Waves Coin Geleceği, Yorum ve Fiyat Tahminleri

Waves Coin nedir detaylı bilgilendiriyoruz. Waves Coin geleceği ve Waves Coin yorum nasıl okunmalı işte detayları.

Waves Coin, kripto para dünyasının ilk altcoinlerinden biri olarak piyasaya sürülmüştür. 2016 yılından beri piyasalarda var olan bu coinin kullanıldığı platformun amacı, diğer coinler gibi Bitcoin’e alternatif olmak değildir. Bu platform tüm dijital varlıkların ölçeklenebilir, merkeziyetsiz ve kolay bir şekilde değiştirilip düzenlenmesini sağlamak amacıyla kurulmuştur. Ayrıca proje oluşturmak isteyen kişilerin fon veya yardım toplamasını sağlamak amacıyla da görev yapar.

Çok sayıda ICO projesine katılan ve henüz piyasaya çıkmadan bile ciddi yatırımlar toplayan Waves Coin Nedir, bu coin hakkında hangi yorumlar yapılıyor ve geleceği için uzmanlar tarafından nasıl değerlendirmeler yapılıyor, detaylı olarak açıklayalım;

Waves coin kaç tl (canli)

Hangi Coin Alınır?

Waves Coin Nedir?

Waves platformu, merkezi olmayan uygulamalar yani Dapp’ler için açık kaynaklı bir teknoloji şirketi olarak kurulmuştur. Kişisel kimlik, Finans, hassas verilerin saklanması ve oyun oynama gibi kullanım alanları bulunan bu platformda kullanılan yerel para birimi se Waves Coin’dir.

Moskova merkezli olan bu proje, 2016 yılında Sasha Ivanov tarafından kurulmuştur. Waves, geliştiricilerin kapsamlı akıllı sözleşme uygulamasına gerek kalmadan, kolay ve hızlı olarak kripto para birimi oluşturmalarını sağlamak amacıyla işlem yapar. Bu sayede kullanıcılar 1 dakika gibi kısa bir süre içinde kendi özel tokenlerini üretebilmektedir.

Bitcoin’deki fiyat dalgalanmasından etkilenmeyerek değerini arttırmaya devam eden bu coin ve proje, yatırımcıların son dönemlerde en çok dikkatini çeken projeler arasında yer alır. Waves Coin nedir sorusunu ve projesinin özelliklerini şöyle açıklayabiliriz;

 • Platform DAO’lardan, NFT’lerden ve diğer yeni iş modellerinden oluşan bir dünyanın kapılarını açar.
 • Platform üzerinde son derece düşük maliyetle, yüksek hızda işlem yapılabilir.
 • Minimum karbon izi politikasını benimseyen proje, blok zincirlerinden en iyi şekilde faydalanmayı sağlar.
 • Diğer ekosistemlerle köprü kuran Waves, kolay birlikte çalışabilirlik özelliğine sahiptir.
 • Bu ekosistemde gerçek dünya varlıklarına sabitlenmiş olan sabit para birimlerinin üretilmesi sağlanır.
 • Otomatik piyasa yapıcının likidite havuzları ile ticaret robotunu birleştiren, yeni nesil bir DEX platformudur.
 • Waves blok zinciri ağı değişken varlıklar ve sabit paralar için çeşitli likidite havuzlarını birleştiren, otomatik bir piyasa yapıcıdır.
 • Platformda borç vermeye ve borç almaya yarayan likidite protokolü mevcuttur.
 • NFT oyunları da bulunan platformun en ünlü oyunu Waves Duck’tır.
 • Projede özel dijital varlıkları satın alabileceğiniz, satabileceğiniz ve keşfedebileceğiniz, kripto koleksiyonları ve NFT’ler için SIGN adında Pazar yeri bulunur.
 • Birden fazla mega havuzda jeton ticareti yapabileceğiniz merkezi olmayan Puzzle Swap DEX borsasına da sahiptir.
 • Waves Coin bu ekosistemde coin üretilmesi için maliyetlerde, işlem ücretlerinde, transferlerde, takaslarda, likidite havuzlarında ve ödül dağıtımlarında kullanılır.
Waves coin yorum

Waves Coin Yorum

Waves Coin ilk jeton satışı, 2016 yılının Nisan ayıda gerçekleşti ve bu satıştan toplamda 16 milyon dolar toplandı. Bu ilk satış sırasında 100 milyon adet Waves token basıldı ve katılımcılara 85 milyonu dağıtıldı. Kalan tokenler ise ortaklar, geliştiriciler ve ödüller için ayırıldı. Bu gelişmeler, yeni listelendiği andan itibaren yatırımcıların ilgisi çekmeye başlamış ve zaman içinde çok fazla yatırım almayı başarmıştır.

Waves Coin yorum haberlerinde, ilk etapta 100 milyon adet olarak basılmasından ancak 2019 yılından itibaren tedarik sınırının kaldırılmasından bahsediliyor. Bu nedenle bu tokenin maksimum arz değeri için bir sınır bulunmuyor.

Zaman içinde değerinin artmasının nedeni ise geçmişte yaptığı ve ileride yapacağı projelerdir. Uzmanlar tarafından yorumlanan ve değerlendirilen gelişmeleri şöyle açıklayalım;

 • Waves, platformunun gelişmesiyle birlikte muhasebe firması olan Deloitte’nin resmi ortağı olmuştur. Ayrıca Microsoft’un sahip olduğu Azure bilişim şirketiyle de ortaklık yapmıştır.
 • 2019 yılının Haziran ayında RIDE dilini geliştirmiş ve bununla birlikte geliştiricilerin, doğrudan Waves blok zincirinde DApp’ler oluşturmasını sağlamıştır.
 • Yapılacak olan Waves 2.0 güncellemesi ile kullanıcılar gelişmiş ürün sürümlerine erişebilecek, hız ve güvenlikte iyileştirmeler yapılacak.
 • Platform tarafından blok zincirinde çalışan uygulama ve protokollerin geliştirmesi amacıyla 150 milyon dolarlık bir fon açıklaması yapılmıştır.

Uzun zamandır Waves platformunun sessiz kalması fiyatları etkilemişti ancak yeni yapılan fon açıklaması ve güncelleme haberiyle birlikte, fiyatında artışlar görülmeye başlandı. Uzmanlar bu gelişmelerle birlikte Waves ekosistemine olan ilginin artabileceğini ve Waves Coin kullanımının teşvik edileceğini düşünüyor.

Bu şirketin kurucu ortağının Ukraynalı olması ve son dönemlerde Ukrayna’nın Rusya tarafından saldırılara maruz kalması da Ukraynalı olan ve destekleyen dünya genelindeki geniş kitleler tarafından Waves tokeninin desteklenmesini sağlamıştır. Yaşanan bu gelişmeler Waves’ın, son bir ayda blok zinciri performansı listesinde ilk sırada yer almasını sağlamıştır.

Piyasaya girdi dönemlerde yaklaşık 1 dolardan işlem gören Waves Coin, 2016 yılının haziran ayında rekor bir düşüş yaşamış ve 0,1227 dolar seviyesine gerilemiştir. 4 Mayıs 2021 tarihinde ise en yüksek değeri olan 41,33 dolarla işlem yapılmıştır.

2022 yılının başlarında 14,5 dolarla işlem gören bu coin ilk iki ayda fiyat olarak gerilemiş olsa da yukarıda sayılan gelişmelerden sonra fiyat grafiği yükselişe geçmiştir. Bu nedenle uzmanlar tarafından, uzun vadede fiyatının yükselişe geçebileceği ön görülmektedir.

Waves Coin Hangi Borsada, Nasıl Alınır?

Waves Coin hangi borsada nasıl satın alınır sorusu, son yaşanan gelişmelerle birlikte sık sık araştırılıyor. Bu coini satın alabileceğiniz borsalar FTX, OKX, Bybit, DigiFinex, Binance, Huobi, KuCoin ve Gate.io borsalarıdır. Bu borsalarından nasıl satın alacağınızı da şöyle açıklayalım;

 • Seçtiğiniz borsalardan birinin ana sayfasına gelerek, buradan hesap oluşturmalısınız.
 • Hesabınızın bağlı olduğu e-posta adresinize gelen aktivasyon linkine tıkladıktan sonra borsaya giriş yapın.
 • Borsanın istediği 2 faktörlü kimlik doğrulama ve KYC doğrulama gibi güvenlik aşamalarını tamamlayın.
 • KYC için sizden istenen fotoğrafları sisteme yükleyin ve gönderin. Gönderdiğiniz bilgiler ve fotoğraflar istenildiği gibiyse, işleminiz 48 saat içinde yapılacaktır.
 • KYC’niz onaylandıktan sonra hesabınıza para yatırarak veya kartınızdan direkt olarak USDT satın almalısınız.
 • Elinizdeki USDT’ler ile spot piyasasına girerek, buradan Waves Coin alımı yapmalısınız.
 • Seçtiğiniz borsanın desteklemesi halinde takas bölümünü kullanarak, ücretsiz bir şekilde USDT ile Waves değişimi yapabilirsiniz.

Ceek Coin Yorum: CEEK Neden Alınır?

XCN Coin Nedir? Chain Coin Geleceği ve Yorumları

Milo Coin Nedir? Milo Coin Geleceği ve Yorumları

Alper Destici

Kripto Para piyasalarını takip ederek sizi bilgilendiriyorum. İTÜ Finansal Piyasalar alper.destici@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥