A101 Çalışma Şartları, Çalışan Yorumları – Yemek Parası Veriyor Mu?

Ülkemizin her yerinde bulunan A101 marketlerinde çalışmak isteyen birçok kişi vardır. A101 çalışma şartları ve çalışan yorumlarını sizler için detaylı bir şekilde inceledik. Hadi gelin birlikte bakalım.

Market zincirleri arasında en çok tercih edilen ve sevilen A101 marketlerinde birçok personel görev alır. A101, Bim, Şok market zincirleri arasında A101 marketlerinde çalışmak istiyorsanız merak edilenleri ele aldık. Personellerin görevleri ve çalışma şartları şu şekildedir;

 • Günlük 8 saat vardiyalı olarak görev alırlar.
 • Hafta da bir kere izin hakları vardır.
 • Öğle arası 1 saat hakkınız vardır.
 • Hangi pozisyonda çalıştığınız fark etmeden kasada görev almanız gerekir.
 • Perakende sektöründe satış tecrübesi olma şartı aranır.
 • Mağaza kapandıktan sonra sayım işleri biter ve mesainiz sona erer. Sabahları mesainiz 07.00 ya da 08.00 saatlerinde başlar.

A101 Çalışan Yorumları

A101 çalışan yorumları

A101 çalışmak isteyen kişiler daha önce çalışan kişilerin yorumlarını merak etmektedir. Sizin için A101 markette çalışan kişilerin yorumlarını inceledik. Yorumlar genel olarak şu şekildedir;

Birçok kişi uzun süreli çalışma mesaisinden dolayı sosyal hayatın tamamen bittiğini söylemektedir. Çalışan kişiler market zincirleri arasında en kötü deneyimi A101 marketlerde yaşadıklarını dile getirdiler. Hangi pozisyonda görev aldığınızın bir önemi olmadan günde 40 tane işe baktığını söyleyen birçok kişi var. Her ay düzenli maaşın yatması ve yemek kartının verilmesi olumlu olarak görülmüştür. Ancak çalışan kişilerin çoğunluğu psikolojisinin bozulduğunu ve çok yorulduklarını dile getirmişlerdir.

A101 Maaşlar Ayın Kaçında Yatıyor

A101 maaşlar ayın kaçında yatıyor

A101 marketlerde çalışan ya da çalışmak isteyen kişiler 18 yaşında ve en az lise mezunuysa başvuru yapma hakkına sahiptir. Vardiyalı bir şekilde çalışılan A101 marketlerde genellikle her ayın 1’inde maaş ödemesi yapılmaktadır. Peki 2023 yılında A101 çalışanlarının maaşları nelerdir?

 • Satış sorumlusu, kasiyer, depo personeli ve mağaza içi çalışanların maaşları asgari ücretten yatırılmaktadır.
 • Mağaza müdür yardımcıları ise asgari ücretten 1.000 TL ya da 2.000 TL fazla maaş alırlar. Kademe ve yıla göre değişir.
 • Mağaza müdürü ise asgari ücretin 2 ya da 4 katı arasında maaş alırlar.
 • Bölge müdür ise 5 katı ile 7 katı arasında maaş alırlar.

A101 Yemek Parası Veriyor Mu

A101 yemek parası veriyor mu

A101 markette görev alan personellerin yemek parası almaları belki de en büyük motivasyon kaynaklarından biridir. Maaşların zamanında yatması, hediye kartı, yol ve yemek ücretlerinin aldığın ücrete eklenmesi birçok kişiyi sevindirmektedir. Ayrıca mesai yapıldığı zaman ek olarak maaşa mesai ücreti de yansıtılmaktadır. Peki A101 yemek ücreti olarak çalışanlarına ne kadar ödeme yapıyor?

 • Yemek ücreti olarak en az 1.000 TL ile en fazla 2.000 TL olarak değişmektedir.

A101 Vardiya Saatleri

A101 vardiya saatleri sabah ve akşam olmak üzere ikiye ayrılır. Eğer sabah gelip mağazayı açtıysanız öğleden sonra mağazadan çıkabilirsiniz. Ancak akşam mağazayı kapatmakla görevliyseniz akşama doğru mesainiz başlar ve A101 kapanır ve sayım bitene kadar mesainiz devam eder. Peki vardiya saatleri nasıldır?

 • Sabah Vardiyası; 08.30 ile 16.30
 • Akşam Vardiyası; 13.30 ile 21.30 arasında mesai saati belirlenir.

Mağaza özel günlerde ya da kalabalık günlerde ek mesai sistemi uygulayabilir. Bu yüzden vardiya saatleri değişmektedir. A101 çalışma saatleri konusu hakkında merak ettiklerinizi ve yorumlarınızı lütfen alt kısımda yorumlara yazarak bizlere bildirin.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr