Windows 10 indir ücretsiz ve detayları yeni bir bilgisayar satın alan, bilgisayarlarına Windows 10 işletim sistemini yüklemek isteyen kişiler tarafından araştırılıyor. İlk olarak 2015 yılında piyasaya sürülmüş olan Windows 10; farklı sürümleri ile kullanıcıların pek çok işini en iyileştirilmiş deneyimler aracılığı ile halledebilmesine imkan tanıyor.

Hangi Windows 10 Kullanılmalıdır?

Windows 7 işletim sürümünde karşılaşılan sürüm karışıklığı Windows 10 ile tamamı ile son buluyor ve Windows daha basit bir sürüm seçeneği sunuyor.  İki adet seçebileceğiniz Windows 10 sürümü bulunuyor:

  • Windows 10 Pro
  • Windows Home

Windows Home, yeni bir kurulum gerçekleştirme esnasında karşılaşılan ilk sürüm oluyor. Normal kullanıcı kitlelerine hitap etmekte olan bu sürüm gerekli tüm özellikleri içerisinde barındırıyor. Tüm özelliklerden daha fazlasını da sunmayı başarmakta olan bu sürüm uygun fiyatlara sahip olduğu için de çok sık tercih ediliyor. Özellikle çok sayıda cihazı bir arada yönetmesine gerek olmayan kullanıcılar için Windows Home yeterli oluyor.

Windows 10 Pro ise özellikle işletme sahipleri için daha ideal kullanıcı deneyimleri sunuyor. Büyük firmaların da kullanmayı tercih ettiği Windows Update bu sürümde bulunuyor ve bu sayede bir güvenlik sistemi ekleniyor. Buna ek olarak kimlik, cihaz ve uygulama bilgilerinin tümü çok katmanlı bir korumaya sahip oluyor.

  • Windows 10 indirmek için burayı tıklayınız.
Hangi windows 10 kullanılmalıdır

Windows 10 İndirme İşleminden Önce Ne Yapılmalıdır?

Windows 10 indirme işlemi kısa süreler içerisinde başlatılabiliyor ve direkt olarak kullanılabiliyor. Ancak belirli noktaları indirme işleminden önce göz önünde bulundurmak gerekli oluyor.

  • İnternet bağlantısının aktif olduğundan emin olun.
  • Sıfırdan kurulum mu yoksa bir yükseltme mi yapacağınızı belirleyin.
  • En az 8 GB kapasiteye sahip olan bir flash bellek edinin.
  • Windows 10 ürü anahtarını edinin.

SONUÇ: Windows 10 ile pek çok iş ve eğlence deneyiminizi daha gelişmiş ve daha basit algoritmaya sahip olan sürümlerle gerçekleştirebilmek mümkün bir hale gelmektedir. 


Windows 10 ISO İndir (11 ISO) – En Çok Kullanılan ve indirilen

Microsoft Edge Kaldırma – Windows 10 ve 11’den Edge Kaldır Nasıl Yapılır?

Net Framework Son Sürüm – Windows 7 ve 10 İndir

/ 5.

Share.

Comments are closed.