Turkcell Arama Bekletme Açma – Meşgulken Kimin Aradığını Görme

Turkcell Arama Bekletme, bir telefon görüşmesi yaparken başka bir arama geldiğinde sizi uyaran ve arayan kişiyi beklemeye almanızı sağlayan bir hizmettir. Bu sayede, önemli bir görüşmeyi kesmeden gelen aramayı da cevaplayabilirsiniz.

Çağrı Bekletme Servisi sayesinde gelen hiçbir aramayı kaçırmazsınız. Telefonunuz meşgulken başka bir arama geldiğinde, bu servis sizi bir sinyalle uyarır ve arayan kişiyi beklemeye almanızı sağlar.

Arama Bekletme Nasıl Yapılır?

Çağrı yada arama bekletme yapmak için telefonunuzdan ayarlamalar yapmanız gerekiyor. Arama ayarlarına girip telefon meşgulken beklet seçeneğini aktifleştirin. Eğer kullandığınız cep telefonu “Çağrı Bekletme” özelliğini destekliyorsa bu servisi aktif hale getirmek için telefonunuzun menüsünü de kullanabilirsiniz.

Menüde böyle bir seçenek yoksa *43# tuşladığınızda çağrı bekletme çalışır, #43# tuşlarsanız da “Çağrı Bekletme”yi kapatmış olursunuz.*#43# tuşlayarak da “Çağrı Bekletme” durumunuzu kontrol edebilirsiniz.

Dilerseniz, rehberinizde kayıtlı olmasa bile telefonunuz çalarken arayanın ismini gösteren ücretsiz UpCall uygulamasını da indirip, uygulamanın “Ayarlar” bölümünden çağrı bekletme özelliğini kolayca açıp kapatabilirsiniz.

Servisi Ücretli Mi?

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom arama bekletme servisi ücretsizdir. Çağrı Bekletme servisinden bütün operatör kullanıcıları yararlanabilir.

Arama Bekletme Aktif Olmuyor?

Servisi aktifleştirmek için telefonunuz arama ayarlarına girip gerekli ayarları yapmanız gerekiyor. Arama ayarları bölümünden telefon meşgulken arayanı beklet seçeneğini aktifleştirin. Ardından yukarıda yer alan talimatları yerine getirip kontrol ediniz.

Turkcell Bedava İnternet

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥