125 nerenin numarası ve neden arıyor gibi sorular sıkça merak ediliyor. Her resmi, kurumsal kurum ve kuruluşun telefon numarası, çağrı merkezi numarası farklılık gösteriyor. 125 numarası da resmi kurumlardan biri olan Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK)’na aittir. Kurum bu numara üzerinden sizinle irtibata geçebilir. DASK bildiğiniz üzere Zorunlu deprem sigortası işlemlerini yapan kurumdur.

 DASK hakkında aklınıza takılan sorular ve yanıtları için kuruma daha hızlı ulaşmanız adına 125 numarası sunulmuştur. 125 numarasını mesai saatleri içerisinde arayabilir ve sorularınıza en hızlı şekilde geri dönüş alabilirsiniz. Y ada zorunlu deprem sigortasını hatırlamak üzere 125 tarafından da aranabilirsiniz.

125 Numara Neden Arar

125 numara neden arar, nerenin numarası gibi sorulara cevap aranıyor. 125 numarası Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK)’na aittir. Daha önceleri farklı bir numara üzerinden hizmet veren DASK kurumu adres ve çağrı merkezi iletişim bilgilerini 12 Mart tarihi itibariyle değiştirdi. Çağrı merkezi irtibat numarasını tüm vatandaşlara açık şekilde Alo DASK 125 olarak güncelledi.

Alo 125 hattını Zorunlu deprem sigortası işlemlerine dair arayabilirsiniz. Ancak kurum da sizi bu numara üzerinden arayabilir. İlk kez Alo DASK 125 tarafından aranan herkes neden aradığını merak ediyor. 125 sizi şu nedenlerden ötürü arar;

  • Zorunlu deprem sigortanızı hatırlatmak adına arayabilirler.
  • DASK poliçenize dair detaylı bilgi vermek için arayabilirler.
  • Daha önce sizin aramanıza karşılık size geri dönüş yapmak adına arayabilirler.

125 tarafından bu ve benzeri nedenlerden kaynaklı mesai saatleri içerisinde aranabilirsiniz. Eğer sizin DASK işlemleri hakkında farklı sorularınız varsa kendiniz de doğrudan iletişime geçerek bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

DASK 125 Ücretli Mi

125 Nerenin Numarası

DASK 125 ücretli mi, aradığım zaman ne kadar kontör gider ve benzeri sorular sıkça merak ediliyor. Alo 125 hattı bildiğiniz üzere Zorunlu Deprem Sigortası Hattı olarak tüm vatandaşlara hizmet veriyor.

Tüm vatandaşlar henüz DASK poliçesine sahip değilse ayrıntılı bilgi almak üzere Alo 125 hattı ile irtibata geçebilir. Bu noktada arama yapacak tüm vatandaşlar arama tarife ücretini merak ediyor. Alo 125 hattını aramak ücretsiz değildir. Aramanız halinde yapılacak kesinti tutarları ise Türk Telekom Ücretlendirme ve Kontör Atış Periyotları listesinde şu şekilde yer alıyor;

  • Detay kaydının saniyesi 60,0 kuruş
  • Ankesör arama saniyesi 54,52 kuruş
  • Bayi ve gişe telefonları saniyesi 60,0 kuruş

Tarifeler üzerinden 125 numarasını aramanız halinde yapılacak kesinti tutarları yukarıda listelediğimiz şekildedir. Ücretsiz tarifeler kısmında yer almadığı için arama yapmanız halinde hattınızdan ücret kesintisi tahsil edilecektir.

Dask Neden Arar

Dask neden arar, numarası nedir ve benzeri sorular kullanıcılar tarafından araştırılıyor. DASK bildiğiniz üzere Doğal Afet Sigortaları Kurumu’dur. Kurumun çağrı merkezi iletişim numarası ise Aşlo 125 olarak belirlenmiştir. ALO 125 çağrı merkezini 7/24 aralıksız şekilde tüm soru, sorun ve şikayetleriniz için arayabilirsiniz.

Normal şartlarda vatandaşlar Zorunlu Deprem Sigortası işlemleri hakkında detayları öğrenmek ve bilgi almak üzere alo 125 numarası ile irtibata geçiyor. Hattın temel amacı DASK hakkında ayrıntılı bilgiler vermektir. Nadir olmakla birlikte siz de Alo 125 tarafından aranabilirsiniz. Gelen aramaların nedeni ise DASK poliçe süreçlerine dair ayrıntılı bilgi vermektir.


Daha fazla ilgili içerik;

125 Beni neden arıyor?

125 numaralı telefon, Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun (DASK) çağrı merkezidir. DASK, Türkiye’de zorunlu deprem sigortası konusunda faaliyet gösteren bir kurumdur.

125 nolu telefon neresi?

Zorunlu deprem sigortası yaptırmadığınız için hatırlatma çağrısı olabilir.

125 DASK nasıl aranır?

125 numaralı telefonun sizi neden aradığını öğrenmek için, aramayı cevaplayabilir ve operatöre bağlanabilirsiniz. Operatöre, isminizi ve telefon numaranızı vererek, aramanın nedenini öğrenebilirsiniz.