Zayıflama Duası – Hızlı Zayıflamak için dualar

Zayıflama duası, kilo verme sürecine yardımcı olması için Allah’a (c.c.) yalvarma ve ondan yardım dileme şeklidir. Zayıflama Duası, kilo verme hedefiniz için size manevi destek sağlayabilir ve iradenizi güçlendirmeye yardımcı olabilir.

Kilo birçok kişinin en büyük problemleri arasında yerini alıyor. Zayıflamak için diyete başlamak istiyorsanız ama bir türlü başlayamıyorsanız, diyete başladığınız zaman devamını getiremiyorsanız zayıflamak için dua edebilirsiniz. Zayıflama konusunda size yardımcı olacak en tesirli duaları bir araya getirdik. Dua zayıflama konusunda etkili olsa da diyet ve egzersiz yapmanız da gerekir. Zayıflama yöntemi ile birlikte 3 kere İnşirah suresini okumanız gerekir. İnşirah suresini niyet ederek okuduktan sonra alttaki duayı yapmanız gerekir.

Ey Rabbim zayıflamak için huzuruna geldim. Fırsat ve imkan vererek kalbime mutluluk ve huzur ver Allah’ım. Senin merhametin kullarının her türlü ihtiyaçlarına yeter. Senin ilmin bütün kullarının isteklerini yeter. Sen bana hayırlı bir şekilde zayıflamamı nasip et.

Suya Okunan Zayıflama Duası

Zayıflama duası - hızlı zayıflamak için dualar

Zayıflamak için okumanız gereken birçok farklı dua bulunur. Özellikle İnşirah suresi, Fatiha ve İhlas suresi zayıflamak için okunacak en tesirli dualar arasında yer alır. Bu sureler dışında suya okunacak dua ile zayıflayabilirsiniz. Soğuk lipoliz gibi zayıflama yöntemi deniyorsanız her gün bu duayı yapmayı unutmayın. 270 kere ayeti kerimi suya okuyarak üfleyin. Bu suyu gün içerisinde zaman zaman içebilirsiniz. Nisa suresinin 28 ayeti kerimi ile mucize bir şekilde zayıflayabilirsiniz. Hayırlı bir şekilde zayıflamak için niyet edin ve 270 kere suya doğru okuyun. Ardından kalpten ve içtenlikle dua ederek suyu için. En kısa sürede Allah’ın izniyle zayıflayacaksınız.

Nisa Suresinin 28. Ayeti Kerimi

  • Vehulikal insanü zaiyfen (İnsan zayıf yaratıldı)

Hızlı Zayıflamak İçin Dualar

Zayıflamak için okumanız gereken dualar olduğu gibi zikirler de bulunur. Okunacak dua ve zikirlerin hepsini bir araya getirdik. Hızlı bir şekilde zayıflamanıza yardımcı olacak tüm dua ve zikirler şu şekildedir;

  • 1000 kere Ya Gabidu, 1000 kere Ya Samedü, 1000 kere Ya Mugitu okunarak suya üflemeniz gerekir.
  • 903 kere El Kabid, 550 kere El Mukiyt, 134 kere Es Samed zikrini bir dilim ekmeğe okuyarak 40 gün boyunca tekrarlayın.

Zayıflamak için her gün 3 kere İnşirah suresi, 7 kere Fatiha suresi, 3 kere İhlas suresi, 33 kere Ya Şafi zikri çekilerek dua edilir. Bu duayı her gün tekrarlamanız halinde hızlı bir şekilde kilo verebilirsiniz.

Dua İle Zayıflayanların Yorumları

Zayıflama duası - hızlı zayıflamak için dualar

Zayıflamak sadece dua ile gerçekleşmez. Dua yaptıktan sonra zayıflamak için egzersiz ya da diyet yaparak çaba sarfetmeniz gerekir. Çaba sarfettiğiniz zaman Allah’ın izniyle dualarla birlikte istediğiniz kiloya ulaşabilirsiniz. Dua ile zayıflayan kişilerin yorumları ise şu şekildedir;

  • Ya Samed zikri iştahı kapattığı için her gün okudum. Tabi bu süreçte uygun diyet programına da başladım. Bir ayda 5 kilo verdim.
  • Sadece dua ve zikirle tabi ki kilo veremezseniz. Siz çabalayın her gün dua edin. Allah çabanızın karşılığını bulabilirsiniz.
  • 520 kere Ya Samed zikrini çekin. Zayıflamak için beni motive ettiğini düşünüyorum. Akşam yemek yemeği de kestim.
  • Allah her konuda ondan yardım istememizi ister. Bu yüzden zayıflamak için egzersiz yaptığım gibi her gün hayırlısıyla zayıflamak için dua ediyorum.

Zayıflamak için dua konusu hakkında düşüncelerinizi, fikirlerinizi ve görüşlerinizi lütfen yorum bölümüne yazarak bizlere ulaştırın.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr