Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Yurtdışında Nasıl Kullanılır

Ziraat Bankası internet bankacılığı yurtdışında nasıl kullanılır hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Ziraat Bankası yurtdışı IP sorunu işte detaylar.

İnternetin hayatımıza girmesiyle birlikte Ziraat Bankası tarafından internet bankacılığı hayata geçirmiştir. Şubeye gitmeden birçok işleminizi internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankasının mobil uygulaması üzerinden veya web sitesi üzerinden işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Yurtiçinde kolayca kullanabildiğimiz bu internet bankacılığı yurtdışında nasıl kullanabiliriz sorusunun cevabını merak ettiğinizi biliyoruz. Sizler için derledik. Gelin birlikte inceleyelim.

Yurtdışında olduğunuz zaman sizlere gönderilen mesajlara ulaşamazsınız. Sizlere gelen mesajlara ulaşamadığınız için internet bankacılığına erişim sağlayamazsınız. Ziraat Bankasına erişim sağlamak için Yurtdışı IP açma işlemini gerçekleştirmeniz gerekir. Diğer seçenekler ise şu şekildedir; müşteri hizmetlerini arayabilir, ziraat onay seçeneğini aktif edebilir ya da Ziraat OTP cihazınızı satın alarak giriş yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Personel Alımı

Ziraat Bankası Yurtdışı IP Sorunu

Ziraat Bankası üzerinden birçok işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası üzerinden Yurt İçinde kullanabildiğiniz gibi Yurt Dışında Ziraat internet bankacılığına ulaşabilirsiniz. Ziraat Bankasını yurtdışında kullanabilmek için IP açma işlemini gerçekleştirmeniz gerekir. Nasıl gerçekleştirebileceğinizi bilmiyorsanız şu adımları takip edin.

  • İlk olarak yurtdışı erişime açılması linkine tıklayınız.
  • Sizden istenilen bilgileri doğru bir şekilde giriş yaptıktan sora Yurt Dışında IP erişimini açabilirsiniz.

Ziraat Bankasının Yurt Dışında IP sorununuz devam ediyorsa müşteri hizmetlerini arayarak sorununuzu dile getirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Yurtdışı IP Sorunu

Yurtdışında mobil bankacılık Ziraat

Ziraat mobil uygulamasını yurtdışında kullanmak istiyorsanız bazı adımları deneyerek giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Yurtdışına gitmeden önce yapmanız gereken adımlar olduğu gibi yurtdışına gittikten sonra yapacağınız adımlarda vardır.

Yurtdışına gitmeden önce;

  • Ziraat bankasını yurtdışında kullanmanız için ilk olarak IP erişimini açmanız gerekmektedir. IP erişimini açmazsanız Ziraat mobil hesabına giriş yapamazsınız.
  • Başka bir seçenek ise Ziraat mobil uygulamasını indirin ve Ziraat Onay’ı aktif hale getirin. Ziraat Onay cep telefonuna gönderilen kodun size ulaşmaması durumunda gelişmiş seçenektir.

Yurtdışına gittikten sonra;

  • Eğer yurtdışındayken giriş yapmak istiyorsanız müşteri hizmetlerini arayarak durumunuzu bildirdiğiniz zaman IP erişiminiz açılacaktır.
  • Başka bir seçenek ise belirli bir ücret ödeyerek Ziraat OTP cihazını satın alarak giriş yapmayı deneyebilirsiniz. Bu cihaz sayesinde sms doğrulamasına gerek kalmadan cihaz ile internet bankacılığına giriş yapabilirsiniz.

Müşteri numaranız yurtdışı IP adresinden internet bankacılığı ve mobil uygulama erişimine kapalıdır

Ziraat bankasına yurtdışında erişim sağlamak istiyorsanız IP erişimini açmanız gerekmektedir. IP erişimi kapalı konumdaysa maalesef giriş yapamazsınız. Bu yüzden internet şubesine giriş yaparak müşteri numaranız yurt dışı IP adresinden internet bankacılığı ve mobil uygulama erişimine kapalıdır seçeneğini aktif ederek hesabınıza istediğiniz yerde giriş yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Yurtdışı Anlaşmalı Bankalar

Ziraat Bankası birçok ülkede anlaşmalı bir bankadır. Yurt dışında işlemlerinizi gerçekleştirmek ve mağdur olmamanız için banka tarafından sizlere imkan tanınmaktadır. Sizler için Ziraat Bankasının yurtdışında anlaşmalı olduğu bankaları sizler için araştırdık. İşte Ziraat Bankasının yurt dışında bulunduğu ülkeler;

  • Almanya, Bosna Hersek, Karadağ, Gürcistan, Azerbaycan, Rusya, Kazakistan, Türkmenistan ve Özbekistan’dır.

Yurt Dışında Ziraat Bankasının şubeleri şu şekildedir; Londra, Bulgaristan, Bağdat, Erbil, Kuzey Kıbrıs, Atina, Gümülcine, İskeçe, Cidde, Kosova, Bahreyn, Tahran şubeleri ve temsilciliği bulunmaktadır.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Nasıl Açılır

0.49 Araç Kredisi Hesaplama Ziraat Bankası

Borcu Olana Kredi Veren Bankalar

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu