Ülkemizde yaşayan birçok kişi 8383 nedir sorusunun yanıtını merak ediyor. 8383 hakkında detaylı bilgilendirmeyi içeriğimizde bulabilirsiniz.

Okula giden çocuklarınız varsa 8383 telefon numarasıyla sıkça karşı karşıya gelmişsinizdir. Çocuğunuzun eğitim bilgilendirmesi için kullanılan mobil bilgi servisi olarak bilinir. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen bu proje sayesinde öğrenci bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz. Öğrencilerin e-okul gelişmelerini, sınavlarını, devamsızlık bilgisini, nakil işlemleri kısacası okul hayatını takip edebilirsiniz. MEB mobil bilgi servisine üye olmak için alttaki adımları uygulamanız yeterlidir.

  • Telefonunuzdan mesaj kısmına gelin.
  • Eğitim bilgilerini almak istediğiniz çocuğunun kimlik numarasını mesaj alanına yazın.
  • Alıcı olarak 8383 telefon numarasını ekleyerek sms atın.

8383 Ne İşe Yarar

8383 Ne İşe Yarar

Öğrencilerin eğitimde başarılı olması için ebeveyn tarafından takip edilmesi gerekir. Öğrencinin eğitim hayatını izlemek ve kötüye giden gidişatı durdurmak için mobil bilgi servini kullanabilirsiniz. Peki mobil bilgi servisi 8383 ne işe yarar?

  • Çocuğun sınavları ve not durumu hakkında bilgi verir,
  • Proje, performans gibi ödevler de başarı durumunu görebilirsiniz,
  • Öğrencinin okula gidip gitmediğini görebilir,
  • Sınav tarihleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

E-okulda öğrencinin eğitimi hakkında hangi bilgiler yer alıyorsa anlık olarak veliler bilgilendirilir. Bu sayede çocuğunuzun eğitimi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmuş olursunuz.

8383 Abonelik Neden İptal Edildi

Veliler çocukların eğitim hayatını kontrol etmek için kullandıkları mobil bilgi servisinde beklenmeyen bir olay yaşandı. Ayda 4.5 TL karşılığında öğrencilerin e-okul bilgileri veliler tarafından takip ediliyordu.

8383 tarafından hizmetin sonlanacağına dair bilgilendirme mesajı atılmaya başladı. Aboneliklerin iptal edildiği ve bu sistemin sonlandırılacağına dair mesajlar atılsa da Milli Eğitim Bakanlığı tarafından herhangi bir açıklama gelmedi.

Konu hakkında görüşlerinizi, fikirlerinizi, sorunlarınızı ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayınız.