UMA Coin Geleceği, Yorum ve Fiyat Tahminleri

UMA Coin geleceği hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. UMA Coin fiyat tahmini nedir ve UMA Coin uzman yorumları ne diyor işte detayları.

Uma Coin, evrensel bir Pazar işlevi yapan Uma platformunun yerel kripto para birimidir. Uma platformu, dünyadaki herkes için yatırım yapma imkanı sağlayan, birden fazla yatırım ürününü tek bir hesapta toplayan, bunlara yatırım yapılmasını ve izlenebilmesini kolaylaştıran bir yatırım platformudur. 2022 yılının başlarından itibaren fiyat grafiğinde güzel bir yükseliş gösteren UMA coin geleceği 2022 yılında nasıl olacak, bu coin hakkında uzmanlar ve ünlü analistler tarafından yapılan yorumlar neler, sizler için araştırdık. İşte tüm merak ettikleriniz…

Uma coin kaç tl (canli)
DönemFiyatıDeğişim
Mart 2022$ 8,343015,6%
Şubat 2022$ 7,216021,28%
Ocak 2022$ 5,9500-34,69%
Aralık 2021$ 9,1100-29,89%
Kasım 2021$ 12,993014,33%
Ekim 2021$ 11,364025,40%
Eylül 2021$ 9,0620-29,02%
Ağustos 2021$ 12,767040,47%

UMA Coin Nedir?

Uma platformu, kullanıcılarına Etheruem ve Avalanche blok zincirlerini kullanarak, akıllı sözleşmeler yaratmasına imkan sağlayan ve merkezi olmayan bir protokoldür. Başka bir ifade ile bu platformda kullanıcılar, Defi ile sentetik varlıklar oluşturabilir ve bunlara yatırım yapabilir. Defi, insanların bir banka olmadan finansal hizmetlere erişmesini sağlayan bir sistemdir.

Bu paltomdaki sentetik varlıklar ise hisse senetleri, tahviller, emtialar, değerli metaller, para birimleri ve bunlar gibi geleneksel finansal araçlarıdır. Sentetik varlıklar ile gerçek varlığa sahip olmadan bunlara yatırım yapma imkanı sağlanır. Bu platformda kullanılan yerel para birimi olan UMA coin nedir sorusunu, özellikleriyle birlikte, detaylı olarak açıklayalım;

 • UMA coin, geliştiricilerin kendi finansal sözleşmelerini ve sentetik varlıklarını oluşturmasını sağlayan merkezi olmayan bir protokolün Ethereum tokeni olarak tanımlanır.
 • Uma platformu, varlıkları kendisine sahip olmadan ERC-20 jetonlarını kullanarak, herhangi bir varlıkla ticaret yapmanıza ve bunları izleyebilmenize olanak sağlar.
 • Bu protokolde birden fazla yatırım ürünü tek bir hesapta toplanır ve bunlar profesyonel şekilde yönetilir.
 • Uma, dünyadaki herkesin finansal risklere ve bu sektöre erişmesini mümkün kılmak amacıyla kurulmuştur.
 • Bu platformda bulunan varlıklar düzenli olarak yeniden dengelenir ve bunların, doğru yatırım dengesine sahip olması sağlanır.
 • Çok daha geniş bir yatırım yelpazesi isteyen yatırıcımlar tarafından tercih edilir.
 • UMA coin sahipleri iyileştirme önerilerine veya veri doğrulama mekanizmasına oy verme imkânına sahiptir.
Uma coin nedir?

Hangi Coin Alınır?

UMA Coin Projesi

UMA coin projesi, finansal piyasaları demokratikleştirmek ve merkeziyetsiz hale getirmek amacıyla kurulmuştur. Bu nedenle, blok zinciri ağı üzerinde sentetik varlıklar ve finansal sözleşmeler meydana getirilmesini sağlar.

Geleneksel borsalarda yatırımcıların sisteme katılmalarını engelleyen kuralların ve risklerin olması, onların yatırım yapmasını oldukça zor hale getirir. Uma projesi ise herhangi bir izne ihtiyaç duymadan dünyanın her yerinde bulunan kullanıcıların dijitalleştirilmiş finansal varlık oluşturmalarına, bunların ticaretini yapmalarına ve bunları çalıştırmalarına imkân sağlar.

Uma, yatırımcılarına sağladığı bu faydaları gerçekleştirmek için Avalanche ve Etherum blok zincirlerini kullanır. Bunlarla birlikte yatırımcılarına sağladığı avantajlar ise şöyledir;

 • Platformda bulunan sözleşme şablonları yardımıyla, herhangi bir finansal sözleşme hızlı bir şekilde oluşturulabilir.
 • İstenilen herhangi bir kullanım durumuna uygun olan sözleşmeler ya da yeni finansal ürünler oluşturulabilir.
 • Platform tarafından sağlanan ekonomik garantiler, sözleşmelerin korumasını sağlar ve manipüle edilmesini engeller.
 • Burada sunulan minimum zincir içi işlem ile hem maliyetler azaltılır hem de güvenlik artırılır.
 • Toplu odaklı bir protokoldür ve Web3.0 sistemine uygundur.

UMA Coin Kimin?

Projesi ile dikkat çeken ve 2022 yılına yükseliş grafiği ile başlayan Uma Coin kimin sorusu, geniş bir yatırımcı kitlesi tarafından araştırılıyor. Bu soruya Hart Lambur ve Allison Lu tarafından ortak olarak kurulmuştur cevabını verebiliriz.

UMA Coin Hangi Ülkenin, Sahibi Kim?

UMA coin hangi ülkenin sahibi kim sorularına, merkezi olmadığı için herhangi bir ülkeye ait olmadığı cevabı verilir. Kurucu ortakları ise Goldman Sachs’ın ofisinde tanışan Hart Lambur ve Allison Lu’dur.

Bu iki kurucu tarafından projenin temelleri 2017 yılda atılmış ve projenin ilk taslağı 2018 yılında yayımlamıştır. Şu anda bu projenin arkasında her biri alanında uzman olan 7 farklı kişiden oluşan bir ekip bulunuyor.

Uma coin hangi ülkenin, sahibi kim?

UMA Coin Mining

UMA coin mining, Bitcoin madenciliği gibi bilgisayarlar aracılığı ile yapılmaz. Bu coini elde etmek için platformda işlem yapmanız gerekir. Uma, likidite madenciliği yoluyla elde edilir. Platformda yapılan üretim, ticaret ve geliştirme işlemleri sonucunda kullanıcılara Uma ödülü verilir. Likidite havuzlarında ellerindeki coinleri stake eden kullanıcılar için de ödül olarak dağıtılır.

UMA Coin Hangi Borsada Nasıl Alınır?

UMA coin hangi borsada nasıl alınır sorularını dünyanın en güvenilir kripto para borsalarından alınabileceği şeklinde cevaplayabiliriz. Bu coini satın almak için Binance, Huobi Global, Gate.io, Coinbase ve Bithump borsalarını kullanabilirsiniz. Bu borsalarda üyelik ve kayıt işlemlerinizi tamamladıktan sonra TRY, USD veya USDT para birimlerini kullanarak alım yapabilirsiniz.

UMA Coin Binance Ne Zaman Gelecek?

2018 yılında piyasaya sürülmüş olan ve diğer borsalarda listelemesi yapılan UMA Coin, Binance borsasında 09.09.2020 tarihinde listelenmiştir. Şu anda bu coini satın almak için BTC, USDT ve TRY para birimleri kullanılabilir.

UMA Coin Hedef Fiyat

UMA coin hedef fiyat tahminleri bu coinin ilerleyen dönemlerde daha fazla kullanılmasına bağlı olarak yapılıyor. Piyasaya girdiği günden itibaren en yüksek değerini 2021 Şubat ayında 44,99 dolarla görmüştür. Ardından büyük bir düşüş yaşamıştır. Bugüne kadar gördüğü en düşük seviye ise 1,19 dolardır.

Analistler ve uzmanlar tarafından yapılan fiyat tahminlerine bakıldığında, bu paranın gelecek dönemlerde 50 dolara kadar yükselmesi beklentisinin olduğunu görüyoruz. Yapılan bu tahminler kesinlik taşımaz ve bu paranın değeri yapılan yatırımın büyüklüğüne, kendisiyle yapılan işlem hacminin genişliğine, kullanım alanının artmasına, ilerleyen dönemlerde projesinin geliştirilmesine ve genel piyasa hareketlerine göre değişir.

Bütün bu veriler dikkate alınarak yatırımcıları dikkatli olmaları ve tüm risk unsurlarını değerIendirmeleri tavsiye edilmektedir.

Uma coin yorumları

UMA Coin Yorumları

UMA coin yorumları, genellikle projesi ve sağladığı avantajlar üzerine yapılıyor. Ayrıca fiyat performansında göstermiş olduğu büyük yükselişin ardından sert bir düşüş yaşaması ve yatırımcılarına geçmiş dönemde zarar ettirmiş olması da risk unsuru olarak görülüyor.

Uma coin’in yatırımcılarına merkezi olmayan borsalarda çok geniş bir ürün yelpazesi sunması, sağladığı olanakların sayısının artması sağlar. Bu coinin değerli ve işlevsel olmasının sebebi ise kullanıcıların tokenleri sentetik token yapmalarına fırsat tanıması olarak görülüyor. Elde edilen bu sentetik tokenlerin faiz geliri sağlaması ve bunlarla fiyat takibinin de yapılabilmesi, bu coinin gelecekte daha sağlam yerlere gelebileceğini düşündürüyor.

UMA coin’nin toplam arzı 106 milyon adettir. Bunun 101 milyon adedi piyasaya sürülmüştür. Kullanıcıların bu coini kullanarak platformda oy vermesi, onlara aynı zamanda Uma ödülü de sağlar yani, bu platformda oy veren her kullanıcı için Uma ödülü verilir. Bu da Uma’nn sağladığı bir başka avantaj olarak değerIendirilir. Uzmanlar tarafından yapılan genel UMA coin yorumları şöyledir;

 • Uzmanlar, bu projenin Ethereum blok zincirinde yer alan en iyi ve güçlü projelerden biri olduğunu belirtmiştir. Etheruem ve Avalanche ağlarına bağlı olması da bunların üstün güvenlik önlemleri ile donatılmasını sağlamıştır.
 • Gelecekte akıllı sözleşmeler yaratabilen hizmetleri sunan projelerin değerlenebileceği düşünülüyor ve Uma projesinin de bunlardan biri olduğu belirtiliyor.
 • Kısa vadede ciddi bir fiyat oynaklığı olan bu coine yatırım yapılmadan önce doğru zamanın beklenmesinin gerektiği belirtiliyor. Analistler, doğru zamanda fiyat yükselişi yakalandığında, güzel bir kar alınabileceğinden bahsediyor. Ancak bu yatırım için yanlış zaman tercih edilirse, riskin büyük olduğunun da altı çiziliyor.
 • Uma yatırımlarının kısa vadede oynaklık dönemlerinde kazanç sağlayabileceği ancak uzun vadede, önemli projelerden biri haline gelerek yatırıcılarını ciddi şekilde sevindireceği düşünülüyor.
 • UMA coin yorumlarında projesinin uzun vadede daha fazla yatırım alabileceğinden bahsediliyor. Özellikle 2027 yılında kadar finansal özgürlük ve yatırım çeşitliliği sağlayan Uma gibi projelerin daha fazla önem kazınacağından bahsediliyor. Bu durumda yatırımcıların, uzun vadeli yatırımlarda kayıp yaşama riskinin az olduğu düşünülüyor.

Shiba Yükselir Mi – Shiba Coin Metaverse Yorumları

SPELL Coin Geleceği – SPELL Coin Yorumları

Mana Coin Geleceği – MANA Coin Yorumları

TCT Coin Geleceği ve TokenClub Coin Yorum

Blas S.

ali.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥