Akbank altın hesabı nasıl açılır sorusu hesap açmayı düşünenler tarafından merak ediliyor. Akbank altın hesabı açmak için birden fazla yola başvurabilirsiniz. En yakın Akbank şubesini ziyaret ederek gram altın hesabı açmak istediğinizi iletmeniz mümkündür. Ancak eğer zaten Akbank müşterisiyseniz direk internet bankacılığı üzerinden de altın hesabınızı oluşturabilirsiniz.

 • Akbank mobil şubenize giriş yapın.
 • Ardından alım-satım kısmına tıklayın.
 • Buradan altın seçeneğine ve ardından hesap oluştura tıklayarak hesabınızı hemen açabilirsiniz.

Akbank Altın Hesabı Alış Satış

Akbank Altın Hesabı Nasıl Açılır

Akbank Altın Hesabı alış satış işlemleri hizmeti sunarak kazanmanızı sağlıyor. Hem vadeli hem de vadesiz altın hesabı açmanız mümkündür. Eğer vadeli hesap açarsanız vade süresi boyunca şartları yerine getirmeniz halinde altın hesabınıza faiz uygulanıyor. Ancak vadesiz hesaplarda ise anlık alım satım işlemi yapabiliyorsunuz. Üstelik bu alım satımlarda anlık altın kurları geçerli oluyor. Altın hesabınızı açarken de Akbank herhangi bir işletim ücreti talep etmiyor. Altın alış satış işlemleri için bankanın sunduğu avantajlar ise şu şekildedir;

 • Akbank mobil uygulaması üzerinden hesap açarak 24 ayar (995 / 1.000 saflık) altın alabilir ve satışını da yapabilirsiniz.
 • Altın alım satım işlemlerinizde banka sizden herhangi bir işletim ücreti kesmemektedir.
 • Akbank internet şubesi üzerinden kolayca altın alım satımı yapabileceğiniz altın hesabınızı açabilirsiniz.
 • Açtığınız altın hesapları için minimum altın alım miktarı ise 0.01 gramdır.
 • Akbank vadeli altın hesabınızda yer alan yatırım tutarı 150.000 TL limitine kadar tamamen devlet garantisi altındadır.
 • 7/24 altın alım satım işlemi yapabilirsiniz.

Daha fazla ilgili içerik;


Akbank Altın Hesabı Komisyon Alıyor Mu

Akbank Altın Hesabı komisyon alıyor mu, ne kadar alıyor gibi sorular hesap açmak isteyen müşterileri tarafından merak ediliyor.  Altın hesabınızı açarken banka sizden herhangi bir ücret tahsil etmiyor. Ancak yaptığınız alım satım işlemlerine karşılık cüzi rakamlarla komisyon kesintisi yapıyor. Bankanın aktardığı bilgiye göre ise müşterilerine ait vadeli altın hesaplarının tümü için uygulanan stopaj oranı ise tüm vade seçenekleri için %15’tir.

Ak Yatırım Hesabı

Ak Yatırım Hesabı, Ak Yatırım tarafından sunulan bir yatırım hesabıdır. Ak Yatırım Hesabı ile, hisse senedi, tahvil, bono, döviz, altın gibi yatırım araçları ile işlem yapabilirsiniz.

Ak Yatırım Hesabı açmak için, aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

 1. Ak Yatırım’ın internet sitesine veya mobil uygulamasına giriş yapın.
 2. “Hesap Aç” bağlantısına tıklayın.
 3. Hesap bilgilerinizi girin.
 4. Hesap açılışını onaylayın.

Hesap bilgilerinizi girerken, aşağıdaki bilgileri belirtmeniz gerekir:

 • Adınız ve soyadınız
 • T.C. kimlik numaranız
 • İkamet adresiniz
 • Telefon numaranız
 • E-posta adresiniz

Hesap açılışını onayladıktan sonra, hesabınızı etkinleştirmek için Ak Yatırım’dan bir SMS veya e-posta iletisi alacaksınız. SMS veya e-posta iletisinde yer alan aktivasyon kodunu girdikten sonra, hesabınız etkinleştirilecektir.

Akbank Altın Hesabı kaç ayar?

Akbank Altın Hesabı, 24 ayar altın olarak işletilir. Akbank, altın hesaplarında 995/1000 saflık değerindeki 24 ayar altını kullanır.

Bankaya gitmeden altın hesabı açılır mı?

Evet, Akbank Altın Hesabı, internet bankacılığı üzerinden açılabilir. Bunun için, Akbank müşterisi olmanız ve internet bankacılığı şifresine sahip olmanız gerekir.

Altın Hesap en az kaç TL ile açılır?

Akbank Altın Hesabı, en az 100 TL ile açılır. Hesap açılışı ücretsizdir.

Internet bankacılığı altın hesabı nasıl açılır?

Akbank internet bankacılığına giriş yapın.
“Hesaplar” sekmesine tıklayın.
“Altın Hesabı Aç” bağlantısına tıklayın.
Hesap bilgilerinizi girin.
Hesap açılışını onaylayın.