Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır

Ziraat bankası internet bankacılığı şifresi nasıl alınır sorusu Ziraat Bankası yeni müşterileri tarafından sıkça merak ediliyor. Ziraat Bankası bildiğiniz üzere mobil ve internet şube üzerinden de hizmet veriyor.

Tüm müşterileri diledikleri anda mobil ya da internet şube üzerinden giriş sağlayarak tüm işlemlerini kolayca yapabilir. İnternet bankacılığı şifresi almak istiyorsanız eğer izlemeniz gereken adımlar şu şekildedir;

 • Öncelikle ziraatbank.com.tr adresine erişim sağlayın.
 • Ardından ise hemen başvur seçeneği ile online başvurunuzu yapın.
 • Sonraki adımlarda ise bilgileriniz teyit edildikten sonra internet şubesi şifreniz tek kullanımlık olacak şekilde mevcut cep telefon numaranıza gönderilir.

Ziraat Bankası internet bankacılığı şifrenizi dilerseniz Ziraat müşteri hizmetlerini de arayarak alabilirsiniz. Müşteri temsilcileri yeni şifrenizi oluşturmak üzere izlemeniz gereken adımlar için size yardımcı olacaktır. Ziraat Bankası müşteri hizmetleri irtibat numarası ise 0850 258 00 00’dır.

Ziraat Bankası Mobil Şifre Alma

Ziraat Bankası mobil şifre alma işlemleri nasıl ve nereden yapılır sorusu sıkça merak ediliyor. Ziraat Bankası müşterileri genelde mobil uygulamasını indirerek tüm işlemlerini mobil şube üzerinden hallediyor. Mobil şubeyi ilk kez kullanacak kişiler ise mobil şifre alma adımlarını merakla araştırıyor. Kısaca mobil şifre alma adımlarını sıralamak gerekirse de;

 • Öncelikle Ziraat Bankası mobil uygulamasını telefonunuza indirin.
 • Ardından ise ana ekranda yer alan ‘’dijital bankacılık müşterimiz olmak için’’ yazan alanın altındaki hemen başvur kısmına tıklayın.
 • Bir sonraki adımda ise TCKN\YKN ve Ziraat bankasında kayıtlı iletişim numaranızı girerek devam edin.
 • Ekranda yer alan doğrulama kodunu da girin.
 • Açılan ekranda SMS şifre talep edilecektir.
  Telefonunuza gelen onay şifresiniz girdikten sonra ise kartınızın son 6 hanesini ve kart şifrenizi de girerek işlemlerinizi tamamlayın.

Mobil şifrenizi almanın bir diğer yolu ise SIFRE yazıp boşluk bırakarak ‘’Kartınızdaki son 6 hanesi, anne kızlık soyadınızın son 2 harfini ya da doğum yerinizi ve kartınızın arkasındaki 3 haneli güvenlik kodunu” yazarak 4757’e mesaj atarak hızlıca alabilirsiniz.

E-Devlet Ziraat Bankası Şifre Alma

Ziraat bankası i̇nternet bankacılığı şifresi nasıl alınır

E-Devlet Ziraat Bankası şifre alma işlemi mümkün değildir. Ancak Ziraat Bankası mobil uygulama ya da internet şube şifrenizi unuttuysanız e-devlet şifreniz ile mobil uygulamaya kolayca giriş yapabilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken adımlar kısaca şu şekildedir;

 • https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/Banka-Giris adresi üzerinden ilgili ekrana erişim sağlayın.
 • Ardından karşınıza banka seçenekleri çıkacaktır. Bu adımda Ziraat Bankası kısmına tıklayın.
 • Ardından ise açılan ekranda sizden T.C kimlik numaranız ve e-devlet şifreniz istenecektir. Bilgilerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde girin.
 • Ardından devam tuşuna basarak giriş yapabilirsiniz.

Yer verdiğimiz bu adımları takip etmeniz halinde siz de kolayca e-devlet üzerinden Ziraat bankası internet şubeye şifresiz giriş yapabilirsiniz.


Daha fazla ilgili içerik;

Internet bankacılığı için şifre nasıl alınır?

Internet bankacılığı için şifre almak için, öncelikle bankanın internet sitesine veya mobil uygulamasına giriş yapmanız gerekir. Ardından, “İnternet Bankacılığı Şifresi Al” veya “Mobil Bankacılık Şifresi Al” gibi bir seçenek bulunur. Bu seçeneke tıklayarak, TC kimlik numaranızı ve cep telefonu numaranızı girmeniz gerekir. Banka tarafından cep telefonunuza gönderilen SMS’te yer alan şifreyi, ilgili alana girmeniz ve şifrenizi belirlemeniz gerekir.

Bankaya gitmeden internet bankacılığı açılır mı?

Evet, bankaya gitmeden internet bankacılığı açılabilir. Bankalar, internet bankacılığı başvurularını online olarak kabul etmektedir. Başvuru için, bankanın internet sitesine veya mobil uygulamasına giriş yapmanız gerekir.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥