Antep Fıstığı Fiyatı (1 KG Ne Kadar)

Kabuklu Antep fıstığı gıda sektöründe tatlı yapımında, süslemede ve dondurma yapımı gibi alanlarda kullanılan bir malzemedir.

Antep fıstığının lezzetinin yanı sıra kaçıncı kalite ürün mahsulü olduğu da fiyatlarını etkiliyor. Peki kırmızı kabuklu Antep fıstığı fiyatları ne kadar?

Antep Fıstığı Kilo Fiyatı800 TL

Antep Fıstığı Fiyatı Son Dakika

Antep fıstığı fiyatı son dakika gelişmelerini sizler için derledik. Antep fıstığı 1 kg fiyatı ve 1. kalite Antep fıstığı fiyatlarının ne kadar olduğunu sizlere aktarıyoruz. Kabuklu Antep fıstığı fiyatını güncel rakamlarını yukarıdaki tabloda sizlere aktardık.


Daha fazla ilgili içerik;


Kabuklu Antep Fıstığı Fiyatı

Kabuklu Antep fıstığı fiyatı, her yılın eylül ayında hasat edilerek mahsuller toplanır. Fıstıkların başka bir toplanma zamanı da ağustos ayı başıdır. Ancak ağustos ayı başında toplanan fıstıklar boz olur. Bu fıstıklar genellikle tatlı yapımında kullanılır. Eylül ayında toplanan kırmızı kabuklu Antep fıstığının nem oranı %40 civarındadır.

Kırmızı kabuklu Antep fıstığı perakende satış yapan marketlerde kilosu 350 TL’den satışa sunulmaktadır. Antep fıstığının fiyatlarındaki değişimler hasat edildiği yere ve hasat maliyetlerine göre 350 ile 650 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Gaziantep Ticaret Borsası Fıstık Fiyatları

Antep fıstığı fiyatı

Gaziantep ticaret borsası fıstık fiyatları an itibari ile ortalama olarak 1 kilogram için 800 TL’dir. Daha uygun fiyatlarla ya da daha pahalı fiyatlarla farklı kalitelerde Antep fıstığı ürünlerine ulaşmak mümkün. Ortalama satış fiyatı ise 750 TL civarında seyretmektedir.

Antep Fıstığı 1 kg Fiyatı

Antep fıstığı fiyatı

Antep fıstığı 1 kg fiyatı, Gaziantep fıstık komisyoncuları yaptıkları iş itibari ile üreticiden malı alarak belirli bir komisyon kazanç elde etmek şartı ile perakende satış marketlerine satan kişilerdir. Komisyonculuğun özüne uygun olarak toptan alınan ve komisyon fiyatı çıkarıldıktan sonra müşteriye satılan fıstıkların tüketiciye ulaştıkları fiyat yükselmektedir.

Gaziantep fıstık üreticilerinin yoğunluklu olarak bulunduğu şehirlerimizden biridir. Gaziantep’te fıstık komisyoncularının uğrak durağı ise fıstık çarşısıdır.

Bir Çuval Fıstık kaç kilo?

Standart gıda çuvallarında ambalajlanan fıstıkların en büyük çuval içerisinde 25 KG Antep Fıstığı bulunmaktadır.

Antep fıstığı en çok nerede yetişir?

Adında anlaşılacağı üzere Antep fıstığı çoğunluk olarak Gaziantep sonrasında Şanlıurfa, Kahramanmaraş, Diyarbakır, Karaman’da yetişmektedir.

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥