İçeriğin devamı aşağıda ▼

Teknoloji

Tiktok Saatte Kaç MB Yer: Tik Tok Ne Kadar İnternet Yer?

Tiktok saatte kaç MB yer ve ne kadar internet harcar detaylı bilgi. Tiktok çok internet yer mi ve Tiktok video saatte kaç GB yer işte detaylar.

İçeriğin devamı aşağıda ▼

Tiktok ne kadar internet yer, Tiktok uygulaması özellikle gençlerin kullandığı eğlence platformudur. Platformda kullanıcılar video paylaşıyor ve izliyor, canlı yayınlar yaparak para kazanma fırsatı yakalıyorlar. Tiktok video içeriği üzerine oluşturulmuş bir platform olduğu için video izlerken oldukça fazla veri tüketimine sebep olmaktadır. Yani bu yönüyle Tiktok diğer sosyal medya platformlarına oranla daha fazla internet harcanmasına sebep olmaktadır. Videolar 15 saniye, 1 dakika ve en fazla 3 dakika olacak şekilde paylaşılabiliyor.

  • Tiktok uygulamasında 1 dakikalık video izlemek yaklaşık olarak 20 MB internetinizin harcanmasına sebep olacaktır.
  • Tiktok uygulamasında bir saat boyunca gezinti yaparsanız yaklaşık olarak 1.2 GB internet harcamış olursunuz. Veri tasarrufunu açarsanız internet harcamanızı ciddi orandan düşürebilirsiniz.

Tiktok Çok İnternet Yer Mi

Tiktok uygulaması eğlenceli video içeriğini seven kullanıcılar için dikkat çeken bir uygulamadır. Gencinden yaşlısına kullanıcılar uygulamada video içeriği paylaşıyor ya da canlı yayın yaparak insanlarla iletişim halinde bulunabiliyorlar. Canlı yayın yapılırken atılan hediyelerin kullanıcılara para olarak geri dönmesi de uygulamayı çekici yapan özelliklerden biridir. Sosyal medya platformlarında genelde mesajlaşmak ya da fotoğraf içeriği fazla internet harcanmasına sebep olmamaktadır. Ancak işin içerisine video girdiğinde kullanıcıların bilmesi gereken şey oldukça fazla veri tüketimine sebep olmasıdır.

  • Veri tasarrufu modun da uygulama 1 saatlik kullanım için ortalama 400 MB’ a yakın internet harcanıyor. Bu veri harcaması kullanıcıdan kullanıcıya değişiklik göstermektedir.
Tiktok saatte kaç mb yer: tik tok ne kadar i̇nternet yer?
Tiktok kaç gb yer

Tiktok Kaç GB Yer

İnsanlar Wi-Fi olmadığı yerde kendi operatörlerinin sağladığı mobil veriyi açmakta ve sosyal medyada kendi hattına ait mobil veri ile gezmektedirler. Durum böyle olunca Tiktok gibi içeriklerin video olarak paylaşıldığı bir uygulamada ne kadar internet harcaması olduğunu merak etmektedirler.

Kullanıcıdan kullanıcıya veri kullanımı farklılık gösterse de saatlik yaklaşık 400 MB veri harcaması olduğunu düşünürsek sürekli kullanımda iki ya da üç saatte yaklaşık olarak 1 GB internet harcanmasına sebep olacaktır. Kullanım süresine bağlı olarak da ayda en az 10 GB internetiniz harcanacaktır.

Tiktok Lite Ne Kadar İnternet Yer

Uygulamaların büyük boyutlu olması nedeniyle daha az yer kaplaması amacıyla Lite sürümleri piyasaya çıkarılmaktadır. Ancak bu sürümlerde birçok özellik yoktur ve daha yavaş veri ağlarını kullanan kişilerin tercih etmesi gerekmektedir. Tiktok Lite uygulamasını da şu an çok popüler olarak kullanılmaktadır ve uygulama 500 milyon insan tarafından indirilmiştir. Depolama alanında sıkıntısı olan kullanıcıların Lite sürümü kullanması daha iyi olacaktır.

  • Tiktok Lite uygulamasında da yine video izlendiği için harcanacak internet miktarı ortalama olarak aynı olmaktadır. Tiktok Lite uygulaması bir dakikalık videoda yaklaşık olarak 15 MB ile 20 MB internet harcamaktadır.

Tiktok Veri Tasarrufu

Tiktok uygulamasının video içeriği paylaşılan bir ortam olması sebebiyle internet harcaması oldukça fazla olmaktadır. Durum böyle olunca kullanıcılar internet kullanımını en aza nasıl indirebilirler bununla ilgili araştırma yapmaya başlıyorlar. Uygulamaların çoğu veri tasarrufu modunu kullanıcılara sunmaktadırlar. Veri tasarrufu modu Wi-Fi kapalıyken kendi mobil verisini kullanan kullanıcılar için güzel bir avantajdır. Elbette bu mod açıldığında videoların kalitesinde biraz düşüklük olabilmekte ve videolar arası geçişler yavaş olmaktadır. Tiktok uygulamasında veri tasarrufunu sağlamak için:

  • Tiktok uygulamasına girin ve profil sayfanızı açın.
  • Gelen profil ekranında sol üstte bulunan üç çizgiye tıklayın.
  • Buradan Ayarlar ve gizlilik alanına girin.
  • Açılan sayfada aşağı doğru inin ve Veri Koruyucusu alanına tıklayın.
  • Burada Veri koruyucusu yazan yerin yanındaki seçeneği aktif hale getirin.

Tiktok indir (Tiktok++ Lite Ücretsiz Yükle)

Tiktok Jeton Fiyatları: Hediye 1 Jeton Kaç TL

Tiktok Hesap Silme Linki (Tiktok Kalıcı Hesap Kapatma)

Tiktok Keşfet Etiketleri: Keşfet Delisi Yeni Etiketler

Tiktok Kullanıcı Adı Değiştirme: 30 Gün Değişmiyor Hilesi

İçeriğin devamı aşağıda ▼

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

Faydalı linkler