Twitter Revue Platformunu Satın Aldığını Duyurdu!

Popüler mikro blog platformu Twitter Revue isimli platformunu satın aldığını açıkladı.

Sosyal medya platformu Twitter satın alımlarına devam ediyor. Twitter şimdi de Hollanda merkezli Revue’yü satın aldı.

Revue platformu bilindiği üzere kullanıcıların kendi haber bültenlerini hazırlayıp yayınlamalarına imkan veren bir servis olarak ön plana çıkıyor.

Twitter’ın Yayıncı Ürünleri Başkan Yardımcısı Mike Park açıklamasında “Revue, insanların ilgi alanları konusunda bilgi almasına yardımcı olmamızı hızlandıracak” dedi. Park ayrıca Revue üzerinden kullanıcıların yazdıkları içeriklerle gelir elde edeceğini belirtti.

Twitter Revue Platformunu Aldı

Satın alımın ardından yayınlanan blog gönderisinde Revue Pro özelliklerinin artık tüm hesaplar için ücretsiz hale geldiğini ve ücretli bültenlerdeki kesinti payının da yüzde 5’e düşürüldüğü belirtildi. Yapılan değişiklikle birlikte yazarların abonelerinden kazandığı gelirin daha büyük bir kısmı yine yazarlara kalacak.

Twitter’ın satın alım sonrasında Revue’nün bağımsız bir servis olarak kalmaya devam edeceğini ve Twitter tarafından yeni yatırımlar almaya devam edeceği belirtildi. Ayrıca Revue ekibinin de kendi servislerini geliştirmeye devam edeceği belirtildi. Son olarak satın alımı sonrasında Revue, yatırımlarıyla birlikte ekibin de genişleyeceği duyuruldu.

2015 yılında Martijn de Kuijper ve Mohamed El Maslouhi tarafından kurulan Revue, kullanıcıların basın bültenleri hazırlamasına imkan tanıyor. Revue ayrıca mail ile bültenlerinin paylaşılmasına ve bu sayede geliştiricilerin de gelir elde etmesini sağlıyor.

Sosyal medya platformları olan Facebook, TikTok ve Instagram gibi rakiplerine göre nispeten daha az bir kullanıcı sayısına sahip olan Twitter, yeni yatırımlarına devam etmeye devam ediyor. Twitter ayrıca yanıltıcı bilgi içeren paylaşımlar için geliştirilen Birdwatch servisini de duyurmuştu.

googlehaberler