Acun Ilıcalı Serveti Kaç Milyon Dolar (Dünya Sıralaması)

Acun Ilıcalı Türkiye’nin gördüğü en azimli ve en zengin iş adamlarından biridir. Kendisinin ticari zekası kimse tarafından hafife alınmaması gerektiğini de milyonları aşan serveti kazanması ile gözler önüne serdi. Gelelim Acun Ilıcalı’nın dudak uçurtan servetine ve bu serveti nasıl kazandığına.

Acun Ilıcalı serveti+ 800 Milyon Dolar
Yaşı55
MesleğiTV Yapımcısı
ŞirketAcun Medya
Medeni HaliBekar
Evlilik3
Çocuklar4

1.000.000.000 $

Acun ilıcalı’nın toplam serveti

Yanlış duymadınız. Acun Ilıcalı’nın bilinen toplam serveti 1 Milyar dolardan fazla. Fazlası için ise pek bir bilgimiz yok ama neleri var sayabiliriz. Kendisinin televizyon kanalı, yabancı ülkelerde tv programları, uçağı, yatları, motorları hatta futbol kulübü bile var. Tüm varlığı ile günden güne servetine servet katıyor.

Acun Ilıcalı Malvarlığı Ne Kadar?

Acun ilıcalı malvarlığı

Acun Ilıcalı’nın tüm malvarlığını açıkladığı bir sohbetinde sahip olduğu tişörtlerine kadar açıklama yapmıştı. 500 tane tişörtü olduğunu ve 40 çift de terliği olduğunu ifade ederken daha büyük malvarlıklarını da şöyle sıraladı;

  • 1 adet uçak,
  • 2 adet yat,
  • 12 adet motor,
  • 3 adet sürat teknesi,
  • 1 televizyon kanalı,
  • 1 futbol kulübü,
  • Kappa markası,
  • Farklı konumlarda evler.

Kendisinin milyonlar değerinde olan saat benzeri aksesuarlarını da malvarlığı olarak saymadığını söyleyelim. İlginçtir ki tişörtlerinden ve terliklerinden bahsederken onlardan bahsetmeyi uygun görmemiş. Aslında Acun Ilıcalı görüldüğü gibi malvarlığı ile var olmayı seven bir tip değil. Giydiği sade tişörtlerden de bunu kolayca anlayabilirsiniz.

Acun Ilıcalı 1969 yılında doğdu. Şu an 53 yaşında.

Acun ilıcallı mal varlığı

Acun Ilıcalı 29 Mayıs 1969 yılında Edirne’de dünyaya gelmiştir. Babası müteahhit, annesi ise koperatif il müdürü olarak çalışıyordu. Liseye kadar Edirne’de okumuştur. Lise eğitimini ise Kadıköy Anadolu Lisesinde tamamladı.

Ailesini bir trafik kazasında kaybetti.

Acun ilıcalı

Acun Ilıcalı’nın ailesi bir trafik kazasında ölmüş ve sonrasında Ilıcalı kendi başına kalmıştır. Bu kazadan sonra 1994 yılında bir motor kazası geçirmiştir. Kazada kendisi de ağır yaralanmış, arkasında bulunan arkadaşı ise hayatını kaybetmiştir.

İlk girişimi olarak açtığı giyim mağazasını batırdı.

Acun ilıcalı takımı

Acun Ilıcalı için çok zor geçen gençlik yıllarında bazı girişimleri de olumsuz sonuçlanmıştır. Kendisi Kadıköy’de bir giyim dükkanı açmış ancak idare etmeyi başaramayarak batmıştır. Bundan sonra ise kendine farklı bir alanda iş arayan Acun Ilıcalı spor spikerliği yapmaya başlamıştır.

Spor ve futbol onun için büyük bir tutkuydu.

Spor ve futbol onun için büyük bir tutkuydu

Futbolu çok seviyordu. Beşiktaş muhabirliği yaparak sevdiği alanda bir iş yapmaya başlamıştı. Sonrasında ise ticari bağlamda kendini geliştirmeye devam etti. 2004 yılında kendi yapım şirketini kurarak Türkiye’ye adını duyurdu.

Acun ılıcalı tv8'i nasıl aldı?

2013 yılında TV8 kanalını 70 milyon dolar vererek satın aldı.

Acun ilıcalı kanalı

2013 yılında satın aldığı TV8 kanalı ile birlikte Acun Medya tarafından yeni yapımlar sergilenmeye başladı. Hepimizin bildiği Survivor büyük bir başarı yakaladı. Bunun yanı sıra birçok yabancı yapımın Türkçe versiyonunu yaparak tutan televizyon dizi ve şovlarını dilimize uyarladı.

Masterchef ve Survivor ile Acun büyük kazançlar elde etti.

Masterchef ve survivor

Acun Ilıcalı’nın iki büyük programı ile servetine servet kattığı biliniyor. Öyle ki kendisinin bu programlardan elde ettiği kazanç servetinin büyük bir kısmını oluşturuyor. Her iki program da tam bir reyting canavarı.

Hayatı boyunca 3 kez evlendi. Toplam 4 kızı var.

Acun ilıcalı evlilikleri

Acun Ilıcalı da hayatı boyunca evliliklerinde başarıyı yakalayamamış olan ünlü isimlerden. Kendisi eşleri ile geçinmekte güçlük çekmiş ve 3 kez evlenerek boşanmıştır. Şu an ise Ayça Çağla Altunkaya ile ilişkisi bulunuyor. 2 yıldır ilişkileri süren çiftin henüz evlilik gibi bir kararı da bulunmuyor.

Acun ilıcalı taktığı saat

Acun Ilıcalı taktığı saat ile gündem oldu.

Acun ilıcalı serveti

Acun Ilıcalı’nın taktığı saat gündeme oturdu. Ayça Altunkaya ile olan yemeklerine dair yaptığı paylaşımda görülen saatin değeri ise neredeyse 10 milyon Türk lirası değerinde. Yanlış duymadınız. Kendisi ile saati hakkında yapılan röportajda bunların konuşulmasının uygun olmadığını dile getirdi. Saat ise tam olarak 9.438.862.00 TL değerinde.

Aylık 10 milyon dolar civarında kazanıyor.

Acunun serveti

Acun Ilıcalı’nın tam olarak aylık kazancını bilmek mümkün değil. Ancak kazancının ortalama olarak 10 milyon dolar civarında seyrettiğini söyleyebiliriz. Bu kazancı düşündüğümüzde 10 milyon liralık bir saat kendisinin 1 aylık maaşının yaklaşık 18’de biri kadar. Fazla da abartılacak bir saat değil düşündüğümüzde. Tabi bir Acun Ilıcalı iseniz.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥