Türk Telekom Kısa Kodlar

Türk Telekom kısa kodlar hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. ##002# Nedir nasıl yapılır ve ##004# ne işe yarar işte detaylar.

Türk Telekom kısa kodlar aracılığı ile mobil cihazların arama bölümünden bazı tuşlamalar yaparak Türk Telekom menülerine ulaşmak mümkündür. Kalan bakiye sorgulama, paket satın alma gibi işlemler için doğrudan kısa kodları kullanarak kolayca istediğiniz işlemi yapabilirsiniz. Türk Telekom kısa kodlar ve işlevleri;

Türk Telekom Yazısını Değiştirme

 • Paket Satın Alma Servisi: *120#
 • Faturasız hatlar için kalan bakiye sorgulama: *123#
 • Faturalı hatlar için kalan bakiye sorgulama: *124#
 • Mobil hatta tanımlı numarayı sorgulama: *101#
 • Faturasız hatlar için yurtdışından arama servisi: *121*905… … .. ..#
 • Beni ara mesajı gönderme servisi: *125*905… … .. ..#
 • Görüşmeyi karşı taraf ödemesi talebi için: *135*905… … .. ..#
 • Hattı yurtdışında kullanıma açma: *150#
 • Yurtdışında kullanım için paket satın alma: *151#
 • Gizli numaraları engelleme: *253#
 • 4.5 Abone olma: *450#
 • İnternet ayarı yapma: *999#

Yukarıda bahsi geçen kodları kullanarak farklı birçok işlem yapabilirsiniz. Hattın 4.5 kullanımına tanımlanmasından bakiye sorgulamaya kadar kısa kodlar üzerinden çeşitli işlemler yapmak mümkündür.

##002# Nedir Nasıl Yapılır

##002# kodu daha önce yapılmış olan arama yönlendirmelerinin iptali için kullanılan bir koddur. Bu kodu telefonun arama bölümüne yazıp arama tuşuna basmanız halinde mevcut olan tüm arama yönlendirmeleri iptal olacaktır.

Arama yönlendirme işlemi hatta gelen aramaları başka bir hatta yönlendirmek için gerçekleştirilmektedir. Mevcut yönlendirmeleri iptal etmenin en kolay yollarından biri de kısa kod kullanmaktır. Türk Telekom mobil işlemler menüsü üzerinden de yönlendirme ayarları yapılabilmektedir.

##004# Ne İşe Yarar
##004# Ne İşe Yarar

##004# Ne İşe Yarar

##004# Türk Telekom kısa kodu mevcut olan tüm seçenekli yönlendirmelerin iptal edilmesi için kullanılmaktadır. Bu kodu telefonun arama bölümüne yazdıktan sonra arama tuşuna basmanız yeterlidir. İşlem sonrasında tüm seçenekli yönlendirmeler iptal olacaktır.

##002# İptal Etme

##002# iptal etme işlemi yönlendirme iptalinin geri alınması için yapılmaktadır. Mobil hatta tanımlı bir yönlendirme işlemi varsa bu kod yardımı ile yönlendirme iptal edilebilmektedir. Ancak iptal edilen yönlendirmenin tekrar yapılması bu kod ile mümkün değildir.

Çağrı yönlendirme iptali yaptıktan sonra tekrar çağrı yönlendirme yapmak için *21*905.. … .. ..# kısa kodunu kullanmanız yeterlidir. Bu kod yardımı ile tüm numaraları tekrar kod içinde belirttiğiniz telefon numarasına yönlendirebilirsiniz. 

Soultech BIKE-002 Türk Telekom

Soultech BIKE- 002 Türk Telekom tarafından üretilen bir akıllı bisiklettir. Öyle ki bu bisiklet ile saatte 25 km hızla yolculuk yapabilir, pedal çevirirken kısa sürede uzun yol kat edebilirsiniz. Bisikletin menzil mesafesi 35 km iken LCD ekran ve akıllı yönlendirme gibi özellikleri de bulunuyor. 24 kg ağırlığı bulunan bisiklet aynı zamanda yerli üretim ve 2 yıl garantili bir motor ile kullanıcı deneyimine sunuluyor.

Soultech Bıke-002, 124 kilograma kadar ağırlık taşıyabilmektedir. Motor şarj süresi ise 4 ile 6 saat arasındadır.

Türk Telekom Online İşlemler Bedava internet

Türk Telekom Kamu Evde internet

Goller Cepte Türk Telekom

Türk Telekom 25 TL Paketler Faturasız

googlehaberler