Türk Telekom Kısa Kodlar – Türk Telekom Doğru Kısa Kod Bilgisi

Türk Telekom kısa kodlar ve Türk Telekom doğru kısa kod bilgisini sizlerle paylaşıyoruz. Türk Telekom paket kodları ve Türk Telekom kısa kodlar internet, birlikte inceleyelim.

Türk Telekom kısa kodlar aracılığı ile mobil cihazların arama bölümünden bazı tuşlamalar yaparak Türk Telekom menülerine ulaşmak mümkündür. Kalan bakiye sorgulama, paket satın alma gibi işlemler için doğrudan kısa kodları kullanarak kolayca istediğiniz işlemi yapabilirsiniz.

Türk Telekom doğru kısa kod bilgisi

Türk Telekom doğru kısa kod bilgisi aşağıdaki maddelemede bulunmaktadır. Türk Telekom kodu bilgilerini birlikte inceleyelim.

 • Paket Satın Alma Servisi: *120#
 • Faturasız hatlar için kalan bakiye sorgulama: *123#
 • Faturalı hatlar için kalan bakiye sorgulama: *124#
 • Mobil hatta tanımlı numarayı sorgulama: *101#
 • Faturasız hatlar için yurtdışından arama servisi: *121*905… … .. ..#
 • Beni ara mesajı gönderme servisi: *125*905… … .. ..#
 • Görüşmeyi karşı taraf ödemesi talebi için: *135*905… … .. ..#
 • Hattı yurtdışında kullanıma açma: *150#
 • Yurtdışında kullanım için paket satın alma: *151#
 • Gizli numaraları engelleme: *253#
 • 4.5 Abone olma: *450#
 • İnternet ayarı yapma: *999#

Yukarıda bahsi geçen kodları kullanarak farklı birçok işlem yapabilirsiniz. Hattın 4.5 kullanımına tanımlanmasından bakiye sorgulamaya kadar kısa kodlar üzerinden çeşitli işlemler yapmak mümkündür.


Daha fazla ilgili içerik;


##002# Nedir Nasıl Yapılır

##002# kodu daha önce yapılmış olan arama yönlendirmelerinin iptali için kullanılan bir koddur. Bu kodu telefonun arama bölümüne yazıp arama tuşuna basmanız halinde mevcut olan tüm arama yönlendirmeleri iptal olacaktır.

Arama yönlendirme işlemi hatta gelen aramaları başka bir hatta yönlendirmek için gerçekleştirilmektedir. Mevcut yönlendirmeleri iptal etmenin en kolay yollarından biri de kısa kod kullanmaktır. Türk Telekom mobil işlemler menüsü üzerinden de yönlendirme ayarları yapılabilmektedir.

##004# Ne İşe Yarar

##004# ne i̇şe yarar

##004# Türk Telekom kısa kodu mevcut olan tüm seçenekli yönlendirmelerin iptal edilmesi için kullanılmaktadır. Bu kodu telefonun arama bölümüne yazdıktan sonra arama tuşuna basmanız yeterlidir. İşlem sonrasında tüm seçenekli yönlendirmeler iptal olacaktır.

##002# İptal Etme

##002# iptal etme işlemi yönlendirme iptalinin geri alınması için yapılmaktadır. Mobil hatta tanımlı bir yönlendirme işlemi varsa bu kod yardımı ile yönlendirme iptal edilebilmektedir. Ancak iptal edilen yönlendirmenin tekrar yapılması bu kod ile mümkün değildir.

Çağrı yönlendirme iptali yaptıktan sonra tekrar çağrı yönlendirme yapmak için *21*905.. … .. ..# kısa kodunu kullanmanız yeterlidir. Bu kod yardımı ile tüm numaraları tekrar kod içinde belirttiğiniz telefon numarasına yönlendirebilirsiniz. 

Soultech BIKE-002 Türk Telekom

Soultech BIKE- 002 Türk Telekom tarafından üretilen bir akıllı bisiklettir. Öyle ki bu bisiklet ile saatte 25 km hızla yolculuk yapabilir, pedal çevirirken kısa sürede uzun yol kat edebilirsiniz. Bisikletin menzil mesafesi 35 km iken LCD ekran ve akıllı yönlendirme gibi özellikleri de bulunuyor. 24 kg ağırlığı bulunan bisiklet aynı zamanda yerli üretim ve 2 yıl garantili bir motor ile kullanıcı deneyimine sunuluyor.

Soultech Bıke-002, 124 kilograma kadar ağırlık taşıyabilmektedir. Motor şarj süresi ise 4 ile 6 saat arasındadır.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥