Youtube Music Ne Kadar İnternet Yer

Youtube Music ne kadar internet yer hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Youtube Music internet yiyor mu ve YouTube Music veri kullanımı işte detaylar.

Dünyada en çok kullanılan ve sevilen platformlardan biri Youtube’dur. Youtube, Google bünyesinde yer almaktadır. Youtube son zamanlarda gerçekleştirdiği Youtube Premium ile birçok kişinin ilgisini çekti. Youtube Premium üyeliğinizi aldıktan sonra Youtube Music servisinden yararlanabilirsiniz. Youtube Music sayesinde birçok albüme ve şarkıya ulaşabilirsiniz. Youtube Music ile müzikleri indirerek özgürce müzik dinlemenin keyfini yaşayabilirsiniz. Youtube Music kullanırken internet tüketiminizin ne kadar internet yer, hiç düşündünüz mü? Youtube Music uygulaması internet yiyor mu ya da ne kadar internet harcıyor detaylı bir şekilde inceleyelim.

Youtube Ne Kadar İnternet Yer

Youtube Music İnternet Yiyor Mu

Youtube Music kesintisiz müzik dinleyebileceğiniz bir platform olarak karşımıza çıkmaktadır. Youtube Music uygulamasında isterseniz müziklerinizi videolu bir şekilde isterseniz video olmadan dinleme şansınız vardır. Peki Youtube Music ne kadar internet harcaması yapıyor bir bakalım.

  • Youtube Music uygulaması videolu ve video olmadan dinlemenize göre internet tüketimi değişiklik gösterir. Youtube Music üzerinden indirdiğiniz müziklerde internet harcamadan dinleyebilirsiniz. Ama çevrimiçi müzik dinliyorsanız internetiniz harcanacaktır. Videolu bir şekilde müzik dinliyorsanız videonun çözünürlüğü önemlidir. Sesin kalitesi de internet tüketimini etkileyen faktörlerden biridir. Youtube Music uygulamasının detaylı veri kullanımı için yazımızı okumaya devam ediniz.

YouTube Music Veri Kullanımı

Müzik hayatımızın bir parçasıdır. Müzik dinleyerek bütün duygularımızı aktarabiliriz. Müzik dinlemek için birçok platform bulunmaktadır. Bu platformlardan biri ise Youtube Music olmaktadır. Youtube Music uygulamasında veri kullanımını detaylı bir şekilde derledik. Youtube Music ortalama olarak her dakika için 2.5 MB internet tüketimi yapar.

Ses Kalitesi1 Saatteki Veri Kullanımı1 Ayda Toplam Kullanılan Veri Kullanımı
Düşük43 MB1.2 GB
Normal72 MB2.1 GB
Yüksek144 MB4.3 GB
YouTube Music Veri Kullanımı

YouTube Music Sound Quality Vs Spotify

Müzik dinlemek insanları rahatlatan aktivitelerden biridir. Müzik dinlemek için ülkemizde birçok platform oraya çıkmıştır. En çok tercih edilen Youtube Music ile Spotify arasında merak edilen ses kalitelerini karşılaştıracağız.

Youtube Music uygulamasının ses kalitesi Spotify uygulamasına göre daha iyidir. Youtube Music ses kalitesi olarak 256 kbps AAC formatını kullanırken Spotify 320 kbps OGG formatını kullanmaktadır. AAC ses kalitesini OGG’ya göre daha iyi hizmet vermektedir. Spotify üzerinden ses kalitesini ayarlayarak daha iyi hale getirebilirsiniz. Ama genel anlamda bakıldığı zaman Youtube Music ses kalitesi açısından daha iyidir.

YouTube Music Kullanımı

Youtube Music son zamanlarda en çok tercih edilen müzik dinleme servislerinden biridir. Müziklerinizi herhangi bir reklama takılmadan kesintisiz bir şekilde dinleyebilirsiniz. Youtube Music kullanmanız için Premium üyesi olmanız gerekir. Üye olmazsanız müziklere ulaşabilirsiniz ama reklamlara maruz kalır, indirme seçeneğiniz yoktur. Youtube Music nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız sizler için ele aldık.

  • Youtube Music uygulamasında karşınıza üç ayrı seçenek çıkmaktadır. Ana Sayfa, yeni şarkıları bulmanız için Keşfet, sevdiğiniz ve ekleme yaptığınız şarkıları görebileceğiniz Kitaplık bulunmaktadır.
  • Kitaplığınıza şarkı eklemek için sevdiğiniz şarkıyı açın ve sağ üst kısımda yer alan üç çizgiye tıklayın. Açılan kısımdan hem şarkınızı indirebilir hem de Kitaplığa Ekle seçeneğini kullanarak kitaplığa ekleyebilirsiniz.
  • Youtube Musıc ana sayfasında yer alan profilinize tıklayarak indirdiğiniz şarkıları, geçmişinizi ve ayarlarınızı görüntüleyebilirsiniz.

Video Ne Kadar İnternet Yer

Google Ne Kadar İnternet Yer

Twitter Ne Kadar İnternet Yer

Youtube’den Mp3 Nasıl İndirilir

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu