aol.meb.gov.tr öğrenci girişi açık öğretim liseleri için sisteme giriş yapılan bir adrestir. Bu site üzerinden kişiler dönem bilgilerini görebilir, kredi ve ders bilgilerini görebilir, ders seçim işlemlerini yapabilir, ders kitaplarını indirebilir, sınav giriş ve sonuçları öğrenebilirler. Bununla birlikte mobil uygulamalarda bildirim özelliği ile sınav tarihlerini kaçırmadan takip ederken iş takvimini öğrenebilirler.

T.C. Kimlik Numarası ile Açık Lise Öğrenci Giriş Linki

TC Kimlik Numarası ile Açık Lise Öğrenci Giriş Linki

T.C. kimlik numarası ile açık lise öğrenci giriş linki için aol.meb.gov.tr/ üzerinden giriş yapılabilmektedir. Bunun dışında mobil kullanım için İOS marketlerde ve Android marketler üzerinden giriş yapılabilmektedir. Öğrenci girişi için istenen bilgiler T.C. kimlik numarası veya öğrenci numarası olmaktadır. Bununla birlikte kişilerden şifre istenmektedir ve güvenlik kodunun girilmesi gerekiyor.

Açık Lise Online Sınav Giriş

T.C. Kimlik Numarası ile Açık Lise Öğrenci Giriş Linki

Açık lise online sınav giriş için kişiler e-devlet ile yine aol.meb.gov.tr adresinden giriş yapılabilir. AÖL ek sınav giriş ekranı üzerinden açık lise sınavları online bir şekilde yapılıyor. Millî Eğitim Bakanlığı Açık Öğretim Lisesi ek sınav giriş ekranı ile birlikte öğrenciler yeterli olan not ortalamasına ulaşmaya çalışıyorlar.

Sınava girecek olan adaylar belirtilen adres üzerinden sınav ekranına erişebilecekler fakat giriş yaparken mutlaka T.C. kimlik numarası veya öğrenci numarası, şifre ve güvenlik kodunun girilmesi gerekiyor. Bunun dışında e-devlet ile beraber kişiler rahatlıkla giriş yaparak sınav ekranına ulaşabilecekler.

AÖL Kayıt Yenileme

T.C. Kimlik Numarası ile Açık Lise Öğrenci Giriş Linki

AÖL kayıt yenileme için belirlenen tarihler içerisinde kayıt yenileme işlemleri yapılmaktadır. Kişiler Açık Öğretim Lisesi kayıt ve kayıt yenileme kılavuzunu erişime açıldığı zaman inceleyebilecekler. Bununla birlikte kayıt yenileme işlemleri il ve ilçelerde yer alan halk eğitimi merkezleri müdürlükleri üzerinden yapılmaktadır.

Öğrenci kayıt yenileme için kayıt yaptıracak olan öğrenciler T.C. kimlik numarası ile beraber bankalara sınav ücretinin yatırılması gerekiyor. Halk eğitim merkezleri ile birlikte kişiler ilk kayıt evraklarında eksik belge ve bilgileri tamamlamakla yükümlü olmaktadır.  T.C kimlik numarası beyanı, son 6 ay içerisinde vesikalık renkli fotoğraf, diploma aslı veya denklik belgesinin aslı ile beraber kayıt ücretinin yatırıldığı dekont.

Açık lise öğrenci girişi yapamıyorum neden?

Sıkça karşılaştığımız sorulardan birisi olan “AÖL giriş yapamıyorum? neden”. Bu sorunun yanıtı genellikle sınav haftası veyahut kayıt haftası olduğunda sistemden kaynaklı yoğunlu sebebi ile meydana gelmektedir.

Açık Öğretim fotoğraf nasıl olmalı?

Fotoğraf çekim tarihi son 6 aylık süreyi doldurmamış olması gerekmektedir. 4,5×6 cm ebatlarında biyometrik şartlara uygun 1 adet fotoğraf işinizi görmüş olacaktır.

Açıköğretim öğrenci girişi nasıl yapılır?

Açıköğretim öğrenci girişi, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Öğrenci Bilgi Sistemi (AÖS) üzerinden yapılabilir. AÖS’ye giriş yapmak için, aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. AÖS’nin resmi web sitesi olan aosogrenci.anadolu.edu.tr adresine gidin.
 2. “Giriş Yap” butonuna tıklayın.
 3. TC kimlik numaranızı veya öğrenci numaranızı girin.
 4. Şifrenizi girin.
 5. “Giriş” butonuna tıklayın.

Eğer şifrenizi unuttuysanız, “Şifremi Unuttum” butonuna tıklayarak şifrenizi sıfırlayabilirsiniz.

Açık lise öğrenci numarası nasıl öğrenilir?

Açık lise öğrenci numarası, Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Lisesi’ne kayıt yaptırdıktan sonra verilen 10 haneli bir numaradır. Bu numara, öğrenciyi sisteme tanımlamak için kullanılır.

Açık lise öğrenci numarasını öğrenmenin birkaç yolu vardır:

 • Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi (AÖS) üzerinden: AÖS’ye giriş yaparak, öğrenci numaranızı görüntüleyebilirsiniz.
 • e-Devlet üzerinden: e-Devlet üzerinden “Açık Öğretim Liseleri Öğrenci Durum Belgesi Sorgulama” hizmetini kullanarak, öğrenci numaranızı görüntüleyebilirsiniz.
 • Açık lise öğrenci kimlik kartından: Açık lise öğrenci kimlik kartınızın üzerinde öğrenci numaranız yazmaktadır.

Açıköğretim aktif olduğunu nasıl anlarız?

Açıköğretimin aktif olduğunu anlamak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

 1. AÖS’nin resmi web sitesi olan aosogrenci.anadolu.edu.tr adresine gidin.
 2. “Giriş Yap” butonuna tıklayın.
 3. TC kimlik numaranızı veya öğrenci numaranızı girin.
 4. Şifrenizi girin.
 5. “Giriş” butonuna tıklayın.

AÖS’ye giriş yapabiliyorsanız, açıköğretiminiz aktif demektir.