2022 Yılının En İyi Oyunu Elden Ring İncelemesi

FromSoftware tarafından oluşturulmuş olup 13 senedir oyun severlerin en çok tercih ettiği oyunlardan biridir. Üçüncü şahıs fantezi rol yapma oyun türlerinden biri olan Souls serisi 6 oyundan oluşmaktadır. Her oyun serisinin birbirinden farklı ve güçlü yönleri vardır. 2015 yılında piyasaya sürülen seri Bloodborne diğer oyun serilerine göre en iyi kombinasyonu içerisinde barındırmaktaydı. Son zamanlarda piyasaya sürülen Souls serisinin yeni türü Elden Ring uzun zamandır beklenen ve birçok kişiyi heyecanlandıran oyunlardan biridir.

Elden Ring oyununa ilk başlarken korkunç karakterinizi yaratmanız gerekmektedir. Kılıç oyunu, kalkan engelleme ve büyü öğrenerek küçük bir mağarada zamanınızı geçirdikten sonra mağaradan kaçıyorsunuz. Ardından yeşil tepelerin ve altın ağaçların yer aldığı bu manzarada maskeli bir adam sizleri suçlayarak bir tavsiyede bulunur. Ormana doğru ilerlerken yanınıza bir şövalye gelir. Oyun girişi ile sizleri kendine doğru çekmektedir. Oyunun giriş kısmını atlattıktan sonran tüm dünyanın hayran olduğu oyunda yolculuğunuz başlıyor.

Elden Rings düğer oyun türlerinin dışında bir giriş yaparak açık bir dünyada oyun oynamanızı sağlıyor. Oldukça geniş bir haritasının olması oyunu avantajlı yönlerinden biridir. Haritayı keşfetmek için bolca zamanınızın olması gerektiğini söyleyebiliriz. Oyunun içerisinde yer alan fırtınalı tepeler, büyücü kulesi ve kristal mağaralar arasında kendinizi kaybedebilirsiniz. Portallar ve tuzaklara dikkat edilmesi gerekir yoksa dünya çapında kilometrelerce uzağa fırlatılabilirsiniz. Büyük ve iyi tasarlanmış bu oyunda haritanızdan yardım alarak yavaş bir şekilde keşif yapmanız olanak sağlar.

Girişi ile muhteşem olan bu oyun oynarken ter akıtabileceğiniz oyunlardan biridir. Aradaki topraklarda sizi öldürmek isteyen yaratıklar, örümcekler, bıçaklı kuşlar, mavi ejderhalar sizi öldürmek için elinden geleni yapmaya hazır. Bu yaratıklara karşı kullanabileceğiniz savunmanız silah ve büyüdür. Patronlarla savaş sırasında çevrimiçi yardım çağırmamaktan, sevimsiz görünen silahlardan kaçınmaya kadar bu oyunun zorluğu giderek artış göstermektedir.

FromSoftware oyunlarında karakterler şifreli konuşmaktadır. Diğer oyun türlerinde olduğu gibi Elden Rings oyununda birilerinin yolculuğuna eşlik etmek ya da yolculuğunu engellemek tamamen size kalmış.

  • Elden Ring dünyası sizi bir hayatın içine çeker ve çeşitli zorluklarla mücadele etmenizi sağlar. Aralıksız bir şekilde oynayabileceğiniz ve diğer serilerden daha iyi bir oyun sizi beklemektedir. Elden Ring hakkında fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu