikTok keşfete düşmek için yapabileceğiniz bazı şeyler şunlardır:

 • Kaliteli içerikler üretin
 • Trendleri takip edin
 • Düzenli paylaşım yapın
 • Etkileşime önem verin

Keşfet Açma Taktikleri

Tiktok da keşfet’e çıkmak pek o kadar kolay olmayabilir. Tiktok Keşfet sayfasına çıkmak için videolarınızın etkileşimi oldukça önemlidir. Videonuz ne kadar etkileşim alırsa o kadar keşfet’e düşme oranınız olmaktadır. Keşfet’e düşmek demek daha fazla takipçi kazanmak demektir. Bu yüzden keşfet’e düşmek Tiktok kullanıcıları için önemli bir yere sahiptir. Peki Tiktok keşfet’e nasıl düşebilirsiniz. Gelin beraber bakalım.

1. İlk olarak kaliteli videolar oluşturmaya çalışın

Videoların daha hızlı paylaşılması ve etkileşim oranı yükseltmeniz için en önemli kurallardan birisi kaliteli videolar oluşturmanız olacaktır.

2. Gündem de olan konular üzerinden içerik üretmeye çalışın

Tiktok da dönem dönem akımlar olmaktadır. Bu akımları takip etmeniz gerekir. Akımları takip ederek, değişik içerik üretmeye çalışın. Akımları takip etmeye çalışın.

3. Keşfet etiketleri kullanın

Popüler Tiktok keşfet etiketleri kullanmayı sakin unutmayın. Hastag kullanarak videonuzu keşfet’e düşürme şansınız artacaktır. Hastagleri kullanırken alakasız ve fazla taglar sakın kullanmayınız. İçeriğinize özgün ve sade kullanmaya özen gösterin. Fazla etiket sizi asla keşfet’e düşürmez unutmayın. #keşfet ve #keşfetedüş etiketleri en çok kullanılan taglardır.

4. Devamlılık esastır

Tiktok uygulamasına göre videolarınızı kaç kişi izlemiş ne kadar süre videoda kalınmış ne kadar paylaşılmış bu detaylara bakarak tiktok keşfet’e çıkartma işlemini yapar. Bunun için etkileşim sayınızı arttırmaya çalışın.

Sürekli olarak videolar üretmeye ve gündem de kalmaya çalışın. Günlük en az bir video atmanız gerekir. Kısa videolar atmaya çalışın. Kısa videolar atarak insanların ilgisini çekiniz ve insanlar profilinize uğrasınlar. Sürekli video atarak videolarınız da merak uyandırmanız önemlidir.

Keşfet Engeli Nasıl Kalkar?

Keşfet engeli nasıl kalkar, Tiktok ta bazı sebeplerden dolayı keşfet’e düşemezsiniz. Tiktok uygulaması tarafından bu durum engellenir. Peki neden Tiktok uygulaması sizin keşfet’e düşmenizi engeller bakalım.

 • İçeriklerin şiddetli içermesi, +18 içeriklerin olması, küfür ve politik içerik paylaşıldığında, aynı videolar paylaşıldığında ve içerikleriniz şikâyet edilmişse Tiktok uygulaması sizleri keşfet’e düşmemeniz için sizi engeller.

Yukarıda yer alan durumlardan birisini yaşadıysanız ve videolarınız kaliteli video bile üretseniz keşfet’e düşmüyorsa, hastagleriniz işe yaramıyorsa kesinlikle tiktok uygulaması tarafından engellenmişsinizdir. Peki bu durumu ortadan nasıl kaldırabiliriz.

 • Tiktok uygulamasını açınız.
 • Sağ alt kısımda yer alan profilinize tıklayınız.
 • Üst kısımda yer alan üç noktaya tıklayınız.
 • Destek kısmına tıklayınız. Burada açılan sayfa da bir problemi rapor et yazan kısma tıklayınız.
 • Destek mesajı olarak tiktok keşfet engelini kaldırmak istiyorum gibi bir yazı yazmanız yeterlidir.

Bu rapor yazıldıktan sonra ilk yediğiniz keşfet engeli ise büyük ihtimalle 7 gün sonra engeliniz kalkacaktır. İkinci yediğiniz keşfet engeli ise 12 gün sonra engeliniz kalkacaktır.

Tiktok Keşfet Ayarları

Tiktok keşfet ayarları, Tiktok uygulamasında geniş içerik çeşitliliği için ve yeni videoları keşfetmek için kullanıcılar keşfet seçeneğini kullanırız. Kullanıcıların ilgi alanlarına ve beğendiği videolara göre keşfet videoları düzenlenir. Popüler olan videolar, en çok izlenen videolar ve içerik üreticilerini bulabilirsiniz. Ekranın alt kısmında bulunan Keşfet seçeneğine tıklamanız yeterlidir. Üst kısımda arama seçeneğine tıklayarak istediğiniz videoları arayabilirsiniz.

Tiktok Keşfet Etiketleri

Tiktok keşfet etiketleri, Tiktok uygulamasında Keşfet’e düşmek demek; sizi tanımayan insanların keşfetin de çıkmanız demektir. Keşfet’e videonuzun düşmesiyle beraber hem takipçi sayınız hem de beğeni sayınız artacaktır.

Etiket kullanmanız Keşfet’e düşmeniz için en önemli faktördür. Etiket kullanırken fazla etiket kesinlikle kullanmayınız. İçeriğinize uygun etiket kullanmaya çalışın. Aynı etiketi sürekli kullanmayınız ve fazla etiket kesinlikle kullanmayınız. Yemek için bir içerik ürettiğinizi varsayarsak sizlerin yapacağı etiketler şu şekilde olmalıdır;

 • #yemek
 • #food
 • #breakfast
 • #kavalti
 • #caykeyfi
Tiktok Keşfet Engeli Nasıl Anlaşılır

Tiktok Keşfet Engeli Nasıl Anlaşılır?

Tiktok keşfet engeli nasıl anlaşılır, Tiktok da bazı durumlarda uygulama sizleri engellemektedir. İçerikleriniz de kavga, şiddet, +18 bir içerik varsa ve şikâyet edildiyse içerikleriniz kesinlikle uygulama sizi engeller. Peki uygulamanın keşfet engelini nasıl anlarız.

 • İçerikleriniz çok az izlenmeye başlanması ve beğeni sayılarının azalması bir işarettir.
 • Keşfet etiketleri işe yaramaması ve keşfet’e düşememeniz bir işarettir.
 • İçerikleriniz de hakaret, şiddet ve küfür varsa diğer işaretlerden birisidir.
 • Yorumlarda ve takipçi sayılarında azalma görülmesi kesinlikle engellediğinizin işaretidir.

Tiktok Jeton Fiyatları

Tiktok Hesap Silme Linki

Tiktok Kullanıcı Adı Değiştirme

26 Comments

 1. lütfen tiktok engelimi kaldirin çok emek veriyorm engel yüzünden hepsi bosa gidiyor lütfen kaldirin

 2. lütfen tiktok engelimi kaldirin çok emek veriyorm engel yüzünden hepsi bosa gidiyor nolur videolarimda hiç bir uygunsuz içerik yoktur lütfen engelimi kaldirin *

 3. lütfen tiktok engelimi kaldirin çok emek veriyorm engel yüzünden hepsi bosa gidiyor nolur videolarimda hiç bir uygunsuz içerik yoktur lütfen engelimi kaldirin

 4. Hiçbir şey yapmama rağmen keşfet engelim geldi kaç gün oldu hala kaldırmıyorlar ne yapmam lazım keşfet engelimi aç TikTok

Leave A Reply