Turkcell Bu Sayfaya Erişiminiz Engellenmiştir – Çözüm Nedir

Turkcell bu sayfaya erişiminiz engellenmiştir ve erişiminiz geçici bir süreliğine engellenmiştir ne demek, birlikte bütün detayları inceleyelim.

Turkcell bu sayfaya erişiminiz engellenmiştir, sorunu doğrudan Turkcell üzerinden internet kullananların yaşadıkları bir sorundur. Türk Telekom, Vodafone, Turkcell benzeri sağlayıcılar internet sağlayıcısı olarak da hizmet vermektedir.

İnternet hizmeti aldığınız Turkcell firması kaynaklı olarak bazı internet sayfalara erişim sorunu yaşamanız olası olabilir. Bu sorunun ise belli başlı bazı nedenleri bulunuyor. Yazımızın devamında erişim engelinin nedenleri ve nasıl çözüleceği ile ilgili merak edilenlere ulaşabilirsiniz.

Erişiminiz Geçici Bir Süreliğine Engellenmiştir

Erişiminiz geçici bir süreliğine engellenmiştir, “Bu sayfaya erişiminiz engellenmiş.” Hatası doğrudan Turkcell internet sağlayıcısını kullananların bazı güvenlik tedbirleri nedeni ile yaşadıkları bir hatadır. Proxy ayarlarının değiştirilmiş olması, DNS ayarlarında bir sorun olması ya da tarayıcı kaynaklı sorunlar nedeni ile erişim sorunu yaşıyor olabilirsiniz.

Erişim sorunu yaşamanızın başlıca nedenlerini ve bu nedenlerin ortadan kaldırılmasına ilişkin yapılması gerekenleri maddeler halinde derledik. Turkcell tarafından sağlanan bir interneti kullanıyorsanız herhangi bir sorun teşkil etmeyen bazı sitelerde erişim engeli ile karşılaşmanız mümkün. Bu sorunun çözümü için tarayıcınızı açın ve aşağıdaki adımları takip edin. 


Daha fazla ilgili içerik;


Sayfaya Erişim Engellendi Çözümü

Sayfaya erişim engellendi çözümü

Sayfaya erişim engellendi çözümü teknik olarak aşağıdaki adımların her birinin takip edilmesi ile mümkün olmaktadır. En basitten en karmaşık olana doğru çözüm önerilerini sırası ile deneyebilirsiniz.

  • Proxy ayarlarınızı kontrol edin. Varsayılan değerlere getir seçeneği üzerinden tekrar düzenleyin.
  • VPN bağlantınızı kaldırarak tekrar deneyin.
  • DNS ayarlarınızı kontrol edin.
  • Tarayıcınızın geçmişini temizleyin.
  • Tarayıcınıza eklenen çerezleri temizleyin.
  • Antivirüs programını kapatarak tekrar sayfaya erişmeyi deneyin.
  • Cihazda bulunan farklı tarayıcılardan sayfaya giriş yapmayı deneyin.

Yukarıda yer alan erişim engeli çözümü önerilerinin her biri ortaya çıkabilen doğal sorunlara yönelik çözümlerdir. Sayfa erişimi hala çözülmediyse Turkcell müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥