Vergi Affı 2023 Ne Zaman – Vergi Borcu Yapılandırma Başvurusu

Vergi affı 2023 son tarih ve vergi affı başvuru tarihi ne zaman bilgilendiriyoruz. Vergi affı 2023 detayları ve vergi borcu yapılandırma başvurusu nereden nasıl yapılır, gelin birlikte inceleyelim.

Milyonlarca kişinin beklediği vergi affı yasası resmen yürürlüğü girmiş durumda. Birçok kişinin yüzünü güldüren vergi affı yasası hakkında en çok merak edilenler; vergi affı 2023 detayları, vergi affı başvuru tarihi ve vergi affı son tarih ne zaman, sorularıdır. Vergi affı konusu hakkında bütün öğrenmek istediğiniz cevaplar aşağıda yer almaktadır.

Vergi Affı Başvuru Tarihi

Vergi affı başvuru tarihi ne zaman ve vergi affı 2023 son tarih ne zaman bilgilendiriyoruz. İşlemleri borcu bulunan kişilere yönelik daha kolay ödeme imkanı sunulması bağlamında değerlendiriliyor. Vergi borcunun yapılandırılarak taksitli bir şekilde ödenmesi için taşınması gereken bazı şartlar da söz konusu.

31 Aralık 2022 tarihi öncesinde vergi borcu bulunan kişilerin 31 Mayıs 2023 tarihine kadar yapılandırma başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

2023 yılında vergi borcu yapılandırması yaparak vergi borcunun cezasının bir kısmını ödemekten kurtulmak mümkün. AKP tarafından TBMM’ye sunulan torba yasa kapsamında vergi cezalarının azaltılması maddeleri yer aldı.

Vergi cezasının azalması için etkin pişmanlık hükümlerinin daha kapsamlı hale gelmesi torba yasada yer alan maddelerden biri. Vergi ödemelerinde gecikme ya da eksik vergi ödeme halinde cezanın yarı yarıya azaltılması gibi bir durum da mümkün olacak. Soruşturma başladıktan hüküm verilmesi süreci arasında ödenen ödemelerde cezanın üçte bir indirilmesi maddeleri bulunuyor.  


Daha fazla af yasası içeriği;


YAPILANDIRMA 2023 Son Başvuru Tarihi

Yapilandirma 2023 son başvuru tarihi

Yapılandırma 2023 son başvuru tarihinin ne zaman olduğunu sizlere aktarıyoruz. Türkiye vatandaşı olan her bir kişinin sabırsızlıkla beklediği vergi affı 2023 son tarih ne zaman bilgilendiriyoruz. Vergi borcu yapılandırma başvurusunda bulunmak için en son tarihin ne zaman olduğunu aşağıda sizlere açıklıyoruz.

  • Vergi Affı 2023 Son Tarih; 31 Mayıs 2023

Vergi Borcu YAPILANDIRMA 2023 e-Devlet

Vergi borcu yapılandırma başvurusunun nereden nasıl yapıldığını anlatıyoruz. 2023 seçimlerine yaklaşırken AK Parti tarafından teklif edilip kabul edilen vergi affı yasası yürürlüğe resmi olarak geçmiş durumda. Vergi borcu yapılandırma 2023 e-devlet üzerinden başvuru yapmak için aşağıdaki link’e giderek adımları takip ediniz.

  • turkiye.gov.tr/gib-intvrg-tum-yapilandirilan-vergi-borclari

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥