TOGG Fiyat Listesi 2022 – TOGG Ön Sipariş Verme Açıldı Mı?

TOGG fiyat listesi 2022 hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. TOGG ne zaman çıkacak ve TOGG ön sipariş fiyatı işte detatlar.

TOGG fiyat listesi 2022 yılı için oldukça merak ediliyor. Bildiğiniz üzere TOGG Türkiye’nin otomobil girişim gurubudur. 2019 yılında üretimine başlanan araç modelinin 2022 yılında satışa çıkarılacağı duyurulmuştu. Bu noktada aracın SUV modeli €40.000 olacağı açıklanmıştır. Togg sedan ve SUV modelleri fiyatı net olarak açıklanmadı. Sadece tahmini bedel olarak yayınlandı. Togg fiyat listesi 2023 ilk çeyreğinde belli olacak.

 • TOGG Sedan Modeli Fiyatı: 549.600 TL tahmini bedel
 • TOGG Suv Modeli Fiyatı: 732.800 TL tahmini bedel

Nitekim hala fiyatına ilişkin net bir açıklama gelmedi. Aracın kendi piyasasındaki diğer araç guruplarıyla fiyat anlamında yarışacağı söyleniyor. Yeni yılı takiben seri üretime geçince net fiyatlarının kamuoyuna duyurulması bekleniyor.

Peugeot ÖTV’siz Fiyat Listesi

TOGG ne zaman çıkacak

Togg ne zaman çıkacak sorusunun yanıtı da meraklıları tarafından her gün araştırılıyor. Bu noktada yukarıda da ifade ettiğimiz üzere fiyata ilişkin bilgi verilmese de seri üretim tarihi netlik kazandı. Aracın 2022 yılında seri üretime geçerek piyasaya sürülmesi hedefleniyor.

2022 yılının başlarında seri üretimiyle birlikte fiyat listesinin de açıklanması bekleniyor. Genel hatlarıyla TOGG hakkında kısaca detayları toparlamak gerekirse de;

 • Aracın net satış fiyatı henüz belli değildir.
 • Saracın üretimine 2019 yılında başlandı.
 • Araç 2023 yılı ilk çeyreğinde piyasaya sunulacak.

TOGG ön sipariş fiyatı

TOGG ön sipariş fiyatı konusunda bazı tahminler bulunuyor. Nitekim tüm bu fiyatlar doğrudan şirket tarafından açıklanmamıştır. Bakanların ve TOGG şirketinin yaptığı açıklamalara göre Türkiye’deki muadil araç fiyatlarıyla yarışacağı ifade ediliyor. Bu noktada muadil araç modellerinin ön fiyatlarıyla benzer bir fiyat aralığında sunulması bekleniyor.

TOGG SUV fiyat

TOGG SUV fiyat detayları için de netlik kazanan bir açıklama gelmedi. Yeni nesil elektrikli SUV modeli için de yine fiyatların seri üretiminden hemen sonra netleşmesi bekleniyor. Fakat şirketin CEO’su bir açıklamasında €40.000 – €45.000 seviyesinde başlangıç fiyatının olabileceğini ifade etmişti. Yeni süreçte de bu fiyatların baz alınması beklenenler arasında yer alıyor.

TOGG SEDAN FİYAT LİSTESİ

TOGG Sedan fiyat

Yerli üretim TOGG Sedan fiyat noktasında da rakiplerinden farksız olacak. Hem elektrikli hem de tam otomatik olan aracın özellikleri oldukça dikkat çekiyor. Sedan modeli için de netleşen bir fiyat aralığı bulunmuyor. Ön sipariş ve ön satış fiyatları da henüz seri üretime geçmediği için netlik kazanmamış durumdadır.

 • TOGG Sedan Model Fiyatı: 549.600 TL
 • TOGG Sedan Model Fiyatı: €30.000

Demir Fiyatları

5 Bir Yerde Altın Fiyatı

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

16 Yorum

  1. Selam Yunus,
   Kaynak neresi?
   Yalancıyı silken birisi olarak ne saçmaladığını anlamaya çalışıyorum.

 1. Yerli otomobil Dolar ile fiyatlanıyor, yerli otomobil miş!…. 660 bin liracık yani 150 asgari ücret. Bizi kıskanan alamanyada 40 asgari ücrete mercedesin en iyisini alıyorsun. yerrrli yemez bence.

 2. Yazıklar olsun. Millet kendi ülkesinin ürettiği sıfır araçları birkac aylık asgari ücret ile alıyor bizim de gözümüz togg fiyatlarındaydi fakat bu kadar yüksek fiyatlar ile karşılaşmak hiç beklemediğim bir şeydi. Böyle fiyatlara sahip bir arabaya ben Türk malı diyemem. Yerli dediğiniz şeye yerli olan herkesin kolayca sahip olması gerekirdi…

  1. bir kac aylikla yurd disindakiler sadece el arabasi alir bisiklet 1500 euro kardesim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu