Wifi internet olmadan bağlı sorunu (Modem Bağlantı Sorunu)

Wifi internet olmadan bağlı sorunu birçok kişi tarafından yaşanan bir durumdur. Böyle durumlarda sorun genellikle cihazdan kaynaklı olabilir. Ayrıca kablosuz yönlendiriciden dolayı da olma ihtimali vardır. Bu sorunu nasıl çözebileceğinizi sizler için ele aldık. Hadi gelin bakalım. 

İlk olarak cihazları aynı ağa bağlamaya çalışın. Eğer bir cihaz bağlanıyor diğer cihaz bağlanmıyorsa cihazınızdan kaynaklıdır. Bütün cihazlar aynı sorun yaşanıyorsa Wifi bağlantısından kaynaklı olmaktadır. Wifi internet olmadan bağlı sorunu için alttaki yöntemleri deneyiniz.

 • İlk olarak modem ve yönlendiricinin kontrol edilmesi gerekir. ADSL kablosunun yönlendiriciye doğru bir şekilde bağlandığından emin olunuz. Kabloda bir sıkıntı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.  
 • Yönlendiriciniz açık ise üç tane yeşil ışığın olması gerekir. Işıkların sabit yanması gerektiğini unutmayınız. Modem ışığının yanıp sönmesi bir sorunun olduğunu gösterir. Modem ve yönlendiricinizi yeniden başlatmayı deneyiniz. Sorun devam ediyorsa servisle görüşmenizde fayda var. 
 • Bilgisayarı kullanarak DNS ön belliği temizlemeniz bir çözüm olabilir.  
 • Bilgisayar yardımıyla Proxy ayarlarını kontrol etmeniz gerekir. Manuel olarak Proxy sunucu ayarlarını pasif hale getirmeniz bir çözüm olacaktır.  

Telefondan Wifi internet olmadan bağlı sorunu

Telefon internet olmadan bağlı sorununu birçok kişi yaşamaktadır. Akıllı telefonların modeli ne olursa olsun internet bağlantı sorununu birçok kişi yaşamaktadır. Her cihazda karşınıza çıkan bu problemi çözmek için alttaki adımları takip edebilirsiniz. 

 • İlk olarak telefonun Wifi bağlantısının olup olmadığına ve uçak modunun aktif olmadığını kontrol ediniz.  
 • Başka bir cihazda aynı problemin yaşanıp yaşanmadığını test etmeniz de fayda vardır. Eğer başka cihazlarda da sıkıntı yaşanıyorsa modeminiz ve yönlendiricinizi kontrol ediniz. Modem ve yönlendiriciyi 30 saniye kapatmanız ve yeniden başlatmanız gerekir. 
 • Ağ adını ve girdiğiniz şifreden emin olmanız gerekir. Ağı unut seçeneğine tıklayarak bağlantı verilerini sıfırlayabilirsiniz.  
 • Eğer hiçbir çözüm önerisi işinize yaramıyorsa fabrika ayarlarına dönmeniz bir çözüm olabilir.  
Wifi internet olmadan bağlı sorunu

İnternet Olmadan Bağlı Türk Telekom 

Türk Telekom ülkemizde en çok kullanılan operatörlerden biridir. İnternet olmadan bağlı sorunu cihazınızdan kaynaklı olmadığı genellikle modemden kaynaklı bir sorunun olduğu bilinmektedir. Modemden sinyal olmadığını ve internet sağlanmayacağı anlamına gelmektedir. Türk Telekom internet olmadan bağlı sorununu ortadan kaldırmak için şu yöntemleri demenizde fayda vardır.  

 • Modemi tekrardan başlatmak bir çözüm olabilmektedir. 
 • DSL ışığının yanıp yanmadığını, kablolarında herhangi bir sıkıntının olmadığı kontrol edin. 
 • DNS ön belleği silin ve Proxy ayarlarını kontrol edin.  

Sizlere sunduğumuz tavsiyeler işe yaramıyorsa hattan kaynaklı bir sıkıntı oluşmuş olabilir. Müşteri hizmetleriyle iletişime geçerek arıza kaydı oluşturmanız gerekir. Bu problemler genellikle iki ya da üç saat içerisinde geçebilir. İnternet olmadan bağlı sorunu hakkında merak ettiklerinizi ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.  

Wifi internet olmadan bağlı sorunu

Ankara bedava internet, Wifi noktaları

Vodafone Taşınabilir İnternet Fiyatları

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr