Togg motoru kimin sorusu son zamanların en çok araştırılan konuları arasında ilk sırada yerini aldı. Bu Togg otomobilin ne kadar yerli olduğu ve parçalarının kime ait olduğu merak edilmektedir.  

Togg otomobilin büyük bir kısmı yerli üretim parçalarından oluşacağı açıklanmıştır. Bu otomobilin motoru Bosch markasına ait olacağı söylenmiştir. Togg arabalarında kullanılacak motor iki farklı çekiş sistemine sahiptir. Arkadan çekiş ve dört çeker sistemiyle karşımıza çıkacaktır. Arkadan itiş sisteminde 200 HP, dört çeker sisteminde 400 HP güç kullanılacağı düşünülmektedir. Ayrıca motor dört çekiş modunda 100 km hızına ulaşma süresi 4 saniye olacaktır. Yerli otomobil olan Togg ne zaman piyasalarda görebiliriz derseniz ufak bir bekleme süresi kaldığını söyleyebiliriz. Yerli otomobil satın almak ve Togg sipariş vermek istiyorsanız elinizi çabuk tutun.  

TOGG Yerlilik Oranı

Togg yerlilik oranı %51 olduğu söylenmektedir. Yani otomobilin yarısından çoğu yerli olduğu söyleniyor. İlk model üretildikten sonra diğer modeller de daha fazla yerli parça kullanılacaktır. Togg yerli otomobil birçok kişi tarafından heyecanla beklenen projeler arasında yerini aldı. Togg fiyat en uygun Sedan modeline ait olacağı düşünülmektedir. Ancak fiyat konusunda henüz net bir oran olmadığını da belirtmek isteriz.  

Togg otomobiller 2022 yılının sonunda ve 2023 yılının ilk aylarında seri üretime geçecektir. Son çıkan haberlerde ilk batarya üretiminin prototipi gerçekleşti. Togg yerli otomobil üretiminde planlanan projelerin zamanında gerçekleşmesi yakın zaman da yerli otomobili piyasalarda görebileceğimiz anlamına gelmektedir.  

TOGG Yerlilik Oranı

Togg Parçaları Nerede Üretiliyor

Yerli otomobilin parçalarının üretilmesi ve parçaların otomobile entegre olması için büyük bir fabrika kurulmuştur. 2020 yılında kurulmaya başlanan bu fabrika Bursa’nın Gemlik ilçesinde yer almaktadır. Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu şirketinde 121 tane mühendis faaliyet göstermektedir.   

Togg yerli otomobil konusunda birçok tartışma ve eleştiri bulunmaktadır. Bu otomobilin birçok parçası yerli üretilmediği ve başka ülkelerden alındığı söylenmektedir. Togg yerli otomobilin yerlilik oranı %51 olduğu için birçok parça başka ülkelerden alınarak entegre edilecektir. Ancak bu yerli otomobilin parçaları ve otomobile entegrasyonu Bursa’da fabrika da gerçekleşir.  

Togg'un Motoru Nerede Üretiliyor

Togg’un Motoru Nerede Üretiliyor

Togg yerli otomobilin motor gücü en beğenilen özelliklerden bir diğeridir. Bu motorun iki modu bulunacak ve kısa süre içinde yüksek hıza ulaşabileceksiniz. Togg motorları Bosch markasına ait olacağı Gürcan Karakaş tarafından açıklanmıştır. Bosch markasından alınacak olan bu motor yerli bir şekilde üretilmemektedir.  

Bosch, Alman markası olarak bilinmektedir. Tasarımı İtalyanlara ait olacağı, motorun Almanlara ve bazı parçaların da Çin’den geldiği söylenmektedir. Otomobilin diğer kalan %51’lik kısmı ise yerli olarak üretilecektir. Togg yerli araba markası hakkında merak ettiklerinizi ve sorularınızı bizlere yorum kısmına yazarak iletebilirsiniz.  

Siro Energy Kimin

Gelecekten Gelen Elektrikli Çin Malı Araba

TOGG Açılımı Ne Demek – TOGG Osmanlı Anlamı Nedir?

Comments are closed.