Video Ne Kadar İnternet Yer

Video ne kadar internet yer hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. 1 Saatlik video kaç GB internet yer ve 2 saatlik video kaç GB yer kaplar işte detaylar.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte birçok yerden istediğimiz gibi internet erişimi sağlayabiliriz. İnternet üzerinden sosyal medya platformunda gezebilir ya da istediğimiz videoları izleyebiliriz. Dizi, film gibi izleyebileceğimiz birçok platform bulunmaktadır. Canınız sıkıldığı anda istediğiniz yerden videoları izleyebilirsiniz. Peki videolarımızı izlerken belirli bir internetimizin olması gerekir. Bu zamana kadar izlediğiniz videoların ne kadar internet harcadığını hiç düşünüz mü? Hadi gelin videoların ne kadar internet yer bir bakalım.

Youtube Ne Kadar İnternet Yer

1 Saatlik Video Kaç GB İnternet Yer

İnternet üzerinden izleyeceğiniz videonun kalitesine göre hesaplamalar değişiklik göstermektedir. Video kalitenize göre izleyeceğiniz bir saatlik videonun kaç GB internet yediğine bir bakalım.

Video Kalitesi1 Saat
144p114 MB
240p162 MB
360p264 MB
480p462 MB
720p870 MB
1080p HD1.65 GB

2 Saatlik Video Kaç GB Yer Kaplar

Videolarınızı saklamak ve kaydetmek oldukça önemlidir. Videolarınızın kapladıkları alanlar videonun kalitesine ve kare hızına göre değişiklik göstermektedir. 2 saatlik bir film, dizi veya size ait bir videonun ne kadar yer kapladığını merak ediyorsanız sizler için ele aldık. İlk olarak videonuzun biçimi, videonun çözünürlüğü bu hesaplamaya göre değişiklik göstermektedir. Videonuzdaki kare hızı da bu hesaplamaya göre değişir.

  • 2 saatlik bir film 480p çözünürlüğünde olacaksa 600 ile 800 MB arasında yer kaplamaktadır.
2 Saatlik Video Kaç GB Yer Kaplar

3 Saatlik Video Kaç GB Yer Kaplar

Bazen filmleri ve dizileri video formatında diskte kaplayacağı alanı hesaplamak isteyebiliriz. Videonun birçok değişkene bağlı olarak yer kaplama hesabının değiştiğini bilmeniz gerekir. Videonun biçimi oldukça önemlidir. Videonun çözünürlüğü, biçimi bu hesabı ciddi oranda etkilemektedir. 3 saatlik bir filmi cihazınıza indirmek istiyor ve ne kadar alan kaplayacağını merak ediyorsanız sizler için ele aldık.

  • 3 saatlik 480p çözünürlüğünde dizi veya film cihazınızda 900 MB ile 1.2 GB arasında yer kaplamaktadır.

4 Saatlik Video Kaç GB Yer Kaplar

Videolarınızı ölümsüzleştirmek için aktarım gerçekleştirecekseniz videonun tüm ayrıntılarını bilmeniz gerekir. Kendi videolarınızı aktarmak için videonun biçimi, kare hızı ve çözünürlüğünü bilmeniz gerekir. Genel olarak 4 saatlik bir videonun ne kadar alan kapladığını öğrenmek istiyorsanız sizler için ele aldık.

  • 4 saatlik bir video 480p çözünürlüğünde ise yaklaşık olarak 1.2 GB ile 1.6 GB arasında yer kaplar.

Google Ne Kadar İnternet Yer

Twitter Ne Kadar İnternet Yer

Tiktok Videolarım 0 İzlenme

Tiktok Logosuz Video Nasıl İndirilir

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu