Ankara İzmir Arası Kaç Saat (Otobüsle – Arabayla)

Ankara ile İzmir arasındaki seyahat süresi kullandığınız ulaşım aracına seyahat ettiğiniz yol durumuna ve hava koşullarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Ankara İzmir arası kaç saat?  Ankara İzmir arası otobüsle veya arabayla gidilmesine bağlı olarak değişebilir. Hızlı tren veya uçak gibi diğer ulaşım seçeneklerini tercih etmek farklı sonuçlara yol açabilir.

Yaklaşık Mesafe588 km
Arabayla7 sa. 10 dk.
Otobüsle8 sa. 10 dk.
Yürüme Mesafesi118 sa.
En Ucuz Bilet280 TL
Otobüs Sefer Sayısı129
Uçakla1 sa. 15 dk.
Uçak Bileti1.700 TL

İzmir Ankara Kaç Saat Otobüsle

Ankara i̇zmir arası kaç saat

İzmir ile Ankara arasındaki otobüsle seyahat süresi trafik koşullarına güzergâha ve kullanılan otobüsün hızına göre değişiklik gösterebilir. İzmir Ankara kaç saat otobüsle sürer konusunda her otobüs firması farklı bir yol tercihi sunabilir. İzmir Ankara yolculuğu otobüsle 8 saat sürmektedir.

Ankara İzmir Otoyolu Kaç Km

Ankara ile İzmir arasında kullanılan otoyol Eskişehir Kütahya ve Manisa üzerinden geçen Eskişehir Kütahya Balıkesir Otoyolu’dur. Ankara İzmir otoyolu kaç km?  Ankara İzmir otoyolu 501 kilometredir. Yolculuk süresi ve mesafe trafik yol koşulları ve hız limitleri gibi faktörlere bağlı olarak farklılık gösterebilir.

İzmir Ankara Kaç Saat Arabayla

İzmir ile Ankara arasındaki seyahat süresi kullanılan yolun rotasına trafik yoğunluğuna ve hava koşullarına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. İzmir Ankara kaç saat arabayla sürüyor? Genellikle araba ile seyahat ederken İzmir’den Ankara’ya ortalama olarak 6 saat 56 dakikadır. Trafik durumu yol koşulları ve hava durumu gibi faktörleri dikkate almanız önemlidir.

Ankara İzmir Arası Hızlı Tren

Hızlı tren hattı Ankara Eskişehir Afyonkarahisar Kütahya Uşak Manisa ve İzmir illerinden geçecek şekilde planlanmıştır. Toplam uzunluğu 508 kilometre olup seyahat süresini kısaltmayı amaçlamaktadır. Ankara İzmir arası hızlı tren mesafesi bu bilgiler doğrultusunda hızlı tren projesinin 2024’ün sonunda tamamlanmayı hedeflediği ve seyahat süresini 3 buçuk saate düşüreceği belirtilmiştir.

Yeni Ankara İzmir Yolu Güzergâhı Haritası

Ankara ile İzmir’i birbirine bağlayacak olan İzmir Ankara Otoyolu projesiyle karayoluyla 8 saati aşan yolculuk süresi 4 buçuk saate düşürülecek. Bu proje ile Uşak Manisa ve ilçeleri de İzmir’e bağlanacak. Toplamda 501 kilometrelik otoyolun 243 kilometresi Ege Bölgesi’nde yer alacak. Yeni Ankara İzmir yolu güzergâhı haritası projesi Ankara Çevreyolundan başlayarak Temelli Polatlı Sivrihisar Çifteler Kırka Dumlupınar Uşak Kula Salihli ilçelerinden geçecek.

Ankara İzmir Arası Uçakla Kaç Saat

Ankara’dan İzmir’e uçakla seyahat ettiğinizde, seyahat süresi uçuşun hava trafiği, rota ve hava koşullarına göre değişiklik gösterebilir. Genellikle direkt uçuşlar için 1 saat 10 dakikadır.  Ankara İzmir arası Uçakla kaç saat Aktarmalı uçuşlar durumunda bu süre daha uzun olabilir. Uçuşunuzun kesin süresini öğrenmek için hava yolu şirketlerinin güncel uçuş saatlerini  kontrol etmeniz önerilir.

Ali Saroğlu

Ali, Ankara'da yaşıyor. Deneyimlediği tecrübeleri paylaşmayı seviyor. Liberal. ali.saroglu@bedavainternet.com.tr