12 Mbps internet hızı nasıl?

12 Mbps internet hızı nasıl ve Netflix için internet hızı ne olmalıdır detaylı bilgiler. Film izlemek için internet hızı ne olmalı işte detaylar.

12 Mbps yüksek bir internet hızı değil. Fakat maillere cevap verebilmek gibi basit işlemler yapabilirken 12 Mbps hız ile bu noktada problem yaşanmıyor. 12 Mbps internet hızı ile film ve dizi izlemek, görüntülü konuşma yapmak için bu hız yeterli olmayacaktır.

12 mbps internet hızı nasıl Türk Telekom

12 mbps internet ile günlük ihtiyarınızı karşılayabilirsiniz. Fakat bir iş yeri ya da sürekli internetten büyük dosyalar indiriyorsanız bu sizin için yeterli bir internet hızı değil. Bu gibi durumlarda Türk Telekom’un daha büyük mbps internetlerine başvurabilirsiniz ve alt yapısı sayesin de her yere kolaylıkla bağlanmaktadır.

Netflix için internet hızı ne olmalıdır

Hangi çözünürlüklerde ne kadar internet hızı gerekli sırasıyla yazalım;

  • SD veya 480p bir yayını izlemek için en az 3 mbps internet hızına ihtiyaç var.
  • Full HD ya da HD Ready bir yayın izlemek içim en az  5 Mbps internet bağlantısı öneriliyor ve 5 Mbps bağlantıyla HD video akışı mümkündür.
  • HDR ya da 4K çözünürlükte bir video izlemek içim en az 25 Mbps’lik aktif bir internet bağlantısına ihtiyaç var.

Netflix seyrederken önemli olan faktörlerden biriside interneti aynı anda kullanan kaç kişi / kaç cihaz olduğu. Aktif olarak interneti kullanan çok fazla cihaz olduğu zaman, İnternetiniz yeteri kadar hızlı değilse, akışta sorunlarla yaşayabilirsiniz.

Film izlemek için internet hızı ne olmalı

Her akış hizmetinin kendi özgü hızları bulunur, bant genişliği 3 ila 10 Mbps olan bir internet bağlantısına sahipseniz herhangi bir çevrimiçi akış hizmetinde filmleri ya da Televizyon Şovlarını kolaylıkla izleyebilir ve bu internet hızlarında gayet iyi çalışacaktır.

Ali Saroğlu

Uzun yıllardır Google için içerik üretiyorum. Bu içeriklerin faydalı olması katkıda bulunmak istersen benimle iletişime geçebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu