Ülkemizde girişimci olmak istiyorsanız ve yeni iş fikirlerini merak ediyorsanız o zaman doğru yerdesiniz. Bedava para kazanabileceğiniz, Türkiye’de olmayan, sermayesiz ya da evde girişimcilik yapmak isteyen kişiler için iş fikirlerini araştırdık. Merak ettiğiniz yeni iş fikirlerine vakit kaybetmeden gelin birlikte bakalım.

Türkiye’de Olmayan İş Fikirleri 2024

Yeni İş Fikirleri

Girişimcilik fikirleri arayanlar için ülkemizde olmayan iş fikirleri ile karşınızdayız. Yabancı ülkelerle uzaktan çalışma imkanı sunan ya da ülkemizde yeni bir iş fikri başlatmak istiyorsanız hadi gelin birlikte fikirlerin hepsine bakalım.

Diyet Market; Kilo vermek isteyen ya da almak isteyen kişiler için diyet marketleri açabilirsiniz. Dünya genelinde popüler olan diyet marketler neden ülkemizde de olmasın? Sağlıklı, kaliteli, glütensiz ürünler yer aldığı, spor malzemelerin de yer alacağı diyet market açabilirsiniz.

Kahve Kamyonu; Yemek ve tatlıyı seviyorsanız bu iş tam size göre. Sevdiğiniz ve dünyaca ünlü kahveleri dilediğiniz yerde müşterilerinizle buluşturmak ister misiniz? Dünyada birçok yer de bulunan kahve kamyonu ile Türkiye’de bir ilke imza atabilirsiniz.

Yeni İş Fikirleri

VR Arcade; Sanal gözlüklerle oyun oynamak kim istemez ki? Ülkemizde oyun kafeleri uzun zamandan beri var. Ama bu oyun kafeleri maalesef teknolojiye ayak uydurmuyor. VR gözlükler ve oyunlarla eğlenceli bir kafe tarzı sizce de güzel olmaz mı?

Erkek Bakım Merkezi; Kadınlar için bakım merkezleri olsa da ülkemizde maalesef erkekler için bakım merkezleri yoktur. Yüz, cilt ve vücut bakımları için sadece erkeklere özel bakım merkezleri açabilirsiniz.

Cenaze Hizmetleri; Acılı olan ailelere cenaze hizmetleri sunabilirsiniz. Eve gelecek yemeklerin, misafirlerin nerde ağırlanacağı ve ölünün gömülmesi için gerekli evrakların temini gibi tüm cenaze hizmetlerini insanlara sunabilirsiniz.

Etkinlik Planlama; Yurtdışında sıkça kullanılan iş alanlarından biridir. Düğün, parti, söz gibi önemli günlerde tüm hizmetleri ve planlamayı sağlayan kişilerdir. Malzemeleri ve müşterilerin isteklerine göre konseptli etkinlik planlamak istiyorsanız tercih edebilirsiniz.

Sermayesiz İş Fikirleri

Yeni İş Fikirleri

Sermaye olmadan yapabileceğiniz birçok iş fikri vardır. Yatırımsız iş fikirlerinin birçoğu internet üzerinden yapılmaktadır. İnternetten para kazanabileceğin ve yatırım olmadan yapabileceğiniz iş fikirleri nelerdir?

Blog Sayfası; İnternet denilince akla ilk gelenlerden biridir. Sermaye gerektirmeden girebileceğiniz ve yan iş olarak yapabileceğiniz iş fikirlerinden biridir. Bir konu belirleyerek blog sayfanızı açabilirsiniz.

Grafik Tasarım; Yaratıcı ve hırslı bir kişiliğiniz varsa kesinlikle yapabileceğiniz yatırımsız işlerden biridir. Her şirket logoya ihtiyaç duyar. İşte bu durumda devreye grafik tasarımcısı girer. Sadece logo tasarımı olarak çalışmazsınız reklam tasarımı gibi birçok alanda işinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Online Kurs; Başarılı olduğunuz iş alanlarında başka kişilere hem yardım edebilir hem de para kazanabilirsiniz. Web tasarımı, grafik tasarım, yazılım, matematik, Türkçe gibi birçok geniş alanlarda insanlara kurs verebilirsiniz.

Yeni İş Fikirleri

Podcasting; Son zamanlarda en popüler iş fikirlerinden biri podcast olarak bilinir. Belirli bir konu belirleyin. İçeriğinizi oluşturun ve dinleyici sayınızı arttırın. Böylece hem para kazanabilir hem de keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

Sosyal Medya Yöneticisi; Yeni iş kuranlar ve özellikle perakende işinde olanlar şirketlerini tanıtmak için sosyal medya yöneticilerine ihtiyaç duyarlar.

Youtube; Youtube kanalı açarak yaratıcı bir konu ortaya açmalısınız. İnsanların eğleneceği, güleceği ya da bilgi sahibi olacakları bir Youtube kanalına ihtiyacınız var. Kanala abone olan kişi sayısı arttıkça reklam almaya ve para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Kimsenin Aklına Gelmeyen İş Fikirleri

Yeni İş Fikirleri

İnsanlar teknoloji ile iç içe oldukça birçok farklı iş fikri ortaya çıkmaya başladı. İnsanlar ihtiyaçları doğrultusunda yaratıcı ve değişik iş fikirlerine karşı çok ilgilidir Evde para kazanabileceğiniz gibi yaratıcı iş fikirlerinden yardım alabilirsiniz. Sıfırdan başlayacağınız ve kimsenin aklına gelmeyen iş fikirlerini gerçekleştirmek istiyorsanız size birkaç önerimiz var;

Tanışma Danışmanı; Evlenmek isteyen ya da sevgilisinin olmasını isteyen birçok kişi var. Ama bir türlü doğru insanla karşılaşamıyorsa işte tanışma danışmanlığı yapabilirsiniz. İki kişinin ortak ve benzer özelliklerini öğrendikten sonra en uyumlu çifti bir araya getirmek istersen bu iş tam sana göre.

Online Haber Muhabiri; Yayın kanalları yerini sosyal medya platformlarına bırakıyor. E hal böyle olunca neden tarafsız online haber muhabirliği yapan kişiler olmasın? Ülkemizde yaşanan olayları günün belirli bir saatinde komik eğlenceli ya da yaratıcı bir şekilde sunabilirsiniz.

Ev Müfettişi; Ev almak isteyen kişiler ilk olarak ev müfettişine başvuruda bulunabilirler. Ev müfettişleri evin elektriği, tesisatını, yapısal bütünlüğünü, afetlere karşı korunaklı olup olmadığını belirleyerek ev alıcılarına bildirir.

Konu hakkında fikirlerinizi, yorumlarınızı ve düşüncelerinizi lütfen bizlerle paylaşmayı unutmayınız.