TOGG Ne Zaman Seri Üretime Geçecek, Yerli Otomobil Fiyat Listesi

Togg seri üretime geçmesi beklenen tarih 2023 Nisan ayıdır. 2023 yılının son aylarında tamamen seri üretime geçmesi beklenen yerli otomobilin ilk seri üretim denemeleri ise Temmuz ayında yapılmaya başlandı.

Togg yerli üretim araçlarımızın yaygınlaşması ve seri üretime geçmesi birçokları tarafından merakla bekleniyor. TOGG açılımı; Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak biliniyor.

Togg marka yerli araba fiyatları ve ne zaman satışa çıkacağı tarih belli oldu. Trafikte TOGG görme zamanımız 2023’dür. Peki TOGG yerli otomobil siparişi nereden ve nasıl verilir? yılının Nisan ayı olarak biliniyor. Seri üretim hakkında detaylı bilgi ilerleyen süreçlerde deneme üretimlerinin tamamlanmasının ardından netleşecek.

Togg ne zaman seri üretime geçecek
Togg ne zaman seri üretime geçecek

Togg Ne Zaman Çıkacak Fiyat

Togg yerli otomobil çıkış zamanı 2023 yılı Nisan-Mayıs ayları olarak biliniyor. Seri üretime geçiş tarihinden yaklaşık 6 ay sonra satışa çıkarılacağı bilinen yerli araçlarımızın fiyatları da henüz açıklanmadı.

Togg otomobillerinin 100 km/s hıza yaklaşık 4.8 saniyede çıkabilme potansiyeline sahip olacakları ve üretimde 400 hp beygir gücüne kadar çeşitli seçenekler olacağı biliniyor. Özellikleri yönünden oldukça yoğun ilgi gören Togg yerli araçlarımızın fiyat bilgisi henüz açıklanmadı. Araç batarya üretimi söz konusu olduğunda bilinen bir üretici olan Farasis ile birlikte çalışıldığı açıklandı. 

Yerli Otomobil Fiyat Listesi

Yerli otomobil fiyat listesi

Yerli otomobil fiyat listesi kesin olarak açıklanmadı. Togg araçların fiyat listesinin 2023 yılının ikinci çeyreğinde satışa sunulması ile açıklanması bekleniyor. Uzmanların ve resmi olmayan röportajlara göre ortalama 40.000 Euro olması bekleniyor. Togg Fiyat listesi hakkında güncel bilgilere web sitemizi takip ederek ulaşabilirsiniz.

TOGG Hangi bataryayı kullanıyor? Togg motoru kimin gibi sorular vatandaşımız tarafından en çok araştırılanlar arasında yer almaktadır. Batarya gücü ve kullanım olanakları yönünden ilgi çeken Togg yerli üretim araçlarımızın satış fiyatları otomobil severler tarafından oldukça merak ediliyor. Togg’a ait ilk fabrika ise Bursa Gemlik’te açılacak. Araç fabrikasının açılacağı tarih ise 29 Ekim 2022 olarak kesinleşti.

TOGGFiyat
TOGG Sedan Model549.600 TL
TOGG Suv Model732.800 TL

Togg Ne Zaman Satışa Çıkacak?

Togg ilk satışa çıkacağı zaman 2023 yılı ikinci çeyreği olarak açıklandı. Satış tarihi hakkında kesin bir gün açıklaması yapılmadı.

Togg Üretimi Başladı Mı?

Hayır. Togg üretimi 2023 yılının son çeyreğinde başlayacak. Üretim süreci ile birlikte satışlar ise 2023 yılının Nisan-Mayıs ayı döneminde başlayacak.

Elektrikli Araba Fiyatları – En Ucuz Elektrikli Araba Fiyatları

En Ucuz Sıfır Araba Fiyatları

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥