Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Yurtdışında Nasıl Kullanılır

İnternetin hayatımıza girmesiyle birlikte Ziraat Bankası tarafından internet bankacılığı hayata geçirmiştir. Şubeye gitmeden birçok işleminizi internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankasının mobil uygulaması üzerinden veya web sitesi üzerinden işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Yurtiçinde kolayca kullanabildiğimiz bu internet bankacılığı yurtdışında nasıl kullanabiliriz sorusunun cevabını merak ettiğinizi biliyoruz. Sizler için derledik. Gelin birlikte inceleyelim.

Yurtdışında olduğunuz zaman sizlere gönderilen mesajlara ulaşamazsınız. Sizlere gelen mesajlara ulaşamadığınız için internet bankacılığına erişim sağlayamazsınız. Ziraat Bankasına erişim sağlamak için Yurtdışı IP açma işlemini gerçekleştirmeniz gerekir. Diğer seçenekler ise şu şekildedir; müşteri hizmetlerini arayabilir, ziraat onay seçeneğini aktif edebilir ya da Ziraat OTP cihazınızı satın alarak giriş yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Yurtdışı IP Sorunu

Ziraat bankası i̇nternet bankacılığı yurtdışında nasıl kullanılır

Ziraat Bankası üzerinden birçok işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası üzerinden Yurt İçinde kullanabildiğiniz gibi Yurt Dışında Ziraat internet bankacılığına ulaşabilirsiniz. Ziraat Bankasını yurtdışında kullanabilmek için IP açma işlemini gerçekleştirmeniz gerekir. Nasıl gerçekleştirebileceğinizi bilmiyorsanız şu adımları takip edin.

 • İlk olarak yurtdışı erişime açılması linkine tıklayınız.
 • Sizden istenilen bilgileri doğru bir şekilde giriş yaptıktan sora Yurt Dışında IP erişimini açabilirsiniz.

Ziraat Bankasının Yurt Dışında IP sorununuz devam ediyorsa müşteri hizmetlerini arayarak sorununuzu dile getirebilirsiniz.

Yurtdışında mobil bankacılık Ziraat

Ziraat mobil uygulamasını yurtdışında kullanmak istiyorsanız bazı adımları deneyerek giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Yurtdışına gitmeden önce yapmanız gereken adımlar olduğu gibi yurtdışına gittikten sonra yapacağınız adımlarda vardır.

Yurtdışına gitmeden önce;

 • Ziraat bankasını yurtdışında kullanmanız için ilk olarak IP erişimini açmanız gerekmektedir. IP erişimini açmazsanız Ziraat mobil hesabına giriş yapamazsınız.
 • Başka bir seçenek ise Ziraat mobil uygulamasını indirin ve Ziraat Onay’ı aktif hale getirin. Ziraat Onay cep telefonuna gönderilen kodun size ulaşmaması durumunda gelişmiş seçenektir.

Yurtdışına gittikten sonra;

 • Eğer yurtdışındayken giriş yapmak istiyorsanız müşteri hizmetlerini arayarak durumunuzu bildirdiğiniz zaman IP erişiminiz açılacaktır.
 • Başka bir seçenek ise belirli bir ücret ödeyerek Ziraat OTP cihazını satın alarak giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Bu cihaz sayesinde sms doğrulamasına gerek kalmadan cihaz ile internet bankacılığına giriş yapabilirsiniz.

Müşteri numaranız yurtdışı IP adresinden internet bankacılığı ve mobil uygulama erişimine kapalıdır

Ziraat bankasına yurtdışında erişim sağlamak istiyorsanız IP erişimini açmanız gerekmektedir. IP erişimi kapalı konumdaysa maalesef giriş yapamazsınız. Bu yüzden internet şubesine giriş yaparak müşteri numaranız yurt dışı IP adresinden internet bankacılığı ve mobil uygulama erişimine kapalıdır seçeneğini aktif ederek hesabınıza istediğiniz yerde giriş yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Yurtdışı Anlaşmalı Bankalar

Ziraat Bankası birçok ülkede anlaşmalı bir bankadır. Yurt dışında işlemlerinizi gerçekleştirmek ve mağdur olmamanız için banka tarafından sizlere imkan tanınmaktadır. Sizler için Ziraat Bankasının yurtdışında anlaşmalı olduğu bankaları sizler için araştırdık. İşte Ziraat Bankasının yurt dışında bulunduğu ülkeler;

 • Almanya, Bosna Hersek, Karadağ, Gürcistan, Azerbaycan, Rusya, Kazakistan, Türkmenistan ve Özbekistan’dır.

Yurt Dışında Ziraat Bankasının şubeleri şu şekildedir; Londra, Bulgaristan, Bağdat, Erbil, Kuzey Kıbrıs, Atina, Gümülcine, İskeçe, Cidde, Kosova, Bahreyn, Tahran şubeleri ve temsilciliği bulunmaktadır.

Ziraat Banksı Western Union para transferi

Ziraat Bankası, Western Union ile anlaşmalı bir bankadır. Bu nedenle, Ziraat Bankası şubelerinden veya internet bankacılığı üzerinden Western Union ile para transferi yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası’ndan Western Union ile para transferi yapmak için aşağıdaki adımları izleyin:

Şubeden para transferi yapmak için:

 1. Ziraat Bankası şubesine gidin.
 2. Gişe görevlisine Western Union ile para transferi yapmak istediğinizi söyleyin.
 3. Gönderici ve alıcı bilgilerini girin.
 4. Göndereceğiniz tutarı ve komisyon ücretini öğrenin.
 5. Gönderim formunu imzalayın.
 6. Göndereceğiniz tutarı ve komisyon ücretini ödeyin.

İnternet bankacılığından para transferi yapmak için:

 1. Ziraat Bankası internet sitesine giriş yapın.
 2. “Para Transferleri” sekmesine tıklayın.
 3. “Western Union” seçeneğine tıklayın.
 4. Gönderici ve alıcı bilgilerini girin.
 5. Göndereceğiniz tutarı ve komisyon ücretini öğrenin.
 6. Gönderim formunu onaylayın.

Ziraat Bankası’ndan Western Union ile para transferi yaparken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar şunlardır:

 • Transferinizin karşı tarafa ulaşabilmesi için, alıcı bilgilerinin doğru ve eksiksiz olması gerekir.
 • Transferinizin karşı tarafa ulaşabilmesi için, göndereceğiniz tutarı ve komisyon ücretini ödemeniz gerekir.
 • Transferinizin karşı tarafa ulaşması için, gönderim formunu imzalamanız ve göndereceğiniz tutarı ve komisyon ücretini ödemeniz gerekir.

Ziraat Bankası’ndan Western Union ile para transferi ücretleri, göndereceğiniz tutara ve göndereceğiniz ülkeye göre değişmektedir. Para transferi ücretlerini öğrenmek için Ziraat Bankası internet sitesini veya müşteri hizmetlerini ziyaret edebilirsiniz.


Daha fazla ilgili içerik;

Ziraat Bankası Mobil Bankacılık yurt dışında kullanılır mı?

Evet, Ziraat Bankası Mobil Bankacılık yurt dışında kullanılabilir. Ziraat Bankası Mobil Bankacılık uygulaması, Android ve iOS cihazlarda kullanılabilir. Uygulamayı indirmek ve kullanmak için Ziraat Bankası müşterisi olmanız gerekir.

Ziraat Bankası yurtdışı internet bankacılığı nasıl açılır?

Ziraat Bankası internet sitesine giriş yapın.
“İnternet Bankacılığı” sekmesine tıklayın.
“Hesap İşlemleri” sekmesine tıklayın.
“Yurt Dışı İnternet Bankacılığı” seçeneğine tıklayın.
“Hesap Numarası” ve “Şifre” bilgilerinizi girin.
“Giriş” butonuna tıklayın.

Yurt dışında mobil bankacılık kullanılabilir mi?

Evet, yurt dışında mobil bankacılık kullanılabilir. Ancak, yurt dışında mobil bankacılık kullanabilmek için cihazınızın internete bağlı olması gerekir. Ayrıca, yurt dışında mobil bankacılık kullanırken, cihazınızın yurt dışı roaming özelliğinin açık olması gerekir.

Ziraat Bankası Yurt dışında nasıl kullanılır?

Ziraat Bankası ATM’ler
Ziraat Bankası şubeleri
Ziraat Bankası mobil bankacılık
Ziraat Bankası internet bankacılığı

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥