Vodafone’da kontör transferi nasıl yapılır ve Vodafone kontör transfer mesaj yoluyla nasıl yapılır, bilgilendiriyoruz. Vodafone faturalı hattan TL gönderme işlemini gelin birlikte inceleyelim.

Bu farklı uygulamalardan birini yapan Vodafone, hatlar arasında kontör ve TL aktarımına olanak sağlamaktadır. Vodafone’da kontör transferi nasıl yapılır, öncelikle bir her iki tarafında Vodafone abonesi olması gereklidir.

Güncel olarak kontör kullanımı artık bulunmadığından Lira yani bakiye transferi söz konusudur. Bireysel faturasız hat kullanıcıları, hatlarında bulunan bakiyenin bir kısmını, başka bir Vodafone faturasız hat kullanıcısına transfer edebilir. İşlem yapmak için 7000’i aramanız yeterli olacaktır.

Vodafone kontör transfer mesaj yoluyla

Vodafone kontör transfer mesaj yoluyla, faturasız hat kullanıcılarının, bir başka faturasız hat kullanıcısına, bakiyesinden istediği tutarı transfer etmesine Vodafone cep lira transferi denilmektedir. İşlem yapabilmek için Cep Kazan Tarifesi haricinde bir tarifeye dahil olmanız yeterlidir. Ayrıca aboneliğinizde ilk 3 ayın bitmiş olması gerekmektedir. Aylık transfer limiti en az 1 TL en fazla 20 TL olarak belirlenmiştir.

İşlem başına 2 TL transfer ücreti, göndericinin hattından kesilir. Göndericinin işlem sonu bakiyesi minimum 6 TL kalmak zorundadır. Bunun altında kalan limitlerde işlem yapılmaz. Yapılan transfer, diğer kullanıma dayalı tarifeleri etkilemeyecek şekilde düzenlenir. Transferle gelen Lira, başka bir hatta yeniden transfer edilemez.


Daha fazla ilgili içerik;


Vodafone Faturalı Hattan TL Gönderme

Vodafone faturalı hattan tl gönderme

Vodafone faturalı hattan TL gönderme, Vodafone aboneleri arasında yapılan Lira transfer işlemleri oldukça rahat ve kullanışlı servislerdir. Bir faturasız hat kullanıcısı, başka bir hat kullanıcısından Lira transferi isteyebilir. Bunun için 7038 numaralı hattı araması yeterlidir. Bu hatta yapılan aramalar ücretsizdir. Vodafone faturalı hattan TL gönderme yapılabilmesi için yukarıda şartlar ve kurallar belirtilmiştir. Faturalı hat kullanıcıları hiçbir şekilde Lira transferi yapamazlar.

Sadece faturasız hat kullanıcıları bu hizmetleri yapabilirler. Aynı şekilde Vodafone aboneleri, farklı operatör kullanıcılarına da Lira ya da kontör transferi gerçekleştirememektedir. Attığınız Liralar karşı tarafa ulaşmaması durumunda, 542 numaralı müşteri destek ekibini arayarak, işlemi kontrol edebilirsiniz.

/ 5.

Share.

1 Comment

  1. Arkadaşımın dakikası yoktu bu sayede kolayca kontor transferi yaparak işleri kolayca halledebildik. Gerçekten muazzam bir özellik hayat kurtaran cinsten.