Türkiye’de olmayan iş fikirleri listesi ile karşınızdayız. Daha önce yapılmamış değişik düşük sermaye gerektiren iş fikirlerine gelin birlikte bakalım.

Dünya genelinde birçok farklı iş fikri ortaya çıkmaya başlıyor. Ülkemizde olmayan talep gücü yüksek iş fikirleri mi arıyorsunuz? O zaman doğru yerdesiniz. İş fikirlerini hayata geçirmeden önce iş planı hazırlama, piyasa analizi yapmanız gerekir. Ayrıca seçtiğiniz iş diğer ülkelerde nasıl bir talep gücü oluşturduğunu kontrol edin. Bu araştırmaların ardından ülkemizde olmayan en güzel işleri hayata geçirebilirsiniz. Küçük yatırımlar büyük işler için bilinmeyen iş fikirleri nelerdir dediğinizi biliyorum. Hadi gelin birlikte bakalım.

Bitki Ve Hayvanlar İçin Otel

Tatil ve iş seyahatine gitmek zorunda olan ve evdeki bitki, hayvanlarını bir yere bırakmak isteyen birçok kişi var. Bitki ve hayvanların her gün genel bakımların yapılması gerekir. Ancak bu ihtiyaçların karşılanması için birçok kişi çevresinden yardım ister. İşte bu yüzden bitki ve hayvan oteli kurmak size çılgınca bir fikir gibi gelmesin. Çünkü dünyada bunun birçok örneği var. Bitki ve hayvan sahipleri için kolaylık sağladığı gibi dostlarınızı bu süreçte yalnız bırakmak zorunda kalmazsınız.

Sosyal Ayakkabılar

Teknoloji gelişmeye devam ettikçe etrafımızdaki birçok şey evrim geçirmeye başladı. Ne üretebilirim sorusunun yanıtını araştırıyorsanız işte cevabı. Artık ayakkabılarınızı sadece dışarda giymek için kullanmayacaksınız. Sosyal medya hesaplarınızla ayakkabınızı entegre edin. Bu sayede tutkularınızı ve ilgi alanlarınızı paylaşarak sizinle aynı düşünceye sahip insanlarla tanışabilirsiniz. Sosyal ağ platformuna yeni bir boyut kazandıran sosyal ayakkabılar nadir ülkelerde kullanılmaya başlandı.

Hayvan İnsan Çevirmeni

Evcil hayvanın derdinden anlamayan birçok kişi var. Ancak bunun için yeni bir çözüm önerisi sunuldu. Hayvan insan çevirmen cihazı sayesinde artık hayvanların ne söylediğini duyabilirsiniz. Hayvanın tasmasına yerleştirilen bu cihaz akıllı telefon ile eşleşir. Ardından yapay zeka yardımıyla hayvanın duygu ve düşüncelerini sesli bir şekilde iletir. Hayvanın çıkardığı ses ve davranışlarla harekete geçen bu cihaz evcil hayvan sahipleri tarafından çok fazla tercih ediliyor.

Ünlü Özel Eşya Satışı

Ülkemizde birçok farklı antika için kurulan mağazalar var. Ancak ünlülere ait özel eşyaların satışa sunulduğu herhangi bir mağaza maalesef yok. Biraz zorlu iş fikri olsa da hayata geçirildiği zaman büyük kar elde edebilirsiniz. Ünlülere ait saç, kıyafet, kalem gibi kişisel eşyaların satışa sunulduğu farklı bir mağaza açmak ister misiniz? Bu iş fikri için dünyada birçok farklı örneği var. Mesela Justin Bieber’ın saç telleri mağazada büyük bir fiyata satıldı. İşte ünlülere özel eşya satışı için mağaza açabilirsiniz.

Ağaç Ev Kurulumu Ve Satışı

Çizgi filmlerde ve birçok yetişkin filmlerinde ağaç evleri görürüz. Ancak ülkemizin hiçbir yerinde ağaca yapılan ufak evler göremeyiz. Hem yetişkinler hem de çocuklar için muazzam kaçış fikri. Kariyer fikirleri arasında en çok tercih edilenler arasında. Bahçesi, yazlığı ya da arsası olan kişiler ağaç ev yaptırmak ister. İşte bunun için uygun reklam ile ülkemizin birçok yerine ağaç ev kurulumunu ve satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Cenaze Hizmetleri

Doğum günü partileri, söz, düğün, cinsiyet belirleme gibi birçok konuda hizmet veren şirketler var. Ancak cenaze için hizmet verecek hiçbir şirket yok. Cenazesi olan aileler acıları olduğu için koşuşturma içerisinde acılarını yaşayamazlar. Cenaze için gerekli olan tüm işleri üstlenebilirsiniz. Tüm dünyada farklı konseptlerle cenaze hizmeti verilse de bunu hizmeti ülkemiz için uyarlayabilirsiniz. Ülkemizde olmayan ve talep gücü fazla olacak işler arasında yer alır.

Video Oyun Oteli

Oyuncular için ayrı bir otel yapma fikrine ne dersiniz? Ülkemizde 7’den 70’e birçok kişi oyun oynamayı seviyor. İşte bu kişilere özel bir otel hazırlayabilirsiniz. Özel oyun odalarından çok oyunculu oyun odaları yapabilirsiniz. Lobi kısmında eski ve klasik oyunların yer aldığı ufak bir müze gerçekleştirebilirsiniz. Gençler ve oyuncular için mükemmel konaklama deneyimi sunabilirsiniz.

Tıbbi Kurye Hizmeti

Kıyafetten teknolojik alete kadar birçok alanda kuryeler hizmet veriyor. Ancak reçeteli ilaçlar, ekipman gibi eczane ürünlerinin satışı gerçekleşmiyor. İşte bu yüzden tıbbi kurye hizmetine giriş yapabilirsiniz. Eczanelerle anlaşma sağlayarak kısa sürede reçeteli hastaların ilaçlarını teslim edebilirsiniz. Zahmetli ve zorlu bir iş olsa da talep gücü fazla olan hizmetler arasında yerini alacaktır.

Fast Food Otomat

Fast Food Otomat

İçecek için ve hazır gıdalar için otomat bulunuyor. Ancak sıcak ve lezzetli fast food tüketmek ister misiniz? Bu soruya evet cevabını veren binlerce kişi var. Özellikle üniversite ve kütüphanelerde fast food otomatına ilginin yoğun olacağı kesin. Pizzadan çıtır tavuğa kadar birçok farklı ürünü satışa sunabilirsiniz. Sıra beklemeden taze bir şekilde vatandaşlar yiyeceklerini alabilir. Hızlı ve kullanışlı yemeklere talep artıkça neden ülkemizde fast food otomatı olmasın ki?

Drone İle Hediye Teslimatı

Hediye teslimatı gerçekleştirirken insanlara farklı bir seçenek sunabilirsiniz. Drone ile hediye teslimatı sayesinde ülkemizde en trend kurye hizmeti sunan şirketlerden biri olabilirsiniz. Sevdiklerine hediye alan kişiler farklı şekillerde hediyelerini vermek isterler. Drone ile hediye teslim edilmesi ilginç ve değişik iş fikirleri arasında yer alır. Ülkemizde de bu konuya talep gücünün fazla olduğu düşünülüyor.

Türkiye’de olmayan iş fikirleri hakkında yorumlarınızı, düşüncelerinizi ve fikirlerinizi alt kısma yazarak bizlere iletin.