A101 istifa edince maaş yatar mi ve A101 istifa dilekçesi kime verilir gibi sorularınızın yanıtını makalemizde bulmanız mümkündür. A101 istifa dilekçesi nasıl yazılır ve istifa dilekçesi örneklerini gelin birlikte inceleyelim.

A101 istifa dilekçesi a101’den ayrılmak işi bırakmak için sizler tarafından yazılıp kuruma ibraz edilmesi gereken bir dilekçedir.  Bu dilekçenin nasıl yazıldığına dair ayrıntılar sıkça merak ediliyor. Genel bir istifa dilekçesi olarak A101 istifa dilekçenizi şu kurallar çerçevesinde yazabilirsiniz;

  • Başlık A4 kağıdının en üstüne 2 parmak aşasına ortalayacak şekilde yazılır.
  • Başlık A101 İnsan Kaynakları Müdürlüğüne şeklinde yazılır.
  • Dilekçe kısa olup ve öz olup tarih kısmı yazınızın sonunda yahut sol üste olmalıdır.
  • Varsa gerekçenizi özel durumunuzu belirterek dilekçenizi sonlandırabilirsiniz.
  • Dilekçeniz A101 insan kaynakları müdürlüğüne yazıldığı için yazınızın son satırı, satır başı yapılarak; gereğini bilgilerinize arz ederim ile noktalanabilir.
  • Dilekçenizin alt kısmına adres, T.C numaranız, iletişim, tarih, ad, soyadı ve imzalayarak tamamlanır.

Yukarıda yer verdiğimiz ayrıntıları dikkate alarak dilekçenizi kolayca hazırlayabilirsiniz.

A101 İstifa Şartları

A101 istifa şartları arasında sizin özel şartlarınız olabilir. A101’den istifa etmek istediğiniz nedenini dilekçenize ekleyebilirsiniz. Örneğin ailevi nedenlerimden dolayı istifa için şart sunabilirsiniz. Yahut işinizi beğenmiyorsanız çalışma saatleri size uymuyorsa istifa dilekçe şartlarınızı yazabilirsiniz. Yani istifa için genel geçer şartlar yerine tamamen özel gerekçeleriniz yer alabilir.

A101 İstifa İhbar Süresi    

A101 istifa ihbar süresi başka işletmeler ile aynıdır. İş kanununda belirlenen kurallar A101 içinde geçerlidir. Bu kuralları hatırlatmak gerekirse de;

  • İşi 6 aydan az sürmüş olan işçi için 2 hafta (14 gün)
  • İşi 6 aydan 1,5 yıla kadar sürmüş olan işçi için 4 hafta (28 gün)
  • İşi 1,5 yıldan 3 yıla kadar sürmüş olan işçi için 6 hafta (42 gün)
  • İşi 3 yıldan fazla sürmüş olan işçi için 8 hafta (56 gün)

A101 İstifa Dilekçesi Kime Verilir?

A101 İstifa Dilekçesi Kime Verilir

A101 istifa dilekçesi kime verilir sorusuna sıkça yanıt aranıyor. Bu noktada hazırladığınız istifa dilekçenizi direk mağaza müdürünüze verebilirsiniz. Onlarda çalıştığınız ilde bulunan genel müdürlüğe gönderim sağlar. Yahut Genel müdürlüğe insan kaynakları birimine kendiniz teslim edebilirsiniz. Onlarda dilekçenizi genel merkeze gönderecektir.

A101 İstifa Edince Maaş Yatar Mı?

A101 istifa edince maaş yatar mı sorusu biraz karışık bir sorusudur. İstifa dilekçenizi verdikten sonra kabul işlemi olduktan sonra kaç gün çalışmışlığınız varsa. Maaş olarak size yatmaktadır. Yıllık izinlerinizi kullanmadıysanız onlarda gün olarak hesaplanır ve maaş olarak sizlere yatmaktadır.

A101 Part Time İstifa Dilekçesi

A101 part time istifa dilekçesi ile normal çalışıp istifa dilekçesi hazırlayanlar arasında bir fark yoktur. İşlem olarak aynı işlemleri gene yapacaksınız. Çünkü part time da olsa sizlere sigorta yapılmaktadır ve iş kaydınız oluşmaktadır. İstifa ederken dilekçenize part time çalıştığım a101 firmasında istifa etmek istiyorum şeklinde yazabilirsiniz.

A101 istifa dilekçesi, şartları ve teslim edileceği yer gibi merak edebileceğiniz tüm detayları sunduk. İçeriğimiz boyunca yer verdiğimiz bu bilgilere dair görüş ve sorularınızı hemen yorum alanına yazabilirsiniz.

Dilekçe Nasıl Yazılır Örneği – Dilekçe Yazma Kuralları

İnternetten Dilekçe Nasıl Yazılır