Zoom Uygulamasına Yasak Geldi!

Google’dan son günlerde fazlaca tartışılan Zoom uygulamasına yasak geldi. Kısa sürede 200 milyon kullanıcıya ulaşan video konferans uygulaması Zoom, Google’ın yaptığı son açıklamayla çalışanlarına yasaklandı. Uygulamanın bünyesinde pek çok güvenlik açığı barındırdığı düşünülüyor. Koronavirüs pandemisinin artması ile bir çok şirket işlerini evden yürütme kararı alırken, bu karar kapsamında bir çok kişi görüntülü görüşme uygulamalarını kullanmak zorunda kalmıştı. Fakat tercih edilen uygulamalar arasında zararlı olabileceği düşünülen uygulamalar bulunuyor.

Zoom, uzun yıllardır görüntülü konuşma ve canlı ders anlatımı için tercih edilen uygulamalardan biri. Fakat son çıkan pandemi sonrasında uygulamanın daha fazla tercih edilmesi, uygulamanın güvenilirliğini sorgulamaya itmiş durumda. Nitekim bir çok kurum, Zoom kullanmaktan vazgeçti.

Öğretmenler de Vazgeçti!
Okulların tatil edilmesinin ardından bir çok öğretmen, uzaktan eğitim kapsamında öğrencilerine uzaktan eğitim vermeye başladı. Bunu görüntülü konuşma uygulamaları ile yapan öğretmenler, Zoom uygulamasını yaygın şekilde kullandı. Fakat ardından çıkan yoğun haberler ile birlikte uygulamanın kullanımı yasaklanmış durumda. Öğretmenlerin Zoom uygulamasını kullanmasındaki ana sebeplerden biri kolay anlatım için tahtasının bulunması.

[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]
yorum Yap