Akbank kredi kartı son kullanma tarihi öğrenme yeni tip Akbank kartların üzerinde herhangi bir bilgi yazmaması nedeni ile kullanıcıların sorun yaşadığı bir durumdur. Akbank kartınız yeni tip tasarıma sahipse kart üzerinde adınızdan başka bilgi göremeyebilirsiniz.

Kart üzerinde bilgi yer almaması Akbank tarafından müşteri güvenliği için olduğu söylenen bir değişikliktir. Akbank kredi kartınızın son kullanma tarihini öğrenmek için yapabileceğiniz en kolay işlem ise mobil uygulamayı kullanmaktır. Aşağıda yer alan adımları takip ederek Akbank kredi kartı son kullanma tarihini öğrenebilirsiniz.

  • Akbank mobil uygulamayı cihazınıza indirin.
  • Akbank hesabınıza giriş yapın.
  • Hesap içerisinde yer alan kartlarım bölümüne gidin.
  • Kartlarım arasında Akbank kredi kartınızı bularak kart detayları seçeneğine tıklayın.
  • Kartınız ile ilgili aradığınız tüm bilgilere bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz.

Akbank Kart Nedir

Akbank kart banka kartının yapabildiği tüm faaliyetleri yerine getirebilen sanal ve fiziksel kullanıma uygun bir karttır. Akbank kart olarak müşteri deneyimine sunulan kart ile sanal alışverişler yapabilir, EFT/Havale benzeri banka kartı ile yapabileceğiniz tüm işlemleri yapabilirsiniz.

Akbank kart, Akbank tarafından yakın zamanda tanıtılmış olan ve kullanıcılarının çok sevdiği bir karttır. Kırmızı görünümü ve kart üzerinde neredeyse hiçbir bilgi yer almaması nedeni ile de bilinen kart görüntüsünün dışında bir tasarıma sahiptir. 

Akbank Kart Kredi Kartı Mı

Akbank Kredi Kartı Son Kullanma Tarihi Öğrenme

Hayır. Akbank kart kredi kartı değildir. Akbank kart banka kartı olarak sanal ve fiziksel alışverişlerde ve banka kartının kullanıldığı diğer tüm alanlarda aktif olarak kullanılabilmektedir.

Akbank kart kullanımı sürecinde kredi kartı gibi kullanılamamaktadır. Akbank mobil üzerinden oluşturulabilen Akbank kart kolayca kullanılabilmektedir.

Akbank kartın kredi kartı olarak kullanılamaması ile birlikte Akbank kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi kartı başvurusu sonrasında başvurunun sonuçlanması ve kartın teslimi ile birlikte kart bilgilerini hesabınızdan takip edebilirsiniz.  

Akbank kart tasarımlarının yeni tiplerinin her birinde kart tasarımı gereği kart üzerinde müşteri bilgileri yer almamaktadır. Bu durumda yeni tip tasarıma sahip bir Akbank kredi kartına sahipseniz kartınız ile ilgili bilgileri yukarıda yer alan mobil uygulama kanalı ile öğrenebilirsiniz.

Akbank Yeni Kart Tasarımı

Akbank yeni kart tasarımı ile birlikte kart üzerinde kart numarası, güvenlik numarası ve son kullanma tarihi gibi bilgiler yer almamaktadır. Kart üzerinde sadece kart sahibinin adı ve soyadı bilgisi yer almaktadır.

Akbank yeni kart tasarımının üzerinde herhangi bir bilgi bulunmamasının nedeni Akbank tarafından müşteri bilgilerinin güvenliğini sağlama amacı ile olduğu dile getirilmektedir. Akbank yeni kart tasarımı ile birlikte kart bilgilerinin öğrenilmesi müşteriler tarafından sorun olabilmektedir.

Aşağıda yer alan yönlendirmeleri takip ederek Akbank yeni kart tasarımına sahip olan kartlarınızın bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Akbank Yeni Kart Numarası Öğrenme

Akbank yeni kart numarası öğrenmek için kullanabileceğiniz iki temel kanal bulunuyor. Bunlardan ilki mobil uygulama kullanmaktır. İkincisi ise müşteri hizmetlerinden yardım almaktır. Müşteri hizmetleri kanalı ile yeni kartınızın numarasını öğrenmek isterseniz 444 2 525 iletişim numarası üzerinden temsilcilere ulaşabilirsiniz.

Müşteri temsilcileri tarafından durumun anlaşılması sonrasında bilgi vermeden önce tarafınıza bazı sorular sorulacaktır. Sorulan sorular güvenliğiniz için talep edilmektedir. Güvenlik adımlarını tamamladıktan sonra müşteri hizmetleri temsilcisi tarafınıza kart numaranızı iletecektir.

Kart numarasını öğrenmenin daha kolay bir yolu ise mobil uygulamayı kullanmaktır. Akıllı cihazlarınıza Akbank mobil uygulamasını indirerek hesabınıza giriş yapabilir ve kartlarım bölümünden kart bilgilerinizi görüntüleyebilirsiniz. İşlemin detaylı yönlendirmesine yazımızın başında yer alan maddelendirmeleri takip ederek ulaşabilirsiniz.


Daha fazla ilgili içerik;

Akbank son kullanma tarihi nerede yazar?

Akbank kartınızın son kullanma tarihi, kartınızın ön yüzünde, kart numarasının sağ alt köşesinde yer alır. Bu tarih, iki haneli bir sayı ile gösterilir. İlk rakam, kartın yılını, ikinci rakam ise ayı gösterir.

Akbank kartımın son 4 hanesini nasıl öğrenebilirim?

Kartınızın ön yüzüne bakınız.
Kart numarasının sağ alt köşesinde yer alan dört haneli sayı, kartınızın son 4 hanesini gösterir.

Akbank kart bilgilerimi nereden öğrenebilirim?

Akbank İnternet Şubesi veya Mobil Şube’ye giriş yapın.
Hesap Bilgilerim menüsüne gidin.
Kartınızı seçin.
Kart bilgilerinizi göreceksiniz.
Alternatif olarak, aşağıdaki yöntemleri de kullanabilirsiniz.