9 En İyi Xenon Far Markası – LED Xenon Far Fiyat

Motorlu Xenon far fiyatlarını sizler için listeledik. LED Xenon far iyi mi ve LED Xenon far yasak mı gibi sorularınızın cevabını makalemizde bulmanız mümkündür. Hangi far muayeneden geçer mi, gelin birlikte inceleyelim.

Xenon far fiyat seçenekleri birçok faktöre göre değişiklik gösterebiliyor. En sık tercih edilen Xenon far fiyatları aşağıdaki listede yer alıyor:

Xenon Far Fiyat2023 Güncel
X-Treme LED Xenon H1 H3 H4 Fiyatı260 TL
Photon Duo LED Xenon Far Ampulu Fiyatı295 TL
Photon Mono Led Xenon Far Ampulu Fiyatı500 TL
Robust LED Xenon H11 S2 Series Lumen Dob Fiyatı258 TL
Photon Zero H7 +3 Plus Ice White Fansız LED Xenon Fiyatı299 TL
Joyecar F2 Slim LED Xenon Far H7 Fiyatı395 TL
C9 Bosx Vision LED Xenon Soğutuculu Far Ampulü 4400LM Fiyatı130 TL
Photon T20 Duy LED Oto Ampulü Beyaz W21W PH721 Fiyatı180 TL
Photon Zero H4 Fiyatı320 TL
Dekohop Bosx LED Xenon Buz Mavi Yeni Teknoloji 4400 LM Fiyatı120 TL
Photon Duo H1 LED Xenon Seti Fiyatı320 TL
Tawitec C6 Fan Soğutmalı LED Xenon Far Ampul Şimşek Etkili H3 Fiyatı200 TL
Photon Duo H1 Şimşek Etkili Xenon LED H1 Fiyatı320 TL
Supervision Mini Csp LED Xenon H1 Fiyatı585 TL
C6 H27 LED Xenon Far Ampulü Fiyatı160 TL
Stark Hyper Vision LED Xenon Far Fiyatı1.025 TL
Xenon Far Fiyat

Farklı satış noktalarında yansıyan en güncel satış fiyatlar listelediğimiz gibidir. Yine de fiyatlar sürekli değiştiği için satın alma öncesinde teyit etmenizde yarar olacaktır.

Xenon Far Nedir?

Xenon far nedir sorusunun yanıtı sıkça merak ediliyor. Xenon far, içerisinde yüksek oranda xenon gazı bulunduran lambalara verilen addır. Son birkaç yıldır pek çok araçta kullanılan bu farlar sürücüyü rahatsız etmemektedir. Üretilen ışık miktarı, harcanan enerjiye göre daha düşük seviyede olduğu için çok daha uzun ömürlü bir kullanım imkânı sunar. Verimlilik açısından da diğer farlardan daha iyidir. Aynı zamanda enerji tüketimi görece düşük olduğu için çevre dostu bir kullanım imkânı sunar.

LED Xenon Far Yasak mı?

Led xenon far yasak mı

LED Xenon far yasak mı konusu görece çetrefilli olabiliyor. Nitekim xenon farlar da kendi içerisinde fraksiyonlara ayrıldığı için ayrımı iyi yapmak gerekiyor. Normal farlara kıyasla daha çok ışık yayan xenon farlar çoğu zaman trafikte diğer sürücülerin görüş açısını kısıtlıyor. Fakat standart donanımlara sahip olan ve trafik için gerekli testlerden geçen xenon farların kullanımı için herhangi bir kısıtlama bulunmuyor.

Xenon Far İyi mi?

Xenon far iyi mi diye merak edenler için yanıt evet olacaktır. Xenon farlar diğer farlara göre kat be kat daha büyük avantajlar sunuyor. Bunlardan ilki çevre dostu olmalarıdır. Nitekim harcanan enerji diğer farlara göre gözle görülür şekilde daha azdır. Bunun yanı sıra xenon farlar daha basit kullanıma ve estetik bir görünüme de sahiptir.

Hangi Far Muayeneden Geçer?

Hangi far muayeneden geçer konusu son dönemde sıkça merak ediliyor. Fabrika çıkışında LED farlar bulunduran araçların muayene konusunda herhangi bir sorun yaşamadığı görülebiliyor. Fakat fabrika çıkışı halojen farlar bulunduran ve sonrasında LED ampullerin takıldığı farların muayeneden geçemediğini görmek mümkün. Bu, xenon farlar için de geçerlidir. Gerekli testlerin yapıldığı xenon farların muayeneden geçmemesi için hiçbir sebep yoktur.

H7 Xenon Far Nedir?

H7 Xenon far nedir sorusunun yanıtı oldukça basittir. H7, H4 ampulün görece daha geliştirilmiş hali olarak da tanımlanabilir. H7 xenon farlarda far içerisinde iki farklı ampul bulunur. Böylece çok daha verimli ve uzun ömürlü bir kullanım imkânı sunulurç.

En İyi Xenon Far

En iyi Xenon far seçenekleri güncel olarak; Hella, Cyclone, Texon ve MTEC olarak görülüyor. Bu markalar tarafından satışa sunulan ürünler ve kitler uzun ömürlü olmasının yanı sıra aynı zamanda kaliteli parçalardan üretiliyor. Bu sayede enerji tüketimi de görece daha düşük oluyor. Bu da aynı zamanda tasarruf edilebildiği anlamına geliyor.

En İyi LED Far Markası

En iyi LED far markası tamamıyla kişisel beklentiler ve bütçeyle ilgilidir. Fakat bilinen ve sık tercih edilen en iyi LED far markaları aşağıdaki gibidir:

  • Osram
  • Nichia
  • Lumileds
  • Seoul Semiconductor

LED far seçenekleri ve fiyatlar hakkında tüm detayları sunduk. Konuya dair görüş ve sorularınızı yorum alanına yazarak bizimle paylaşabilirsiniz.

Araba Farı Hangi Tür Aynadır

Conta Yakan Araba Nasıl Anlaşılır? Kaliteli ve Uygun Conta Takımları

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr