Son zamanlarda birçok kişi tişört tasarlayarak para kazanma yollarını araştırmaya başladı. Tişört tasarlayarak dolar üzerinden para kazanma yollarının tüm detayını içeriğimizde bulabilirsiniz.

Son zamanlarda gündem olan para kazanma yöntemlerinden biri tişört tasarlayarak para kazanma olarak karşımıza çıkıyor. İnternetten para kazanabileceğiniz bu yöntemle kolayca gelir elde edebilirsiniz. Bunun için üniversite okumanız gerek yok. Ancak tasarım programlarını öğrenmek için online eğitim kurslarından eğitim almanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca tişört tasarlayarak para kazanmak için alttaki konular üzerinde yoğunlaşın.

  • En çok satılan tişört tasarımlarını inceleyin.
  • Hedefleriniz doğrultusunda kendinize bir program hazırlayın.
  • Sosyal medya hesaplarından reklam yapmanız ve reklam satışı yapmanız satış için önemlidir.
  • Tişört satışı için yabancı ülkelerdeki satış sitelerini kullanın.
  • Tasarım programlarından gerekli eğitimleri tamamlayın.

T-Shirt Tasarlama Siteleri

T-Shirt Tasarlama Siteleri

Tişört tasarımı yapmak için dijital ortamda çizim yöntemi kullanılmaktadır. El ile çizim yapma yöntemine göre daha kolay olan bu yöntem sayesinde daha profesyonel tasarımlar yapabilirsiniz. Yeni iş fikirlerinden biri olan tişört tasarlamak için yaratıcı kimliğinizi ön plana çıkartmanız gerekir. İşte tişört tasarlayabileceğiniz siteler şu şekildedir;

Canva; En çok kullanılan photoshop sitelerden biridir. Bu site sayesinde kolayca tişörtlerinizi tasarlayabilirsiniz. Özelleştirilebilir şablonu ve ücret ödemeden tişört yaratabileceğiniz en iyi sitelerden biridir. Ayrıca tasarım bittikten sonra baskı tişörtler seçeneğinden sipariş verebilirsiniz.

Printify

Printify; Sizlere verilen koleksiyonlardan en sevdiğiniz tişörtü seçin ardından Mockup oluşturucu sayesinde tasarımlarınızı özelleştirebilirsiniz. Tişört tasarlandıktan sonra e-ticaret platformunda yayınlayın ve üretim aşamasına geçebileceğiniz bir web sitedir.

Custom INK; Siteye girdikten sonra hangi tarz tişört tasarlayacağınızı kolayca seçin. Sanat ekle, metin ekle gibi birçok farklı seçenek vardır. Ardından fiyat al seçeneğine tıklayarak kaç kişi için sipariş oluşturacağınızı belirleyebilirsiniz.

Inscape; Düşük düzeyde tasarım programlarından biridir. Bu uygulama sayesinde tişört şeklinizi, üzerindeki desen ya da yazıları kolayca oluşturabilirsiniz.

Figma; İleri seviyede tasarım programlarından birisi de olsa en iyi Photoshop sitelerinden birisidir. Ücret ödemeden üye olarak tasarımlarınızı yapabileceğiniz web sitesidir.

Tişört Tasarım Yaparak Para Kazanma Siteleri

Tişört Tasarım Yaparak Para Kazanma Siteleri

Tasarım yaptıktan sonra para kazanma sitelerini kullanarak tasarımlarınızı müşterilerle buluşturmanız gerekir. Eğitim aldıktan sonra yaratıcı tişörtlerinizi tasarlayın ve satışa sunabileceğiniz sitelere yükleyin. Alttaki sitelerde sadece tasarım yapmanız halinde para kazanma şansınız vardır. Nasıl yani dediğinizi biliyorum. Baskı ve kargolama sürecini bu siteler üstlenir. Siz sadece tasarımdan para kazanırsınız. Bedava para kazanmak için yaratıcı ve özgün tişörtlerinizi tasarlayabilirsiniz.

Gelato; İlk olarak bu sitede satıcı hesabınızı açmanız gerekir. Ancak hesap açıldıktan sonra 5 gün beklemeniz gerekir. Hesap onayı aldıktan sonra tişört tasarımınızı bu siteye ekleyerek tişört miktarınızı belirlemeniz yeterlidir.

Printify; Tasarımınızı hem oluşturabilir hem de satışa sunabilirsiniz. Tasarımınız satın aldıktan sonra belirli bir ücret karşılığı hesabınıza yatar. Dilerseniz tişört tasarlama sitelerinden oluşturduğunuz tişörtlerinizi bu web sitelerine de yükleyebilirsiniz.

Teespring; Tasarımınızı oluşturabilecek ve satışa sunabileceğiniz diğer web sitelerden biridir. Sadece tasarımınızı oluşturmanız yeterlidir.

Kıyafet Tasarım Yaparak Para Kazanma

Kıyafet Tasarım Yaparak Para Kazanma

Evde yapabileceğiniz en keyifli ek işlerden biridir. Kendi kıyafet tasarımlarınızı oluşturun ve müşteriyle tasarımı buluşturun. Kargolama ve baskı süreçlerini internet siteleri otomatik olarak gerçekleştirir. Peki nasıl para kazanıyorum diye soruyor olabilirsiniz.

Gelato, Teespring ve Printify sitelerinde kıyafetler için alt limit belirlenir. Tişört için 10 dolar minimum sınırdır. Eğer siz bu tişörtü 20 dolara satışa çıkartırsanız elde edeceğiniz kar 10 dolardır. Paranın diğer kısmı komisyon olarak kesilir. Burada tişörtlerin reklamını yapmak oldukça önemlidir.

Örnek olarak minimum ayda 20 tane 20 dolardan tişört sattığınızı düşünürsek aylık kazancınız 4000 TL kolayca kazanabilirsiniz.

Konu hakkında kafanızda oluşan soru işaretlerini, düşüncelerinizi ve fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.