Yazılım Mühendisliği Sıralama 2022

Yazılım mühendisliği sıralama 2022 hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Yazılım mühendisliği sıralama devlet ve yazılım mühendisliği maaş işte detaylar.

Üniversite sınavına girecek olan öğrenciler tercih zamanında hangi bölümü seçecekleri konusunda tereddüt yaşamaktadırlar. Üniversitede okuduğunuz bölüm hayatınızı değiştirecektir. İlerdeki yapmak istediğiniz mesleği tercih etmeniz gerekir. Yazılım Mühendisliğinin önü açık mesleklerden birisi olmuştur. YKS sınavına girecek olan öğrenciler yazılım mühendisliği sıralamasını merak etmeye başladı. Yazılım Mühendisliği okumak isteyen öğrenciler için 2022 sıralamalarını derledik.

  • Yazılım Mühendisliğini okumak isteyen öğrenciler eğer burslu vakıf üniversitelerinde eğitim görmek istiyorlarsa 7 bin ile 41 bin arasında bir başarıya sahip olmaları gerekir. Devlet üniversiteleri ise 48 bin ile 150 bin arasında başarıya sahip olan öğrencileri almaktadır.

Yazılım Mühendisliği Maaşı

Yazılım Mühendisliği Sıralama Devlet

YKS sınavı her yıl düzenlenmektedir ve her yıl milyonlarca öğrenci sınava girer. Üniversite sınavına giren öğrenciler arasında iyi bir başarı sıralaması elde etmeniz gerekir. Sayısal alanda ilk sıralarda yer almanız iyi bir üniversite ve iyi bir mesleğe sizleri götürecektir. Yazılım Mühendisliğinde devlet üniversitelerinin başarı sıralamalarını sizler için yazımızda derledik.

Yazılım Mühendisliği Devlet ÜniversiteleriBaşarı Sıralaması
Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi48.900
Orta Doğu Teknik Üniversitesi49.400
Sakarya Üniversitesi58.300
Kocaeli Üniversitesi64.050
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi67.120
Manisa Celal Bayar Üniversitesi74.810
Karadeniz Teknik Üniversitesi82.315
Samsun Üniversitesi92.390
Manisa Celal Bayar Üniversitesi94.270
Konya Teknik Üniversitesi98.520
Adnan Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi104.340
Fırat Üniversitesi112.100
Kırklareli Üniversitesi126.767
Fırat Üniversitesi128.043
Burdur Mehmet Akif Ersoy137.812
Atatürk Üniversitesi141.930
İnönü Üniversitesi142.641
Malatya Turgut Özal Üniversitesi150.485
Gümüşhane Üniversitesi
Yazılım Mühendisliği Maaş

Yazılım Mühendisliği Maaş

Gelecekte yazılımcı olmayı düşünen ve hayal eden pek çok kişi vardır. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte yazılımcı ihtiyacı artış göstermektedir. Ülkemizde birçok kurumda ve iş yerinde Yazılım Mühendisi alımları vardır. İlerleyen zamanlarda Yazılım Mühendisi olmak isteyen kişiler maaşlarını merak etmektedir.

  • Yazılım Mühendislerinin konumları ve yaptıkları işlere göre maaşları değişkenlik göstermektedir. En düşük Yazılım Mühendisin maaşı 8.500 TL olduğunu söyleyebiliriz. Yeni ve işte deneyime sahip olmayan kişilerin aldıkları maaştır. Kendini geliştiren ve bu konuda deneyimli olan yazılım mühendislerinin aldıkları maaş ise 13 bin ile 35 bin TL arasında değişiklik göstermektedir. Ülkemizde 50 bin TL ve üzerinde maaş alan yazılım mühendisleri de vardır ancak bu kişilerin sayısı oldukça azdır.

Laptop Power Işığı Yanıp Sönüyor

Emekli Maaşımı Başka Bankaya Nasıl Taşırım

İşsizlik Maaşı Nasıl Hak Edilir

Okul Müdürü Maaşı

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu