Adem Karagöz kimdir merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Türk vatandaşı olan Adem Karagöz uzun zamandan beri gündemde yer almaya başladı. Almanya’da hava yolu şirketi kurarak tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Adem Karagöz hakkında tüm kişisel bilgilere gelin birlikte bakalım.

Türk genci Adem Karagöz Lufthansa hava yolu ile birinci sınıf uçuş yaptıktan sonra yeni bir hava yolunun kurulmasına karar verdi. Birinci sınıf uçuş hizmetini beğenmeyerek Bavarian hava yolunu kuran 18 yaşındaki bu genç tüm dünyaya kısa sürede adını duyurmayı başardı. Almanya Türkiye uçak seferleri ilerleyen zamanlarda gerçekleşmesi beklenenler arasında. Önündeki tek engelin Federal Havacılık Dairesinden lisans alması.

Adem Karagöz Almanya Bavarian hava yolunun kurucusu.
Karagöz Nereli Türk asıllı Estonya ve İsviçre vatandaşı
Adem Karagöz Kaç Yaşında2023 yılında 18 yaşında

Bavarian Airlines Kimin

Bavarian Airlines Kimin

Bavarian Airlines yeni havayolu olarak faaliyet göstermeye başladı. Havayolunun sahibi ise Türk asıllı Adem Karagöz. Lufthansa hava yolu ile yolculuk yaptıktan sonra daha iyi olabileceğini düşünerek Bavarian Airlines hava yolunu kurmayı planladı. 2023 yılında hizmet vermeye başlayan bu hava yolu Hava Operatör Sertifikasını alma aşamasında.

12 adet uçak kiralayarak Münih, Berlin, Frankfurt, Hamburg, Köln, Stuttgart ve Zürih’e seyahat etmeyi planlıyor. Almanya’ya nasıl gidilir sorusunda tek uçak şirketi olmayı hedefliyor. Şirket yolcuların rahat ve konforlu seyahat etmesinin yanı sıra uygun fiyatlı hizmet vermeyi kendine amaç edinmiştir. Almanya’da ilk tercih edilen hava yollarından birisi olup olmayacağı ilerleyen zamanlarda görülecektir.

Adem Karagöz’ün Anne Ve Babası

Almanya’da hava yolu şirketini kuran Adem Karagöz hakkında birçok kişisel bilgi merak konusu oldu. Genç girişimci Adem Karagöz servetinin temelini ailesinin oluşturduğu ve birkaç sene önce kripto para sayesinde yüksek gelir elde ettiği biliniyor. Almanya’da Bavarian Airlines hava yolu şirketinin yanı sıra 150 daire inşa etti.

Adem Karagöz, Almanya’nın Düsseldorf kentinde yaşamını sürdürüyor. Anne ve babasının Türk gurbetçisi olduğu da bilinenler arasında. Ancak anne ve babasına ilişkin detaylı bilgi maalesef bilinmiyor. Hem Estonya hem de İsviçre vatandaşı olan Adem Karagöz aslen Türk. Üç arkadaşıyla ortak bir şekilde kurduğu Bavarian Airlines hava yolunun CEO’su Adem Karagöz.

Adem Karagöz Kaç Yaşında

Adem Karagöz 18 yaşında olarak biliniyordu. Ancak Alman Hükümeti tarafından gerekli incelemenin ardından 15 yaşında olduğu öğrenildi. Günlerce gündemde yerini alan Adem Karagöz kripto para ve ailesinin geliri sayesinde milyoner olduğunu ifade ediyordu. Lufthansa hava yoluna rakip olarak çıkılan bu yolda Adem Karagöz hakkında çarpıcı iddialar gündemde yerini aldı.

18 yaşında olduğunu söyleyen Adem Karagöz gerekli incelemelerden sonra 15 yaşında olduğu ve sahte kimlik düzenlediği iddia edildi. Deneyimli iş adamlarını bu sayede kandırarak yarım milyon euro dolandırdığı da iddialar arasında yer alıyor. Federal Polisin bu durumu doğruladı.